Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 25 čer 2018, 21:20

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 37 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 20 úno 2018, 19:48 

K zabalení ti nic osobně neřeknu, protože jsem měl jenom část z každého mýdla. Pokud ale koukám na ty další dvě fotky, tak ke konzistenci, ta je u všech hodně měkká a částečně hrudkovitá. Skoro by se dalo říci, že to již není mýdlo ale krém, i když tušší krém. Barvu jsem měl u všech mýdel v celém objemu stejnou a rovnoměrnou. Ty máš na povrchu nějaký "škraloup" s hodně světlou barvou. Tvůj povrch je hodně rozdílný, než u všech mých vzorků. Já mám všechny vzorky se stejnou konzistencí v celém průřezu. Toto mýdlo vypadá rozhodně jinak než všechny předchozí a určitě bych nasměroval dotaz s fotkou na prodejce, pokud je koupeno od pana Byrtuse, tak dostaneš určitě kvalifikovanou odpověď zda je to v pořádku. Já jsem hodně na vážkách, ale nemám přímé porovnání.
Ještě bych dodal, že barva je u každého mýdla Razor Master různá, bílou asi moc ani nehledej. Jsou to různé odstíny od krémové po hnědou a kdoví jakou ještě (sám ty barvy ani neumím popsat ale jsou od béžové po hnědou). Z některého mýdla vychází i tmavší pěna.

Naposledy upravil(a) vsezved dne 21 úno 2018, 18:36, celkem upraveno 2 x.

PříspěvekNapsal: 20 úno 2018, 19:49 

Díky zkusím mu napsat ;)

PříspěvekNapsal: 21 úno 2018, 18:32 

Nedávno jsem při inventuře mýdel narazil na vzorky z břitevnického balíčku a našel v nich mýdlo Juha. Už na první pokus se mi podařilo vyšlehat kopec úžasné pěny. Holení proběhlo také na jedničku. V návalu nadšení jsem rozšířil sbírku mýdel a objednal si variantu Toivo. Dnes dorazilo a musím říct, že ta vůně to je teda něco. Když jsem přivoněl, nevrátil jsem se v čase k dělání táboráků, ale k vymetání komínu. Zajímavá vůně, jen s vyzkoušením asi počkám až mi dorazí další štětka. Tu si asi dočasně nechám jen pro tohle mýdlo.

PříspěvekNapsal: 23 úno 2018, 18:50 

Zdravím ;) tak s panem Byrtusem jsem se spojil dám sem mejla od něj snad se nebude zlobit :o Dobrý večer,
podle fotek je pravda, že to nevypadá standardně. Ono to mýdlo je obecně hodně
měkké a má takovou krémovou až nahnědlou barvu. Každopádně s tím bílým škraloupem
jsem se ještě nesetkal.

Prošlé být nemůže. Byla to várka mýdel, kterou Razor Master vydal až v prosinci
2017 a nám mýdla dorazila minulý týden. Navíc žluklé, prošlé mýdlo by nevonělo.
Já Razor Master sám používám a některá mám 2 roky stará a jsou pořád v pohodě.

Já fotky pošlu přímo výrobci. Pan Jari, který vymyslel recepturu, je velmi
ochotný, tak jsem sám zvědavý, co nám k tomu řekne.

Hned druhý den mi volal a prý je možný že to mýdlo někde asi přemrzlo a proto se tak začalo drolit :roll: Nicméně mi poslal jiný a chtěl abych je pak porovnal. ;) To druhý bylo na pohled ještě ošklivější :D :D než to první :D :D ale vonělo jako to první, nedrolilo se, bylo takové měkčí, tak uvidím jak dlouho to vydrží. S tím prvním jsem se holil na zkoušku ;) :D při šlehání pěny jsem se až lekl jak rychle vyskočila :D a kolik jí bylo ;) Nejsem žádný odborník, ale můžu říct že to asi bylo moje nejlepší oholení břitvou ;) a to jí určitě nemám bohužel ostrou :( vousy asi dobře to mýdlo změkčilo, břitva krásně klouzala ;) vyrážka žádná :D jen pár pupínků ale to je u mě normální :D :D nemusel sem to dočišťovat bagrem ;) jako téměř vždycky musím :roll: a to jsem na sebe na oholení přísný ;) snažím se to mít na dětskou prdel :D tak ještě se naučit to broušení ;) :D to mě trápí nejvíc :( nedavno jsem tu četl, že tu jeden poprvé nabrousil břitvu aby řezala vlas jen na dvou kamenech jeden 4000/8000 a poslední 12000 tuším to mi zase dodalo trošku kuráž vím že to určitě není jak od mistrů tady ale ;) ;) zatím tedy o tom rok jen čtu nemám žádný :D :D bojím se toho :roll:

PříspěvekNapsal: 23 úno 2018, 19:02 

Zapomněl jsem fotky nového :roll: https://ladber.rajce.idnes.cz/nove_mydlo/

PříspěvekNapsal: 24 úno 2018, 09:38 

Na první pohled nic moc, vypadá to jako takové " lojové mýdlo" , přeji co nejlepší vlastnosti.

Jinak některá italská měkká mýdla dokážou během roku měnit barvy až se člověk diví co to vlastně má a přitom voní a mají holící vlastnosti suprovní.

PříspěvekNapsal: 24 úno 2018, 10:33 

Pan Byrtus je správný chlap.. A toho vzhledu mýdla bych se nebál ;) Mám od nich už třetí mýdlo RM a vzhledově jsou dost zvláštní, ale na holení nejlepší, co jsem měl. Na Břitvu nepoužívám nic jiného :) A ještě doporučení. Vždy nechat mýdlo přes noc vyschnout.. Otevřené. Pokud děláš pěnu přímo z mýdla stetkou. Povedlo se mi v krabičce nechat trochu vody, zavřít ji a po asi dvou dnech se mýdlo změnilo v kašičku. Dost mě to vyděsilo, ale po vyschnuti bylo zase ok. Takže vždy nechám mýdlo pp holení do druhého dne otevřené a vše ok.. :)

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 37 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4

Všechny časy jsou v UTC+02:00