Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 24 zář 2018, 16:23

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ziaja Yego Men krém na holení
PříspěvekNapsal: 27 čer 2017, 13:55 

Dobrý den kolegové, Dobrý den kolegyně,

blíží se doba dovolených a člověk začíná objevovat cizí produkty na holení z jiných zemí.

Začnu tedy produktem, který se vyrábí v Polsku. Je to krém na na holení značky Ziaja.

Tento výrobce je v Polsku velice známý a dlouho době vyrábějící věci nejen na holení. Je to kosmetická firma Ziaja Ltd. z města Gdansk založená v roce 1989.
Firma se specializuje na výrobu léčiv, ale i kosmetiky.

odkaz: http://ziaja.com/
http://ziaja.cz/
Mají v Praze zastoupení:
Výhradní distributor v ČR
Varium a.s.
tel: +420 77 44 11 038
e-mail: rubin@varium.cz
e-shop Ziaja ČR: www.ruzova10.cz

Já Vám představím v rychlosti výrobek Ziaja Yego krem do golenia.
Je to krém na holení pro muže. Je to pánská řada.

Samotný krém je balený do obalu jako zubní pasta. Obsah krému je 65g. Pod víčkem má bezpečnostní přelepku z hliníkové fólie.
Vhodné je spotřebovat krém do jednoho roku od zakoupení. Datum je vidět na sváru tuby.

Protože je možné krém zakoupit i v CZ tak není problém udat českou cenu.... a to 35-40 Kč. Dle prodejce.
Já jej kupoval zde: https://www.vmd-drogerie.cz/ziaja-yego- ... -hol-65ml/

Popravdě vím, že krém je dobrý. Je mastnější. Ale protože jsem jej koupil dnes tak jej nemám vyzkoušený. Vím, že krém je tuhý a má konzistenci jako mýdlo Proraso v plastovém pytlíku. Nemyslím tubu.

Kvalita oholení s tímto krémem je dle dostupných informací dobrá. Příjemně voní a krásně změkčí vousy. Jak jsem psal. Zatím netestováno. Ale chystám se.
Aktivní látky: Báze změkčující vousy, alantoin, vitamín E.

Přikládám odkaz na codecheck: https://www.codecheck.info/kosmetik_koe ... olenia.pro

Složení kosmetiky můžete rozklíčovat zde: https://www.slozeni-kosmetiky.cz

Přikládám odkaz na fotky: https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

přidám ještě malé fotky.

Kdo jej již vyzkoušel nebo se chystá. Tak ať dá vědět jak byl či byla spokojený či spokojená.

David

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Předmět příspěvku: Re: Ziaja Yego Men krém na holení
PříspěvekNapsal: 27 čer 2017, 20:59 

Ahoj Davide,
tento krém jsem si koupil před 2 lety u VMD spolu se Spokar jezevcem.Použil jsem ho jednou a od té doby leží ve skříňce - nezaujal mě.
Jen k té konzistenci...můj kousek je řídký - z tuby volně vytéká.. prostě samá voda.
Doufám, že napíšeš víc až ho zkusíš... možná ho taky opět použiju,teda pokud překonám blok vůči seznamu chemikálií ve složení... ;)
Hezký večer.

PříspěvekNapsal: 30 čer 2017, 12:40 

Balík přijde v pondělí, takž tento krém na holení také vyzkouším :P

PříspěvekNapsal: 30 čer 2017, 14:36 

Zdravím Vás kolegové,

tak tento krém na holení jsem testnul dnes 30.6 2017 se strojkem z bakelitu a čepelkou Rapira Swedish supersteel. Čepelka mě neskutečně překvapila. Drží a super holí.
Tím, že je horko tak nemůžu říci, že krém je tuhý. Teď v těchto teplotách je spíše hodně vláčný. Jinak by měl být trošku tužší. Barevně bych to přiblížil ke krému na holení Nivea. Taková bílo, stříbrno lesklé něco :)
Vynášet verdikt po prvním oholení je blbost, ale nástřel dám. Holení proběhlo se syntetickou štětkou Omega PRO. Krému jsem přímo na vlhkou štětku nanesl cca 2-3 cm. Protože to stékalo tak možná i 4 cm. Šlehačku na obličeji jsem vyšlehal docela rychle. Šlehačka samotná není moc tuhá. Je to spíše mastnější šlem. I když v průběhu holení rychle schne. Ale to není problém. Stačí opět zatočit po tváři mokrou štětkou a je vše zase v pořádku.
Před holením jsem nepoužil žádný přípravek, krom vykoupání se. Takže vodu před holením nebo olej. Nic takového. I přes to můžu říci, že holení proběhlo na 80% dobře.
Zde bych to viděl na takovou zlatou střední cestu kvality a ceny. Dle mého je lepší krém na holení WARS nebo Brutal (když bych se držel Polské holící scény). Cena za Ziaja Yego krém v Polsku je na naše cca 14-15 Kč. Oproti WARS nebo Brutal, kde je cena okolo 25-35 Kč. Takže i cenou je to jasné.
S čím jsem počítal tak Ziaja krém je dost mastný. Takže není potřeba po oholení mazat obličej. Holení dopadlo tak, že jsem nemusel použít VPH. Ale stejně jsem to testnul, abych zjistil jestli jsem se neřízl. Holení dopadlo dobře. Použil jsem vlažnou vodu a doholoval ve studené. Nechci, aby to vyšlo jako špatná recenze, ale krém bych zařadil do kvality běžná. S tím, že jako cestovní krém na holení je to na 100% dobrá koupě.
Jinak za tu cenu není špatné i složení. Ano není 100% čisté, ale když vezmu cena a kvalitu chemickou výrobku tak je tam docela rozumně chemie.

Shrnu co jsem vše použil:
bakelitový strojek: viewtopic.php?f=69&t=749&start=20#p37832
S Omega PRO: viewtopic.php?f=17&t=2373#p37245
Rapira Swedish supersteel: viewtopic.php?f=67&t=810&start=140#p26562

S čím jsem srovnával

Wars krém na holení:viewtopic.php?f=92&t=2283
Brutal krém na holení:viewtopic.php?f=92&t=2664

Takže první testík s tímto krémem :)

David

PS: napadlo mě, že zkusím do další várky při holení dát trošku kokosového tuku. Uvidíme jak se zvláční krém na tváři. Stačilo by možná jedna kávová lžička přimíchaná do krému při holení.

PříspěvekNapsal: 30 čer 2017, 14:59 

Není to moje video. Takže jen odkaz na YTB.
YTBerka jménem Petralovelyhair navštívila továrnu, kde se výrobky Ziaja vyrábí.

Odkaz vede na portál www.youtube.com

https://youtu.be/qlEkfZdsjIk[/youtube]

David

PříspěvekNapsal: 05 črc 2017, 09:30 

Dneska druhé holení tímto holícím krémem Yego od polské firmy Ziaja.
Pro mne velice dobrý holící krém, konzistence trochu řidší, ale při troše opatrnosti lze s přehledem vytlačit
do misky cca 1,5 cm krému, což bohatě stačí pro našlehání dobré pěny jezevcem a poté oholení bagrem.
Na břitvu bude asi potřeba většího množství.

Klouzavost dobrá, po oholení obličej nijak zvláště mastný.
Změkčení vousů suprovní.
Vůně - asi bych ji popsal k rozkvetlé louce s příměsí citronu, ale nijak výrazné, jinak příjemná a nevtíravá, ale jinak bohatá.
Hodně vzdáleně připomíná vůni klasického krému Old Spice.

Od této firmy jsem si ještě dokoupil u VMD drogérie i VPH a balzám po holení - obé suprovní a hlavně ve stejné vůni jako samotný
holící krém.
Oba výrobky popíši zvlášť k tomu určeném vlákně.

PříspěvekNapsal: 06 črc 2017, 08:41 

Dobré ráno Radovane,

Ty to máš pár km do Polska. Takže můžeš nakupovat přímo v Polsku.

Jsem zvědav na Tvé závěry u dalších kousků kosmetiky.

Já vůni nějak neřeším. Nefunguje mi moc nos takže vůně je u mě až na dalším několikátém místě. Důležité je holící kvalita.

No uvidíme jak se s tím popereš.

David

EDIT 23.7 2017: Rodina mi přivezla na vyzkoušené balzím po holení od firmy Ziaja.
Udělal jsem chemickou rozborku: https://www.codecheck.info/kosmetik_koe ... olenia.pro

Trošku chemické. Více jak 25% ze 100%. Ale uvidíme.
Zatím jsem netestoval. Jen očichal a cítím letní louku.... prostě květy.
Obsah je více tekutý. Je teplo. Takže bych řekl konsistence řídká. Obsah 75 ml.
Při nejbližší možnosti vyzkouším.
Jinak fotky zde: https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Až vyzkouším tak by si to zasloužilo vlastní vlákno.... viewtopic.php?f=94&t=2879
David

PříspěvekNapsal: 25 črc 2017, 12:32 

Zdravím Vás kolegové,

dneska další testovací oholení. Schválně jsem vzal porcelánový tyglík a štětku Vigour prasáka :) do namočených štětin jsem vymáčkl asi tak 6 cm. Nedá se to odhadnout je to hodně tekuté. A vyšlehal v tyglíku. Pěny bylo až až. Na jedno oholení o čtyřech směrech a krku dvakrát mi přišlo, že krém byl dostatečně vláčný. Schválně jsem tam dokápl olivový olej. Asi tak 3 kapky kapátkem.

Holil jsem se ráno a ještě pořád cítím vůni květin. Je to dáno tím, že jsem použil i balzám Ziaja a ten voní stejně. Výhoda u krému i balzámu je, že je řidší. Takže jde s ním hned pracovat a nezanáší štětku (krém) kousky mýdla. Na druhou stranu je to nevýhoda, že nejde úplně kontrolovat spotřebu. Obaly u krému i gelu jsou dostatečně tuhé, takže nehrozí protržení.

Kdybych měl srovnat kvalitu krémů na holení s ostatními zeměmi v okolí tak u mě vyhrává prostě Polsko. Co jsem zkusil tak Německo, Slovensko, Polsko a zatím prostě vede Polsko. Jak vůní tak kvalitou.
Chtěl bych zkusit i Figaro krém na holení z Maďarska. Ten je také dobrý. Ale mám toho zatím dost.

Moje definice kvality je rozumné složení, značka mi je jedno. Důležitá je kvalita produktu a kvalita obalu. No a i cena. Ta musí být rozumná vůči kvalitě a obsahu kvantitativně.

Takže jsem se značkou Ziaja zatím spokojený.

Jen pro upřesnění v Polsku lze značku Ziaja sehnat i v lékárnách. Protože samotná firma Ziaja vyrábí i léky.

David

Všechny časy jsou v UTC+02:00