Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 16 pro 2017, 11:58

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 43 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4 5 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pepsolon
PříspěvekNapsal: 16 srp 2017, 19:50 

Krásný den Všem!
Má zkušenost s Pepsolonem typu Karibik je taková:

Vlastnosti - špičkové! Co se péče týče, opravdu bych řekl vynikající. Hydratace je na takové úrovni, jakou jsem snad ještě nepoznal, a to jsem měl už pěknou řadu vph. Například dobrá levná Windsor s propolisem je vedle Karibiku naprostý břídil, přesto také funguje... Karibik totiž funguje víc jako balzám, než klasická vph a celkem tak i voní. Je nelepivý.

Vůně - decentní, nenásilná, krémová, velmi příjemná. Dost mi připomíná právě balzám. Třeba ten od Nivea. Co se vůně týče, pro mne by mohla být výraznější, nicméně je to přesně dle autorova úmyslu, tedy nejdřív péče a až potom vůně.

Balení - malá plastová lahvička s hrdlem a víčkem jako má klasická petka. Na dávkování vph je nepraktické (pro mne), takže tuhle drobnost vyřeším přelitím...

Celkově výborný produkt, jehož vlastnosti mne fakt překvapily!

Díky :D

PříspěvekNapsal: 16 srp 2017, 21:18 

@Oldas
Pěkně si mne navnadil na test. Balzámy jsem přestal používat při koupi první břitvy. Pepsolon jsem do vyprázdnění lahvinky používal rád a již se těším na Karibik.
Jediné vizuální mínus je pro mne mírné zakalení Pepsolonu. Z didkusí je pro mne patrné, že tato drobnost by měla být vyřešena. Rád se nechám překvapit ;)

PříspěvekNapsal: 17 srp 2017, 11:57 

Citace:
Tak oba druhy dozrály, Pepsolon i Karibik jsou opět k dispozici.
Jelikož se při mísení pohybuji na 50% hranici obě vody jsou zakalené, což však nemá na funkci pražádný vliv.
Pokud by se mezi kolegy našel někdo, kdo by znal nějaký fígl jak předejít tomuto efektu, budu vděčný za radu.

Ahoj Pepsone.
Jak VPH mícháš?
Píšeš že se zakalí ve válci.

Zkus míchat v hrnci nebo nějaké míse, pomalu přilévat vodu a hodně míchat.
Ve vodě by mohl být problém, pokud používáš kohoutkovou.
Jinak nemusí být destilka, stačí balená voda, nejlépe kojenecká, bez bublinek, a bez minerálů.
Vodu leješ do alkoholu, alespoň u slivovice mi to vždy fungovalo.
Rosťa

PříspěvekNapsal: 27 srp 2017, 21:01 

Po týdnu testování připojím také svoji malou recenzi.
Aplikoval jsem po holení bagrem i břitvou.
Verze Pepsolon i Karibik jsou opravdu hydratací na naprosto jiném levelu, než jsem zatím poznal. Přesně, jak se tu psalo, bych to přirovnal k balzámu, až na tu skvělou vlastnost, že NELEPÍ!!! :) :idea:
Štípnutí alkoholu velmi decentní. Pepsolon mi sice voní, ale Karibik je pro mne špička. Velmi příjemná nevtíravá vůně, kterou cítím i delší dobu po holení, ale opravdu jen maličko.
Abych to neprotahoval.. Karibik je VPH, kterou jsem si vůní a hlavně péčí o pokožku okamžitě oblíbil.
Pokud bude k prodeji, až mi dojde, tak určitě zase koupím.
Jinak zákal je velmi nepatrný a alespoň pro mne není žádnou vadou.
Takže 12z10 :mrgreen:

Dodatek.. Pepsolon je nakonec vůní a účinky stejně dobrý jako Karibik a přítelkyně se ani nemohla rozhodnout, která vůně se jí více líbí. Takže nakonec obě varianty jsou opravdu skvěle.

Naposledy upravil(a) LukasSimir dne 03 zář 2017, 15:16, celkem upraveno 1 x.

PříspěvekNapsal: 31 srp 2017, 09:03 

Vážení kolegové,
velice si cením Vašeho zájmu a děkuji za ohlasy.

ad. Voda : používám chemicky čistou H2O tedy ani kohoutkovou ani destilovanou a ani čištěnou (aqua purificata).

ad. Zákal: podle mých znalostí se mísí líh do vody a při tomto postupu dochází k mírné termické reakci (chemici odpustí),
ta by snad mohla být příčinou mírného zákalu v kombinaci s nízkým percentuálním poměrem směsi.
Přesto zákal není na překážku užitným vlastnostem, je jen estetickou záležitostí.

ad. Obal: pokud by měl někdo tip na vhodný obal, rád přijmu jakoukoliv radu či upozornění.

Ještě jednou Vám všem děkuji, ať za objednávku,recenzi nebo za radu.

P.

PříspěvekNapsal: 31 srp 2017, 20:05 

Citace:
Krásný den Všem!
Má zkušenost s Pepsolonem typu Karibik je taková:

Vlastnosti - špičkové! Co se péče týče, opravdu bych řekl vynikající. Hydratace je na takové úrovni, jakou jsem snad ještě nepoznal, a to jsem měl už pěknou řadu vph. Například dobrá levná Windsor s propolisem je vedle Karibiku naprostý břídil, přesto také funguje... Karibik totiž funguje víc jako balzám, než klasická vph a celkem tak i voní. Je nelepivý.

Vůně - decentní, nenásilná, krémová, velmi příjemná. Dost mi připomíná právě balzám. Třeba ten od Nivea. Co se vůně týče, pro mne by mohla být výraznější, nicméně je to přesně dle autorova úmyslu, tedy nejdřív péče a až potom vůně.

Balení - malá plastová lahvička s hrdlem a víčkem jako má klasická petka. Na dávkování vph je nepraktické (pro mne), takže tuhle drobnost vyřeším přelitím...

Celkově výborný produkt, jehož vlastnosti mne fakt překvapily!

Díky :D
Doplnění k tomu "zákalu": já si ho ani nevšiml. Ano, voda není 100% čirá, to mne osobně ale vůbec neirituje, nemám s tím sebemenší problém. Toš tak.

PříspěvekNapsal: 24 zář 2017, 13:52 

Voda po holení Pepsolon "classic" je bez jediné chyby. Po aplikaci je pokožka hebká a absolutně bez podráždění. Vůně jemná, nevtíravá. Zabarvení téměř nepatrné - neřeším, záleží mi na vlastnostech. Dávkování z dodávané lahvičky je nepraktické, ale to řeší vymytý flakón od Olimonu. Používám v kombinaci se slovenskými mýdly. Kvalitu nelze srovnávat s různými balzámy, jimiž jsem byl obdarován (Gilette, Avon, Yves Rocher). Do budoucna vyzkouším variantu Karibik.

PříspěvekNapsal: 19 říj 2017, 21:39 
Donátor

Tak jsem právě otestoval Pepsolon Exotik. Opět vynikající. Musím říct, že u Pepsona se prostě nelze zklamat!

PříspěvekNapsal: 22 lis 2017, 16:03 

Vážení kolegové rád bych Vás informoval o pokroku v problému se zakalením Pepsolonu.
S největší pravděpodobností jsem to,po mnohých pokusech, vyřešil.
Pokud se časem nic nezmění,(musím nechat všechny vzorky uzrát) budou všechny vody bez zákalu.
Koncem týdne Vás budu informovat o dalším vývoji.
P.

PříspěvekNapsal: 22 lis 2017, 22:11 

Pepo gratuluji k úspěchu. I kdyby nebyl 100%, je to krok ku předu (a jak jsem četl v popisku jednoho motorkáře "i pád na hubu je pohyb do předu). Hlavní je se nevzdat a zkoušet.

Jinak mé hodnocení:
Pepsolon - stále stejně výborný jako před lety. Dobře se mi vůní pojí s Dussy kabinet.

Karibik - vlastnosti též bez jediné chybičky. Vůně pro mne dosti nevýrazná. Vždy dávám ženě přivonět po každém prvním použití vph. Odpověď byla voní po mýdle. Resume: pokud jej použiji musím předem zvolit mýdlo, které rychle odezní a má nevýraznou vůni, v žádném případě nedoporučuji Razor Master, u kterých mi vůně vydrží dosti dlouho. Při nevýrazném mýdle je vůně příjemná a velice decentní.

Exotik - vzorek této vph má též výborné vlastnosti. Vůně decentní, přes to ale pro mne i pro ženu vůní vyhrává. Možná jen by mohla být trošinku výraznější, ale to je asi záměr aby nebyla vůně příliš rušící.

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 43 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4 5 Další

Všechny časy jsou v UTC+01:00