Fórum Břitva CZ

Fórum pro gentlemany oddané tradici holení břitvou
Právě je 28 bře 2017, 19:43

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 163 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 113 14 15 16 17
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kamenec
PříspěvekNapsal: 08 led 2017, 20:27 

Môj názor je ten, že nemá zmysel kupovať drahý kamenec. Podľa mňa aj ten lacný plní svoju funkciu. Ja používam Důbrava kamenec.
Ale ak raz drahý drahý, tak možno zmením názor...

PříspěvekNapsal: 09 led 2017, 08:43 

Drvoštěp píše:
můj má několik prosvítajících čárek přes celou plochu a skrznaskrz.

to maj skoro vsechny co jsem videl - tim spise ty prirodni z jednoho kusu (nelisovane) pokud se to kolem te pukliny nezacne drolit a delat to ostre hranky, kteryma by se clovek poskrabal, tak je to v pohode. sam od sebe se nerozpadne, ale pokud spadne a rozbije se, tak vetsinou prave v tech prasklinkach.
potiram kamencem po holeni celou tvar, takze uz jsem jich par zkusil a kamence z Dubravy jsem mel v poslednich letech 2 a oba staly za prd - v jednom byla kaverna jak hovado a rozsypal se mi po par tydnech a druhej byl plnej bublinek, ktery jak se postupne dostavaly na povrch a odbrusovaly se tvorily spoustu ostrych hranek, kteryma by se clovek dorezal (ale treba budete mit stesti na lepsi kus). nebudu si hrat na patriota a pouzivat horsi vyrobek jenom proto, ze je "Made in Czechoslovakia" a ze ho pouzival muj otec i dedecek - ja totiz na rozdil od nich mam na vyber (OT - to stejny plati u me i pro Barbus)

david

PříspěvekNapsal: 09 led 2017, 15:41 

Rozdíl mezi Dúbravou a ostatními kamenci je podobný jako mezi lisovanými, dřevěnými pelety a kusovým dřevem na topení.
Dúbravu spolu s Barbusem do šuplíku.
Po letech naši vnuci se budou ještě divit, s čím jsme to vůbec holili. :mrgreen:

P.S. Mrzne to tu. Ráno -21 st.
Konečně ta pravá ruská zima. Klíšťata, hlodavci a podobná verbež už jsou nožičkama vzhůru. :D

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 163 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 113 14 15 16 17

Všechny časy jsou v UTC+02:00