Zajímavé nabídky z inzertních portálů...

...Naniwy, nagury, břidlice, coticule, Charnley Forest, etc., etc...

vsezved

Re: Sbazar

Příspěvek od vsezved »

Vallero a nejsi ten někdo kdo nabízí tyto kameny ty sám?

Každopádně ne každý Coticule je vhodný na břitvu. Určitě by to chtělo před koupí vyzkoušet. U těchto nabízených kousků není z foto poznat jak budou fungovat. Coti mají různý úběr i jemnost. Některé ani moc nebrousí. Neřekl bych, že to jsou nějaké vintage kousky, kresba dle foto nic moc.

Vallero

Příspěvek od Vallero »

Ne, nejsem ani jeden z prodejců.

A ty umíš z fotky Coticule rozpoznat jak bude fungovat? :-)

vsezved

Příspěvek od vsezved »

Hodně coti od prodejce z Brna vypadá jako kousky prodávané výrobcem jako kameny pro nože. Většina jich má barvu hodně do běla a nejsou na nich žádné čáry jak se hornina tvořila. Nějaké kousků belgičáků jsem viděl. Většina belgičáků určených pro břitvy má barvu od žluté po téměř oranžovou. O těch "bílých" bych já osobně na břitvu neuvažoval.
Mám jeden bílý, který jde až téměř do šeda ale to je úplně něco jiného, je hodně tvrdý a chová se zcela jinak, než mrňousek 10cm dlouhý s krásným vzorem. Před koupí jsem jej samozřejmě vyzkoušel.
Mrkni na stránky ardennes coticule a koukni jak vypadají kameny doporučované pro břitvy a pro nože. Výrobce je dělí na selected a standart.
Jak bude kámen brát ostří z fotky samozřejmě nepoznáš, ale fotka hodně napoví zda o něm uvažovat, nebo raději dát ruce pryč.
Prečti si samostatné vlákno o belgičanech.

Vallero

Příspěvek od Vallero »

Dík podívám se.

PetrS
mentor

Příspěvek od PetrS »

Jeden z kamenů Cotticule jsem zakoupil velikosti 201x47x6 mm (vrstva Cotti).
Přišel mi kámen s velmi jemným a dokonale hladkým povrchem Cotti vrstvy, nalepený na šedé břidlici. Vyzkoušel jsem jak pracuje a hodnotím jej jako velice jemný, kvalitný kámen který je pro použití na Břitvy hodně dobrý.
Mám několik Cotti různých zrnitostí a tak mám možnost porovnání. Některé jsou vhodné pro výraznější úběr, ale zanechávají drsnější povrch fazety a jeden Cotti mám s velmi pomalým a jemným postupem a ten co mi přišel se hodně blíží k tomu jemnému.
Ostatní kameny z nabídky též vypadají zajímavě a jsou mezi nimi jak jemné, tak i ostřejší kameny, ovšem jako u všech přírodních kamenů, je to vždy nejisté odhadování jen z fotek.
8-)
Cotti 201x47x6 05.jpeg
Cotti 201x47x6 01.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.

klikis

Re: Zajímavé nabídky z inzertních portálů...

Příspěvek od klikis »

Není to můj inzerát, ale na bazoši někdo prodává dvě celkem zachovalé dámy. Třeba bude mít někdo zájem ...

https://ostatni.bazos.cz/inzerat/129272856/britvy.php

Bob76

Příspěvek od Bob76 »

Teď proběhl zajímavý kámen po webu,jasná břidlice s česko-německými popisky. Neviděl tento kámen někdo naživo ? Jestli je to naše břidla či Thuringer ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Trpělivost a čas udělají více než hněv a síla. Jean De La Fontaine

ater
mistr brusič

Příspěvek od ater »

@Bob: Je to hadcový kámen takže serpentinit. Kameny z Thuringeru jsou břidlice. A podle popisu krabičky to vypadá na výrobu v Čechách. Zkus najít to zákonem chráněné logo EVA.
Jinak spekulace: serpentinity často obsahují granáty a pokud by je obsahoval tento kámen a bylo jich dost a konzistentní velikost tak by to mohl být dobrý brusný kámen.

Odpovědět

Zpět na „Brusné kameny“