Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy holící se jediným ostřím
Poslední návštěva: 15 říj 2019, 04:27 Právě je 15 říj 2019, 04:27

Všechny časy jsou v UTC+02:00

[ 97 příspěvků ]  Přejít na stránku « 16 7 8 9 10 »
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 20 lis 2016, 13:58 

Příloha:
kameny.jpg
Inspirace pro začínající břitevníky.
Když jsem začal uvažovat o holení se břitvou, tak jsem neměl žádné zkušenosti. Objevil jsem toto fórum, kde hltal příspěvky zde zkušených břitevníků a mohl podle jejich rad začít shánět břitvy, které by šlo opět zrenovovat a nabrousit, aby opět začaly sloužit. Nakupovat na netu nové kameny jsem nechtěl a tak obcházel blešáky, tržnice, kde za rok sehnal pár starých brusných kamenů-tzv. belgičany, maličký průhledný arkansas a goldfisch v originál krabičce a břidlicu na broušení žiletek. Mám z kamenů radost, neboť jsem je sehnal za rozumnou cenu a hlavně, opět můžou sloužit svému účelu a nejsou zapadlé někde v šuplících.
Myslím si, že ještě stále lze u nás doma sehnat staré-kvalitní kameny a moje fotečka kamenů to jen potvrzuje a měla by inspirovat zejména začínající břitevníky, že pořád lze u nás doma sehnat za rozumnou cenu brusné kameny a nemusí je nakupovat na netu.

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Naposledy upravil(a) francesco dne 14 led 2017, 09:13, celkem upraveno 1 x.

PříspěvekNapsal: 20 lis 2016, 19:20 

Gratuluji k šutrům. S podobnou myšlenkou chodím jednou za měsíc na blešák v Boleslavi, ale zatím bez úspěchu.

PříspěvekNapsal: 20 lis 2016, 20:58 

Též gratuluji,
také při cestě kolem bazaru zaskočím, ale za 2,5 roku žádný úlovek a s břitvami též větší štěstí mám na internetu.
Mimochodem v jakém městě jsi uspěl?

PříspěvekNapsal: 20 lis 2016, 21:46 

Hoši chodím jednou-dvakrát na blešák v Praze a většinou ty kameny prodávali společně se starými sadami na holení. Ten největší kámen jsem koupil na netu, kdy to dotyčný prodával jako doplněk ke sbírce asi 12 břitev, které byly k ničemu, maximálně použít střenky na opravy jiných břitev. Vydražil jsem to vše asi za 1500,-Kč, no nekup to, že, ale nyní vážně. Nejsem překupník, ani šmelinář, jen jsem občas hlídal na netu a chodím na blešák Kolbenka v Praze. Jak už tu psali zkušenější, tak musím potvrdit, že každý z těch belgičanů má trochu jinou vlastnost a asi se budete divit, ale nejlepší zkušenost mám s malým arkansasem s kterým jsem začínal. Domnívám se, že je to taky hodně o technice. Mně vyhovuje držet kámen v ruce a cítit ten tlak břitu na kámen. Taky jsem si udělal vlastní obtahovací řemen, vyzkoušel různé pasty, ale opět se mi osvědčilo, řemen pouze pokapat olejíčkem na šicí stroje, nahřát ho před broušením, netlačit, jen jemně obtahovat. Pokud si dobře vzpomínám, tak PetrS má mít taky kámen Goldfisch, který si pochvaloval. Já jsem techniku broušení na tomto kameni nevychytal, přičemž si myslím, že je to super kamínek, ale nejde mi to zatím s nim. Taky jsem sehnal velký slovenský kámen Rozsutec, ale ten je opravdu super tvrdý a nešlo mi to s ním vůbec. Držím Vám palečky, snad budete mít štěstí jako já.

PříspěvekNapsal: 20 lis 2016, 22:44 
Mistr Mentor

Neni to nic neobvykleho ze ti kamen nesedne.
Pekna sbirecka. Holt stesti preje pripravenym.

PříspěvekNapsal: 24 kvě 2017, 17:52 

Příloha:
Coticule Bob 002 – kopie.JPG
Kluci neměl by někdo malý sluráček na moji Coti ? /Stačí 5 x 3 cm / Pokud by to vadilo v tématu,prosím za přesunutí,díky.

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

PříspěvekNapsal: 24 kvě 2017, 23:24 

Ahoj,
rád bych ti pomohl, ale tak malý kousek nemám. Jinak ten kámen je moc hezký.

PříspěvekNapsal: 27 úno 2018, 16:24 

Zdravím všetkých,
včera mi dorazil tento fungl nový Coti-mazlíček. Veľkost 175x50. Trochu som prekvapený, že nie je úplne hladký, najmä modrá strana (aj keď naživo to nevyzerá tak hrozne ako na fotke). Asi to bude treba pred použití olapovať. Ako na to? 400 a 800 vodný šmirgel na rovnej dlaždici budú stačiť? DMT na zrovnávanie nemám. Šlo by to olapovať napr. Tyrolitom? Tiež by som ho musel predtým zrovnať, lebo je vybrúsený. Spolu s Coti mi došiel aj King 1k, takže už len nájsť si čas a hor sa na tréning brúsenia :D
Maroš
[ img ]
[ img ]
[ img ]

PříspěvekNapsal: 27 úno 2018, 20:44 
Donátor

Ahoj!
Je otázka, zda ta modrá vrstva je určena k broušení, nebo se jedná pouze o podkladovou španělskou břidlici, která má pouze nosnou funkci!!

PříspěvekNapsal: 27 úno 2018, 21:22 

Takze s tou modrou stranou sa trapit nemusim, je to len podkladova bridlica. Nejak som si automaticky myslel, ze je to BBW.

[ 97 příspěvků ]  Přejít na stránku « 16 7 8 9 10 »

Všechny časy jsou v UTC+02:00