Suehiro Gokumyo 20000

...Naniwy, nagury, břidlice, coticule, Charnley Forest, etc., etc...
Mario
Příspěvky: 49
Registrován: 30 kvě 2014, 22:31

Suehiro Gokumyo 20000

Příspěvek od Mario »

Zdravím, je zde nějaký hrdý majitel tohoto kamene, nebo někdo kdo by s ním měl zkušenost? Jelikož je to spolu s Shaptonem 30k asi nejjemnější člověkem vytvořený kámen, tak by mě zajímalo, jaké umí ostří. Jak si stojí vedle přírodní konkurence Charnley forestů, japonců, thuringerů a escherů? Na zahraničních stránkách se setkávám s různými názory. Někteří ho vyzdvyhují, např. Lynn ve Státech říkal že je to jeho nejoblíbenější finišr díky jeho konzistentnosti. Někteří ho vyzdvihují jako jediný kámen který bude člověk kdy potřebovat na dokončování ostří. Více lidí ale tvrdí, že ostří z něj není moc příjemné a neodpouští chyby.
Jaké jsou vaše názory a zkušenosti?

Uživatelský avatar
valentin75
Donátor
Příspěvky: 437
Registrován: 04 dub 2011, 13:09

Re: Suehiro Gokumyo 20000

Příspěvek od valentin75 »

Podľa mojich osobných skúseností je to veľmi dobrý kameň . Ja osobne preferujem prírodné kamene,ale každému odporúčam syntetiku .
S overenou syntetikou od začiatku vieš na čom si a čo od neho môžeš očakávať .
Keď porovnám ostrosť pri holení (escher,japonce,suehiro 20k) nepozorujem zásadný rozdiel , a po čase nie som schopný pri holení rozlíšiť čím
som britvu brúsil . Na začiatku po nabrúsení môže byť rozdielny pocit na tvári , ale časom sa to zrovná .
Mne práveže príde na použitie jednoduchý . Robil som s ním pár experimentov a dokonca veľmi dobre fungoval hneď po suehiro 600 .
Trvalo to dlhšie , ale britva bola nabrúsená a dalo sa s ňou holiť .
Takže záleží čo vlastne chceš ,ak máš už dobrú zostavu a si spokojný asi moc nezískaš,ale ak hladáš čo by bolo najvhodnejšie
tak je to dobrý kandidát . Prírodné kamene sú fajn ,len dopredu nevieš čo kúpiš,teda ak nemáš možnosť kameň skúsiť popredu .

ater
Příspěvky: 747
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Suehiro Gokumyo 20000

Příspěvek od ater »

Já mam Gokumyo 20k taky a je to super finisher, dělá extrémní povrch, dobře se na něm brousí, rychlý úběr, není extrémně tvrdý, ale taky nemění rychle tvar - nemusíš často rovnat. Jediné co mě zklamalo je, že na ostří zanechává jemné škřábance s větším odstupem (kolmé linky k ostří s rozestupem do cca 2 mm), podobné škrábance dělaj některé CF. Zkoušel jsem to na 2 kusech těchto kamenů a dělali to oba, před tím jsem ostří vždy nabrousil na kamenech Naniwa Super Stone do 10k. Ty škrábance nejsou při holení cítit, ale trochu to narušuje dokonalost toho kamene. Druhé negativum je cena. Nepříjemné ostří jsem nezaznamenal, to bude asi dost individuální.

Dost lidí používá naguru Gokumyo 20k a ta funguje bez těch škrábanců.

Uživatelský avatar
Vlcak
Donátor
Příspěvky: 518
Registrován: 21 pro 2011, 08:19

Re: Suehiro Gokumyo 20000

Příspěvek od Vlcak »

Potvrzuji aterova slova, mám Gokumyo naguru a používám ji na CF podkladovém kameni. Podle mě to je výborný finisher, netřeba se obávat.

Mario
Příspěvky: 49
Registrován: 30 kvě 2014, 22:31

Re: Suehiro Gokumyo 20000

Příspěvek od Mario »

Super! To mě nenapadlo. Celý kámen kupovat je dost drahé, do toho jít nehodlám, ale ta Gokumyo nagura je super nápad! Už jsem dohledal i zdroj ze kterého proběhl hromadný nákup. Bohužel ale už nemá naguru skladem. Budu se muset poohlídnout jinde. Nebo kdyby náhodou někdo zdejší měl dvě a potřeboval se jí nutně zbavit, můžu odkoupit.