Brusné kameny REETEC

...Naniwy, nagury, břidlice, coticule, Charnley Forest, etc., etc...
ater
mistr brusič

Re: Brusné kameny REETEC

Příspěvek od ater »

Ještě přidám pár fotek kamene ve stavu jak přišel:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Po namočení:
Obrázek

Na dalších obrázkách je detail povrchu kamene (už vyhlazený 6k synt. nagurou). V horní části je ocelové pravítko tj. čáry mají rozteč 1mm.
Obrázek
Obrázek

Výsledek po broušení na kameni (orovnaném a vyhlazeném, výsledky jsou ale pořád stejné), výška fazetky břitvy je 0.3mm:
Obrázek

FerencH

Příspěvek od FerencH »

Ater díky za precizní recenzi brousku.
--
Na Aliexpres jsem kdysi kopil bílý corund brousek 60x180x15 mm jen za 10 USD (no, nekup to) a měl být jako 10 K (link na něj již není živý).
Parkrát jsem jej zkoušel na Břitvy, po 8K Taidea byl povrch fazetky z tohot corundu cca stejný, ale spíše drsnější - odhaduji že tento corund dává tak 6K. Brousek je fajn a používám jej na nože. Musí se řádně napít vody, jinak pak vlhkost vcelku drží a v průběhu broušení nožů rozprášuji vodu na povrchu. F

foto z mého archívu
Čína Corund.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

ater
mistr brusič

Příspěvek od ater »

Pokračoval jsem ještě v bodě:
4. Kamen jsem vyhladil pomocí Kiridashi - pak jsem zkoušel břitvu, ale výsledek je pořád stejný, při broušení divný pocit, kamen jako kdyby nebyl hladký, zrnitý pocit pod ostřím.

Můj finální verdikt: chová se to jak 6k kamen, není vhodný jako finisher na břitvy (hrozně špatná zpětná vazba), výsledky broušení na kameni nedostahují ani toho co lze udělat na King G-1 8k nebo Naniwa SS 8k.