Polámané vousy

Foxmi

Polámané vousy

Příspěvek od Foxmi »

Zdravím všechny vousáče a břitevníky. Původně jsem myslel, že první příspěvek mimo představení budu postovat tak za měsíc a spíše do sekce kde se budu chlubit tím jak už mi jde holení pořádným strojkem nebo břitvou. Ale povedl se mi husarský kousek tak první post míří sem. Chci se optat, zda někdo neřešil polámané vousy, přesněji jak je znovu dostat do kondice a neshazovat 3 měsíce pěstování plnovousu. Včera jsem se totiž holil a když jsem nanášel pěnu po druhé, nevím proč, mázl jsem si i vousy(v tu chvíli jsem si říkal, že pak třeba budou hezky vonět po mýdle,když už mám to santalové dřevo). Ale se zděšením jsem pak po umytí zjistil, že vousy asi zmekli až příliš a polámali se. Hlavně tedy v místě od koutku k bradě,tam kde to roste skoro všem a nejvíce hustě. Otázka tedy zní: dají se takhle polámané vousy spravit nebo musím začít od znovu? Používám olej na vousy, po něm bílá místa v místě ohybu zmizí,pěkně je vyhladí, ale nevím jestli je to pouze vizuální nebo po čase opravdu olej pomůže vrátit vousy do kondice. Na netu se na toto téma skoro nic nepíše :-( Děkuji předem všem za případné rady :-)

vintage

Re: Polámané vousy

Příspěvek od vintage »

Foxmi píše:Zdravím všechny vousáče a břitevníky. Původně jsem myslel, že první příspěvek mimo představení budu postovat tak za měsíc a spíše do sekce kde se budu chlubit tím jak už mi jde holení pořádným strojkem nebo břitvou. Ale povedl se mi husarský kousek tak první post míří sem...
Někde jsem četl, že bývá účinnej olejový zábal. Namaž si vousy pořádně olejem (opravdu nešetři, dej tam toho podstatně více než když si běžně olejuješ vous) a poté si hubu zavaž ručníkem a jdi spát. Vousy by se měly přes noc zregenerovat. Olej na vousy je k tomuto účelu příliš drahý. Napatlej si to panenským kokosovým olejem (koupíš v DM).

Foxmi

Re: Polámané vousy

Příspěvek od Foxmi »

Díky moc za tip, určitě vyzkouším :-) Od doby kdy jsem příspěvek psal se dostavilo výrazné zlepšení, zřejmě právě i díky dennímu používání oleje na vousy, ale pořád to není úplně ono, takže zítra směr DM :D