Změkčení vousů olejem před holením

Biwoj

Re: Změkčení vousů olejem před holením

Příspěvek od Biwoj »

Zdravím Vás vousáči,
Za sebe mohu doporučit pro zjemnění vousu poněkud nestandartní přísady, jelikož moje vrozená paranoia mě nutí nevěřit
reklamám (re- opakovat klam- snad nemusím vysvětlovat:))) slibující olej plný minerálů, po kterém se budou vaše vousy lačně sápat. Nevím zda před holením je vousy vhodné změkčovat ale po holení si jistě údržbu zaslouží

Na místo toho jsem zkusil použít selský rozum, zapátral jsem po starých herbářích, etc etc.
Nejvíce se mi na změkčení vousů osvědčil Ricinový olej - vysoká hustota, dokonalej promastí i pokožku pod vousy a řekl bych že výsledek je znát již po měsící, pravidelné péče, to jest i s masáží a vtíráním oleje. Také nyní mám údajně vousy mnohem tmavší než vlasy, což beru jako známku dobré výživy :-)
Také kokosový olej je celkem účinný, značně vyživující avšak je dost tekutý a zanechává až moc lekslý dojem, pokud mne chápete :-)
Tedy oba dva oleje doporučuji avšak pomálu s množstvím, méně je někdy více, ať se po tom nelesknete jak olízané psí kulky a neteče vám po krku stružka teplem rozpuštěného oleje :-))

Nyní si již dělám i svůj vlastní masážní olej pro lepší prokrvení pleti, abych podpořil růst vousů v částech kde tolik ještě nezarůstám, tj pod lícními kostmi- k tomu dopomáhají různé bylinky jako příměs. Zkouším i aromatizované oleje s přísadou vonných essencí, pro denní užití do města....

Mnoho zdaru, Biwoj :-)

Zpět na „Péče o kníry, bradky a vousy vůbec“