Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy oddané tradici holení jediným ostřím
Právě je 19 říj 2018, 11:10

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 22 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 3 »
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 27 dub 2016, 11:39 

Nazdar, určitě je tu vícero vousačů, co si holí jen krk, tváře (případně hlavu jako já). Zajímalo by mne jaký používate přípravy/pomůcky pro péči o vousy.
Originální produkty pro vousáče jsou vcelku dost drahý, viz např upravse.cz.

Má denní péče spočívá v:
-umytí šampónem
-vysušení
-lehké upravení (rozčesání) hřebenem
-nanesení (výživy) oleje pro zdravý vzhled a lepší styling
-finální styling hřebenem a kartáčem

Šampón
Co se týče šampónu, tak si myslím že je zbytečné dávat horentní sumy za speciální šampóny na vousy, které jsou Xkrát dražší jak ty na vlasy. I v samotném barber shopu mi bylo sděleno, že je to zbytečná investice. Používám tedy šampón mé ženy a vlastně ani nevím co je to za značku :-)

Olej
Co jsem zkusil tak nejvíc mi vyhovuje olej na vousy Apothecary87:
https://www.upravse.cz/vyrobek/olej-na- ... cipe-10-ml
Vousy pěkně vyživuje, zůstávají celý den hezky lesklé, ale především mě fascinuje vůně, která bohužel mé ženě smrdí. Je spíš oldschoolová a nesedne každýmu.

Jako levnější variantu jsem používal Proraso:
https://www.upravse.cz/vyrobek/proraso- ... ousy-30-ml
Bohužel je ve všem horší než Apothecary, vousy nevydrží tak dlouho lesklé a vitální, vůně je méně intenzivní a rychle vyprchá.

Po čase jsem však objevil kouzlo kokosového oleje a považuji to za levnou a zcela dostačující alternativu. Vyjde to opravdu mnohem levněji a dnes Apothecary používám defacto jen kdy chci aby mi vousy voněly.

Hřebeny a kartáče
S levnými plastovými výlisky za pár korun je problém. Jednotlivé zuby mají ostré hrany a může to ničit vousy. Z toho důvodu je lepší si krapet připlatit na něco lepšího.
Mám dobrou zkušenosti s hřebeny Kent. Doma používám Kent A OT a na cesty do kapsy Kent A 81T. Cenové to není nic co by člověka zruinovalo, je to pěkná práce tuším z pevného celuloidu, co jen tak neprdne, tak to i něco vydrží.

Poslední věc co používám je pak kartáč. Zde opět je možnost koupit speciélně vyráběné kartáče na vousy z divočákových štětin, ale cena je opět vyšší a stejnou službu mi prokazuje kartáč z DM ze štětin z divočáka. Dřív jsem si myslel, že kartáč nepotřebuji, ale opravdu se sním výborně vousy stylingují a navíc je to i příjemná masáž co prokrví pokožku :-)

Jak to máte vy? Co používáte, máte nějaký tipy?

PříspěvekNapsal: 27 dub 2016, 11:45 

Prosím admina o pravu názvu vlákna. Správně má být 'přípravky a pomůcky'. Děkuji :-)

PříspěvekNapsal: 27 dub 2016, 14:53 

Ahoj, nedá mi to, abych neodpověděl. Vous nosím dost krátký (tak dva centimetry), tak nemám žádné velké problémy s rozčesáváním) Přesto každý den pořádně vous umeju při holení pěnou na holení, následně použiji vosk na vousy, který si díky zde uvedenému návodu jako včelař dělám sám (lékařská vazelína + včelý vosk + trochu propolisu). V prvopočátcích jsem používal kupovaný balzám na vousy Proraso, ale zjistil jsem, že ten můj vosk udělá s vousem to samé za minimum peněz :D a ještě voní. A mám ho dost. K rozčesávání používám malinký hřebínek, který byl součástí zastřihovače vlasů Wahl, který jsem si kdysi dovalil z Londýna. Také dobrý je hřebínek všiváček :lol: . Prostě jdu cestou co nejmenších nákladů. A světe div se, ženám ten můj vosk voní... Vřele doporučuji.

PříspěvekNapsal: 27 dub 2016, 14:57 

Pěkný :-) V jakým to mícháš poměru? (pokud to není tajný recept). Dáváš so to jen na knír, nebo to vetřeš do všech vousů?

PříspěvekNapsal: 27 dub 2016, 15:43 

Poměr je jednoduchý, lahvička od džemu vazelíny (malinká, někdy se v ní prodává i med), necelá třetina té samé lahvičky čistého vosku (vyčištěný, né rovnou plást) + na špičku nože propolisu. To vše rozpustím v plechovce od nějaké paštiky (vymyté) ve vodní lázni. Vyjde z toho malá plechová krabička od bonbónů vosku. Nádherně to voní a je to absolutně bez chemie...

PříspěvekNapsal: 27 dub 2016, 15:51 

Díky vyzkouším.
Propolisem myslíš 100% propolisovou masť?

PříspěvekNapsal: 27 dub 2016, 15:54 

Myslím, propolis, mast jsem nezkoušel. Propolis se dá na internetu normálně koupit. Ale pokud kupuješ od včelaře med, má určitě i vosk (kvalitní, toho je velmi málo) a propolis (včely s ním ucpávají štěrbiny v úlu). Kdybys nemohl sehnat, v létě zašlu. Loňský mi už známí takřka rozebrali. ... Jo a dávám si to do celých vousů....

PříspěvekNapsal: 27 dub 2016, 16:07 

Díky, přesně kvůli takovým návodům jsem téma zakládal :-) Teď jsem vyzpovídal kolegu co sedí vedle v kanclu, je včelař a donese mi po víkendu vosk, propolis už prý nemá, ale díval jsem na netu a dá se objednat :-)

PříspěvekNapsal: 27 dub 2016, 16:13 

Tak pak dej vědět, jak jsi s tím spokojený (zatím to můžeš jen s voskem, ale ten propolis to dělá lepší)....Samotného mě bude zajímat, zda se to bude líbit i jiným....A kolegu včelaře zdravím..... :)

PříspěvekNapsal: 27 dub 2016, 17:07 

Poslední věc co používám je pak kartáč. Zde opět je možnost koupit speciélně vyráběné kartáče na vousy z divočákových štětin, ale cena je opět vyšší a stejnou službu mi prokazuje kartáč z DM ze štětin z divočáka.

O jaký kartáč z DM prosím jde?

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 22 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 3 »

Všechny časy jsou v UTC+02:00