Ošetřování delšího vousu kokosovým olejem

michalkosak
Příspěvky: 2
Registrován: 24 bře 2017, 22:09

Ošetřování delšího vousu kokosovým olejem

Příspěvek od michalkosak »

zdravím kolegové vousaci! někdo zkušený, kdo mi poradi, jak inteligentně nanášet kokosový olej na delší plnovous? díky, jsem tu nový, snad neporušují nějaká pravidla :-)

EDIT RADGOST
Upřesnění názvu tématu

david_ul
Příspěvky: 811
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: jak nanaset kokosovy olej?

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás Michalkosak,

já to vyřešil jednoduše. Koupil jsem si kokosový tuk. Ten jsem z litrové sklenice postupně přenesl do injekční stříkačky (20 ml) za 4 Kč. Tam kokosový tuk zůstane uzavřen a není tedy špinavý z okolí. Pokud potřebuji na vous nebo na obličej tak mi stačí od 2-4 ml na tvář. Stačí tedy potom kokosový tuk promnout na rukách jako krém a nanést na obličej nebo vous. Kokosový tuk mě osobně na obličeji vydrží cca 4-5 hodin. Tedy pokud jste se naučil potom na obličej nesahat. Pocitově se zdá obličej i vous mastný, ale není to tak. Je vlhký a mokrý. Jinak kokosový olej nebo tuk používám i po oholení místo vody po holení. Je to super pocit a hlavně je to všechno bez zbytečné chemie.

Pokud chcete nosit kokosový tuk i do společnosti tak doporučuji v lékárně zakoupit tubu na mastičku. Je to plastová malá tuba jako na zubní pastu. Cena cca 5-10 Kč. A ta se dá pomocí injekční stříkačky a jehly opětovně naplnit.

Je mi jasné, že je to takové krkolomné, ale funguje to. Tedy pokud nemáte strach z jehel a injekcí.

Přímo nanášení jsem na vousy také zkoušel a začínal jsem u kořínků a pokračoval jsem směrem ke konci. Na to se mi osvědčil jemný kartáčový hřeben nebo malý hřebínek na vlasy. Na něj jsem přímo nanesl několik linek z tuby kokosu a ty dostal ke konečkům na vousy. Ale časem jsem stejně zjistil, že nejvíce mi vyhovovalo nanést vše do dlaní a vetřít tuk po etapách na obličej a vousy.
Na Ebay jsem pro to našel skvělý kartáč na vousy.
http://www.ebay.com/itm/Men-Boar-Hair-B ... Sw-0xYSYDO
Cenu teď neřeším. Hledal jsem jen ten typ kartáče.

Pokud jsem Vám poradil jsem rád, pokud ne tak se příště budu více snažit.

Přeji Vám krásný víkend

David

michalkosak
Příspěvky: 2
Registrován: 24 bře 2017, 22:09

Re: jak nanaset kokosovy olej?

Příspěvek od michalkosak »

david_ul děkuji Vám za vyčerpávající odpověď a radu!! Mám ale ten problém, mimo jiné si plnovous barvim tmavě hnědou barvou, což je vlastně úplně černá. Barva vousu tak sama o sobě je už vcelku lesklá. Po aplikaci kokosového oleje, jak píšete dlani a to i v malém množství má za nasledek přijde mi až extrémně lesklého povrchu, vousy září jak v cirkuse :-) A připadá mi že jsou moc mastné.. A to dost dlouhou dobu, klidně i celé dopoledne, než se olej trochu vstřebá.. Máte nějaký tip, jak omezit ten lesk? Jinak mám potom ještě jeden problém, který mě trápí. V některých místech se mi vousy dost kroutí a nevypadá to dobře. Nemáte nějaký fígl, jak to kroucení alespoň trochu omezit?? Děkuji moc za každou radu!! plnovous jsem měl už jednou, oholil ho a zjistil jsem, že bez něj uz nikdy!! teď už jen vychytávám mouchy ;-) ještě jednou díky!!

david_ul
Příspěvky: 811
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: jak nanaset kokosovy olej?

Příspěvek od david_ul »

Dobrý den Michalkosak,

tak já to mám naopak. Ze začátku jsem nosil plnovous. A pak jsem objevil polovičaté řešení, že jsem nosil jen obrys a knír. to jsem potom také opustil. Dneska se holím na celé tváři. Občas nechám týdenní vous.

Pokud si myslíte, že díky kokosovému tuku (oleji) záříte jak v cirkuse. Tam potom doporučuji vous namazat voskem na vousy. Popravdě, ale myslím, že efekt lesklého vousu při černé barvě bude vždy. Osobně jsem barvu také řešil. Půl vousů mám hnědé a půl mám zrzavé. Naštěstí to není jako mapa, ale jsou promíchané.
On ten vosk Vám pomůže i částečně srovnat i neposedné vousy. V tom by to, ale chtělo jak jsem psal včera ten kartáč na vousy s vepřovými štětinami. Ne umělé. a potom i nějaký dobrý a teď je jedno jestli plastový nebo dřevěný hřebínek. Mě se osvědčil dřevěný, protože není tolik náchylný na statickou elektřinu. Není to moc, ale stejně to štípne.
Ohledně barvy je mi jasné, že chytáte barvu podle vlasů. Ale zeptám se možná blbě. Co zkusit trošku jiný odstín černé nebo hnědočerné. Já osobně jsem zkoušel černou barvu (ne henu) z Indie. Ale ta se mi neosvědčila. Chytla výborně, ale je hodně tmavá a lesklá. Nevím jestli se dá sehnat trošku matná. Možná pak se vykašlat na tu chemickou barvu a zkusit barvu s heny. Značku Vám nepovím. To netuším.

Pokud neseženete vosk na vousy dá se využít i pomáda. Ale to už jen hádám. Pomáda je prioritně na vlasy.

Jen tak pro zajímavost. Kamarád řešil držení vousu trošku jinak než chemicky. Vetřel do vousů nealkopivo. Dříve to ženy používali na trvalou nebo na co. No a on to využil na vousy. Vousy dostali výživu a ještě drželi tvar. Je pravda, že to pivo nezabrání, aby se kroutil vous.

V CZ e-shopech se dá sehnat vosk na knír a na vousy skoro všude. Ale jde o to jak Vám ten či ten výrobek sedne. S tím Vám neporadím. Netuším. Možná by neškodilo zajít do nějakého lepšího holičství pro radu. Jen tak to nadhodit při stříhání vlasů. Myslím, že pokud jsou dobří tak i radu dají.
Já dostal dobrou radu i na regeneraci vousů. No ona je to vlastně regenerace vlasů, ale je to skoro stejné. Vtírat do vlhkých vousů (po koupeli) přípravek na vlasy Dixi regenerační (od firmy Herba Drug). Není to mastné. Samo se to vstřebá.

Uvidíte snad to pomůže.

David