Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy oddané tradici holení jediným ostřím
Poslední návštěva: 18 pro 2018, 12:13 Právě je 18 pro 2018, 12:13

Všechny časy jsou v UTC+01:00

[ 2 příspěvky ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Přeji pěkný den
PříspěvekNapsal: 27 kvě 2017, 07:52 

A děkuji za toto forum, kde je tolik krásně popsáno.
Tak jsem se včera po deseti letech oholil... Ale popořadě.
První a jedinou zkušenost s břitvou mám z doby před patnácti lety, kdy mi nebyly dostupné žádné informace, krom kusých tchánových, který, jsa vousáčem, si to víceméně všechno pamatoval od svého dědy, ale neměl to "v rukách". Holení tedy dopadlo tak, jak dopadlo, a já se vrátil ke škrabkám, abych je pak stejně zahodil. Neuspokojovaly mě a protože mě k holení nic nenutilo, nechal jsem se zarůst a bylo vystaráno. Břitva pak skončila nyní neznámo kde, ale pátrání po patnáct let vychladlé stopě teprve začíná...
S ubíhajícím časem a přibývající okoralostí životem jsem si uvědomil, že chci a potřebuji dělat i něco sám pro sebe, být sám se sebou a pro sebe. Dozrál čas a holení mě zničeho nic napadlo samo... Jak tedy na to? Forum? No paráda. Pár několikahodinových sezení u compu a jsa teorií vybaven, vydal jsem se do drogerie. Štětka HJM jezevec základní ve stojánku (tu si rovnou nechám a nebudu ji podrobovat rychlému progresu), kamenec v tyčince, mýdlo HJM aloe vera tvrdé a WC s přiloženými čepelkami. Strojek jsem záměrně koupil tento a i o žiletkách jsem měl přečteno, ale nechtěl jsem čekat a 80,-/Kč nebolí. Na pořádný bagr se totiž potřebuji zeptat, ale to vedle ve vlákně. Nedopátrám-li se té původní břitvy, zůstanu asi po nějaký čas u bagru. I když, když na to myslím, je břitva, čepel, tím jediným smysluplným nástrojem. Je to jen můj soukromý pocit a neznamená, že bagristi nejsou lidi ;)
tschudo

Předmět příspěvku: Re: Přeji pěkný den
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2017, 07:24 
Donátor

Dobre rano, Kolego.

Vitej zde u nas na foru.

Zajiste zde najdes vsechny odpovedi na svoje otazky. Pokud ne, tak se klidne zeptej, a hodne lidi zde Ti rado odpovi.

Holeni zdar! Wiking

"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)

[ 2 příspěvky ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00