Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy oddané tradici holení jediným ostřím
Právě je 21 říj 2018, 17:15

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Beneold
PříspěvekNapsal: 07 úno 2018, 10:50 

Dobry den Gentlemani :) ,

najskor, Velmi pekne dakujem za moznost byt na fore, vase prispevky a za forum celkovo.
Pomohli mi zorientovat sa v neprebernom mnozstve ponuk/nastrah atd.., ked uz ma zrazu infikoval TEN virus BRITVA. V sufliku sa mi povalovala britva, ako spomienka na stareho otca dlhe roky... Zrazu som ju tam objavil, zacal sa pohravat s touto myslienkou asi pol roka a bum.... Mozete sa sami pozriet/potesit, ako tento nebezpecny "Virus Britva" vyzera u mna na zaciatok v praxi... Polovicka, sa chytila za hlavu s otazkou uz ti ide druha puberta? Veriac heslu, mudrejsi ustupi sa zasmiala nakoniec som tu medzi vami...... Co bude z toho dalej uvidime :)
Koraat: tu nebolo vlastne ani o com. Chvilu som zvazoval Thiers Issard Sabatier, Boker, Dovo, Ralf Aust. Po zvazeni cena/uzitok/kvalita/potesenie a po komunikacii s Ulrikom vs zbytkom firiem som rad za existenciu Koraat. Konfigurator, velkost 7/8, cca 3tyzdne vyroba. Prevzatie sme si dohodli osobne a skutocne je to Srdecny ustretovy clovek, so zlatymi rukami umeleckeho kumstu. Nadherny vyrobok. Nebudem sa preto opakovat, recenziu ste pisali.
Remen: povodne som si objednal hladenicu priamo od koziarov, kupil rovny dreveny prah, opracoval, namoril, nalepil kozu, zdala sa mi super. Pochvalim sa... Ulrik sa usmial a povedal, ze na zaciatok to mozem skusit, ale neni dokonalo hladka, britvu si mozem skor pokazit, ako nabrusit. Ked ukazal, ako vyzera naozaj hladka "remenica" pochopil som. Kupene Herold Solingen pracovna dlzka pre britvu cca 38cm x 8cm. Celkovo 70cm.
Stetec: To je vyber asi na dlhsie ako britva sama o sebe. Nekomplikoval som to a kupil si Muhle Silvertip Fibre 31K252. Polovicka je citliva na rozne pachy zvierat a predstava, ze jej zavonia original Jazvec, mi pomohla sa rozhodnut :D . Osobna skusenost s Fibre? Naozaj je jemna na tvar, pokozku nepicha, penu vypracuje super, nezapacha, je za tretinu ceny kvalitnej jazveciny.
Miska: polovicka mi vraj po ziskani si praxe podmienecne pozicia so svojej supravy peknu misku, zatial sa uspokojim s obycajnou z Aliexpresu cca 8x6cm plus stojancek na stetec.
Mydlo: hmm neni o com, doverujem foru a Mydlu z Hrochote :) na zaciatok, Paculi vetiver a jedla / Bergamont a litsea cubeba. Pani Zuzana je rovnako srdecny clovek.
Kamen po holeni: opat z mojho pohladu stavka na istotu. Muhle Natural alum stone.
Kozmetika po holeni: Yves San Lauren L´Homme Libre, plus polovicka mi vzdy nieco pozicia z jej zazracnej vonavej krabicky :lol:
Brusne kamene: hmm nooo neni to lacna zalezitost musim povedat, ale asi firmy vedia preco.. Ak by som nieco casom pre potesenie kupoval, urcite Naniwa alebo Shapton glassstone. Dovod preco nie, ze sme sa s Ulrikom dohodli, ze mu mozem kedykolvek britvu poslat a nabrusi mi ju za "postovne".
Tolko na zaciatok z mojej strany. Rady, poznatky, si rad precitam, pripadne sa podelim..

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Předmět příspěvku: Re: Beneold
PříspěvekNapsal: 07 úno 2018, 15:04 

britva od Koraata je paradni a udelal jsi jako zacatecnik moc dobre, zes koupil 3-palcovej remen. tak at se dari pri holeni.

PříspěvekNapsal: 07 úno 2018, 15:41 

Krásná výbavička pro začátek.
Ta možnost nabroušení od Koraata je dobrá služba, osobně jeho broušení neznám ale někteří kolegové, kteří u něj zakoupili břitvu zde na fóru popsali jeho styl broušení. Prý je ještě na jeho broušení prostor k vylepšení. Pokud by ti břitva nesedla, mohlo by mít na to vliv i naostření.

PříspěvekNapsal: 07 úno 2018, 16:03 

Dakujem urcite sa podelim o zazitok.. :-)
Takto vyzerala moja povodna snaha o remen na brusenie. :-)
Ano cital som, ze Ulrikove brusenie nemusi kazdemu sadnut.. Uvidime... Par potiahnuti na remeni urcite bude potebovat, aj ked vlas reze okamzite....

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Všechny časy jsou v UTC+02:00