Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy oddané tradici holení jediným ostřím
Právě je 18 říj 2018, 13:15

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pozdrav od nového člena
PříspěvekNapsal: 13 črc 2018, 08:35 

Zdravím všechny místní gentlemany!

Za prvé bych Vás tu rád pochválil za vysokou úroveň fóra! Už dlouho jsem nenarazil na to, že by fórum bylo zcela oproštěné od nadávek, poměřování si mužství a tak.. takže jen tak dál...
Také bych Vám chtěl poděkovat za ušetřené peníze, vzhledem k tomu, že jsem vážně uvažoval o koupi břitvy značky Titan - po prostudování fóra a zjištění, že břitva bude patrně tupá z výroby a i velmistr brusič Irenko nechce mít s touto značkou co dočinění, zvolil jsem francouzskou fešandu Thiers Issard 6/8 SPECIAL COIFFEUR, tak doufám že mě nezklame 8-) Dneska se s ní poprvé setkám tak už cítím takové to vzrušení....

Díky za přijetí a přeji pevné ruce!

Předmět příspěvku: Re: Pozdrav od nového člena
PříspěvekNapsal: 15 črc 2018, 09:37 

Veru tak, preštudovaním tohoto fóra ušetris kopu peňazí, ale hlavne sa vyvaruješ chybám začiatočníka. Ja som sem tiež pristúpil len minulý týždeň, a teraz čakám na staršiu, ale naostrenu a vynovenú britvu, od Yarona . Vždy rád kupujem veci od niekoho co tomu rozumie, pretože si ušetrím kopu sklamania. 👍

PříspěvekNapsal: 16 črc 2018, 20:17 

Ahoj,
přeji ti hodně zdaru při holení. Já se díky tomuto fóru stal zavyslim na kvalitních britvach a pomůckach na holení :lol:
Thiers Issard je myslím skvělá značka. Sám jsem začal sbírat staré britvy této značky a jsou vynikající.
Ještě jednou hodně štěstí a napiš, jak se ti s ní daří.
Určitě si nastudoval přípravu tváře, mýdlo atd.. Nevyplácí se to podceňovat ;)
Měj se prima!

PříspěvekNapsal: 18 črc 2018, 08:20 

Díky za přijetí pánové...

Tak přidám ještě svůj první dojem. Po vybalení břitva vypadá moc pěkně i na to, že střenky jsou plastové (časem bych chtěl od místních mistru určutě nechat udělat nové dřevěné:) ). Po vybalení a odmaštění jsem zkusil přetnout vlas, ale bohužel nic - no nicméně po přečtění pár článku zde jsem pochopil, že "shave ready" z výroby není úplně to pravé, tak jsem s tim trochu počítal. Poté jsem zkouknul břit a zjistil jsem že není po celé délce konstantní ale u špičky se v jednom místě trochu zúží - nicméně jsem se nenechal odradit a po tréninku příborovým nožem na obtahovacím řemenu jsem se postil do obtahování. Upřímně se mi klepaly ruce jaký jsem měl strach abych něco nepokazil... Poté jsem si dal koupel a pustil se do holení. Řeknu Vám, že ani při ježdění na motokrosové motorce mi takhle nikdy nebušilo srdce. Nebudu to natahovat a shrnu vše v bodech:

- samozřejmně, že jsem nedokonale oholil některá místa tak jsem sáhnul po starém holítku a zbytky doholil
- druhý den po holení jsem zjistil, že kůže není tolik podrážděná což mě dost překvapilo
- oholení drží déle
- A jak mám sakra pravou rukou holit levou část krku - především ten "prolis" vedle ohryzku? :D

No závěrem musim říct, že mě holení nikdy nebavilo, ale tohle je teda něco:)

PříspěvekNapsal: 18 črc 2018, 18:09 

No tak gratuluji k prvnímu oholení. Hlavní je, že si přežil a si stále mezi námi :lol:
Koukám, jak píšeš o tom motocrosu, taky kolega motorkář.. Těší mě :D
K tomu broušení z výroby. Vlastní zkušenost s tím nemám, vždy kupuji jen staré kousky. Ale naučil jsem se je brousit sám. Stačí tři kameny.. Trocha zručnosti.. Videa na YouTube.. Kupa informací tady z fóra.. A rozhodně nějaká starší břitva na naučení broušení a půjde to taky..
Každopádně by bylo asi lepší, kdyby ti britvu někdo pořádně nabrousil. Rozdíl je obrovský. Mezi ostrou a tupou britvou.
A k té technice. Tu nikde nanactes. Co člověk, to vlastní technika holení. Já byl po prvních holení britvou jak po útoku tygra :lol: Postupem času si budeš uchopem čím dál jistější.. Zkusíš třeba holit i proti srsti.. Pak přidáš z boku.. A trada.. Bude hotovo. Jen prostě nespechej.. Přijde to samo ;)
Hodně štěstí!

PříspěvekNapsal: 19 črc 2018, 08:57 

@ LukasSimir :

A jsi Off road kolega nebo silniční zalehávač??

Do budoucna bych určitě chtěl začít brousit sám, protože si mi líbí ta preciznost kolem toho.. No nicméně bych nechtěl začínat svou novou břitvou, ale pořídil bych si něco staršího či levnějšího, máš nějaký zdroj?

A jen tak mimochodem, kdo je teď tady z fóra schopen v nějakém rozumné čase nabrousit břitvu? Co jsem se to tu přočítal tak asi jen mistr brusič Irenko, že ?

Všechny časy jsou v UTC+02:00