Řemen vyčištění+ renovace

...řemeny závěsné a řemeny na strojku či dřevěné kostře napnuté...
vlkec

Řemen vyčištění+ renovace

Příspěvek od vlkec »

Ahoj všem dostal se mi do rukou tento řemen. Napadlo mě zda by to nemohl být řemen k brousku na žiletky řešeném zde: viewtopic.php?f=73&t=1878&p=26840&hilit ... Dek#p26840
Zároveň bych se chtěl zeptat jak řemen vyčistit případně zrenovovat?
Rozměry délka cca 37cm, šířka cca 4 cm, tloušťka cca 1mm.
Na kovové sponě značeno model C a registered no 689578, u špičky na kůži jakoby kosořtverec s kolečkem uvnitř
Díky všem
Fotky tady: http://vlkec.rajce.idnes.cz/Obtahovak

Vlcak
Donátor

Re: Řemen vyčištění+ renovace

Příspěvek od Vlcak »

Dle mého názoru ty dvě věci k sobě nepatří, ale mohu se plést.
Při 4 cm je kůže na břitvu trochu úzká, ale použít by se dala. Záleží na jejím stavu, bude dost vysušená. Je vidět, že na obtahování se dost dlouho používala dle šedé barvy indikující zbytky oceli a možná i pajcung - popel s křídou?
Zkusil bych pečlivé vymytí ve vlažné vodě - glycerinové mýdlo + jemnější kartáč. Poté pozvolné schnutí (rozhodně ne přímé sluníčko nebo kamna - spíše normální teplota a průvan) a pak ošetření vhodným olejem na kůži (používám Effax, ale výběr je široký).
Pak uvidíš, zda je povrch dostatečně hladký a vláčný.

Zipíno

Příspěvek od Zipíno »

Další možnost je nádoba, do ní nalít vodu s trochou jaru. Řemen se do toho namočí a nechá 2 - 3 týdny. Průběžně je dobré vodu s jarem vyměňovat. Uvodíč, jak se špína z řemene uvolňuje. Kůra se může i opakovat dokud není řemen čistý.
A až budeš čistý řemen napouštět olejem, tak se to NESMÍ PŘEHNAT!!!!

Mushroom

Příspěvek od Mushroom »

Zipíno,
poprosím o doplnění, čo je to taký terminus technicus "NESMÍ PŘEHNAT"

Zipíno

Příspěvek od Zipíno »

Kůže musí být vláčná, ale nesmí být přemaštěná - dochází k jejímu odrolování, povolování a rozpadu. V mládí jsem takto zničil mnoho řemínků k výstroji!