poškozený obtahovací řemen

...řemeny závěsné a řemeny na strojku či dřevěné kostře napnuté...
brinax
Příspěvky: 3
Registrován: 08 srp 2014, 23:31

poškozený obtahovací řemen

Příspěvek od brinax »

Zdravím břitníci,

dostal jsem od dědy starý obtahovací řemen, ale je na něm jedna hlubší rýha. Když po ní přejedu prstem, tak jde trochu cítit. Co myslíte, můžu při obtahování břitvu nějak poškodit? A pokud ano, jde to nějak spravit ?

http://ulozto.cz/xwoQoEZa/obtahovaci-remen-zip

Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4178
Registrován: 14 lis 2008, 19:29

Re: poškozený obtahovací řemen

Příspěvek od PetrS »

Ahoj brinax,
vítej mezi námi. Pokud je na řemenu nějaké výraznější poškození, tak je to vždy problém, protože v místě poškození nejede ostří po hladké a rovné ploše a ten skok páchá škodu na břitu. Tvůj řemen je natažený obtahovacím pajcunkem jaký se používal v dobách dřívějších a který býval i dost agresivní. Břitvy se nedávaly tak často brousit a majitel se snažil obnovovat ostrost co nejdéle. Když už to čistá kůže nezvládala, tak se dal pajcunk, když už ani klasický pajcunk nestačil, tak se dávaly různé zabrušovací pasty, např. pasta na zabrušování sedel ventilů a podobně. To už se ostří Břitvy hodně podobalo ostří nože...
Ovšem takový pajcunk už z řemene nelze dostat. Zrníčka se zasekají do kůže a pak stále berou a když má ještě řemen zářezy, tak je vše ještě umocněno. Pokud máš nově nabroušenou Břitvu, tak si to nové ostří doslova utrháš už prvím tahem. Proto je takový řemen dobrý až na poslední stádium obtahování, těsně před tím, než jde Břitva opět na kameny. Na nové ostří si pořiď nový řemen. Podívej se na nové řemeny sem.
8-)