jak na obtahovací řemen

...řemeny závěsné a řemeny na strojku či dřevěné kostře napnuté...
kokos47

jak na obtahovací řemen

Příspěvek od kokos47 »

Dobrý den,

Vážení kolegové, chtěl bych se zeptat jak na výrobu obtahovaciho řemene. Od známého jsem dostal pás hlazené kůže cca. 100x6 cm. Doma jeden kratky řemen mám a tak mě nenapadlo noc jiného, než z pasu té kůže zkusit vyrobit obtahovací řemen dlouhý. Kůže není ztvrdlá jenom má na sobě drobné vlnky. Je to přeci jen přírodní materiál. Proto bych se rád zeptal jak tyto vlnky odstranit a jak nakonec řemen vylestit. Napadlo mě pořádně ho namazat olejem a potom zatížit pod deskou a na vylestění ho trochu přejet jemným smirkem a nakonec zahladit sklem. Prosím mohl by mi někdo potvrdit nebo vyvrátit mé teze? Popřípadě dát dobrou radu? Děkuji

PetrS
mentor

Re: jak na obtahovací řemen

Příspěvek od PetrS »

Ahoj kokos47,
vítej zde na foru.
na kůži nepoužívej žádný olej ani šmirgl. Obojí by Ti změnilo vlastnosti kůže. Kůži jen velmi slabě navlhči vodou pomocí navlhčené houbičky a až se rovnoměrně nasákne, tak ji dej mezi dvě hladké desky. Nechej zatíženou cca dva dny a pak ji můžeš zpracovávat na obtahovací řemen. Až budeš mít řemen hotový, tak jej flaškou (bez etikety nebo lepidla) zalešti do hladka. Kůže je skutečně přírodní materiál a tak i výsledek může být "přírodní" ale rozhodně by měl být lepší než ony vlnovky obvykle způsobené přehnutím kůže. Pokud to přehnutí bylo výrazné, tak není jistota, že se Ti podaří jej úplně odstranit. V takovém případě je lepší si pořídit novou kůži.
8-)

Radgost
admin

Re: jak na obtahovací řemen

Příspěvek od Radgost »

Zamykám pro duplicitu.

viewtopic.php?f=11&t=467