Proč břitva neholí, aneb co na to mikroskop???

...pro brusiče ostří požehnání i prokletí zároveň
Odpovědět
PetrS
mentor

Re: Proč břitva neholí, aneb co na to mikroskop???

Příspěvek od PetrS »

To krátké strniště Ti více prozradí než delší.
Jak to není stejné jak po, tak i proti srsti, tak ještě ostrost doladit na kamenech. Teď už si projížděj jen samotná CFka a máš možnost si ověřit které pracuje víc do jemného výsledku. Nechoď na hrubší kameny, tam už máš práci hotovou.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.

Ivbro70

Příspěvek od Ivbro70 »

Ahoj , nemá někdo zkušenost, jak vznikají takové zuby, při užívaní břitvy. Je to obtahováním, nebo spíš špatným uhlem při holení. Břitva TI má za sebou cca 20 oholení a zuby jsou u paty čepele.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Ivbro70

Příspěvek od Ivbro70 »

Konečně se mi povedlo nabrousit břitvu (4/8) tak, že po každém kroku jsem viděl pod mikroskopem stopy broušení až po okraj břitu.
koll 3_8.jpg
Doteď jsem se téměř vždy, v některém kroku, dostal do stavu, co vypadá pod mikroskopem, jako nedobroušené nebo potrhané ostří.
pic2.jpg
Až jsem si chvílemi myslel, že je to ok. Ted jsem jel jenom na Naniwa syntetikach 1,3,5,8,10,12 a skončil na CF (1k tahů).
Fotka je udělaná až po prvním obtažení a super oholení. Byl jsem příjemně překvapený, že se mi s ní i problematické místa dobře holila, lépe než s 8/8.
Stav "nedobroušení " ,nebo co to vlastně je, jsem před používaní mikroskopu při broušení, registroval pod lupou (60x), jenom jako téměř nezbadatelnou tmavou čáru na hraně břitu.
Teď bere břitva vlas na dotek všude, klouže při holení po tváří bez zatahání a bere vše.
Má smysl se snažit srovnat ty zoubky úplně?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

PetrS
mentor

Příspěvek od PetrS »

horní dvě fotky:
Holení na takový výsledek nemá přílišného vlivu, je to následek broušení.

Ulamování či vypadávání břitu používáním Břitvy vzniká už při stavění fazetky.
Materiál se naruší natolik, že popraská, ale stále ještě drží pohromadě a vydrží dokonce i kompletní nabroušení, ale pak při holení vzniknou jiné směry namáhání než při broušení a materiál se vysype.

dolní dvě fotky:
U fotky toho "nedobroušeného" ostří, počkej až se používáním a obtahováním srovná. Pokud holí perfektně, tak není zapotřebí doostřovat.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.

Odpovědět

Zpět na „Mikroskopie...“