Zde je můj začátek s břitvou (mikroskopie)

...kterak správně vymodelovati správné ostří pomocí kamene.
FerencH

Re: Ahoj, břitevníci. Zde je můj začátek s Břitvou

Příspěvek od FerencH »

Dále je zde Švéd - C.V.Heljestrand, také mám rád, je velmi lehká a pro mne amatéra se mi s ní dobře manévruje při holení.
52.jpg
53 původní.jpg
54 po broušení.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

FerencH

Příspěvek od FerencH »

No, a závěrem je zde zajímavá větší Břitva „hitler junge“ Puma – plnodutý výbrus a také při holení „zvoní“, jen manželka remcá jak se s ní mohu holit – já: „Vždyť ten německý klučina z pětačtyřicátého byl obyčejný naverbovaný hoch“..
I když jsem ji taktéž desinfikoval, leštil apod. furt SMRDÍ..jakoby zatuchlina, stářím. Máte někdo radu jak se toho zbavit??
55 původní.jpg
56 po čištění.jpg
57 původní.jpg
58 po broušení.jpg
--
Můj set 6 ti nabroušených břitev má tu nevýhodu, že nemám již co brousit a já bych brousil až bych brečel.
F

Bob76

Příspěvek od Bob76 »

Vidět,že Tě to baví a jde Ti to,gratuluji k dobrým výsledkům a pěkným fotkám z mikroskopu. Čím to fotíš,trochu osvěty bych uvítal a určitě nejsem sám.

FerencH

Příspěvek od FerencH »

to: Bob76
Díky..
Mám Mikroskop Student lll 40-1280x, byl za 3900 Kč. Součástí je USB PC okulár – lze pak sledovat na monitoru PC a ukládat do PC jako foto. ALE...
ALE – fotky na PC přes ten USB okulár ztrácejí dle mne přes SW přenos/webkamera kvalitu (ale je zase velmi OK pro klasické průhledné biologické vzorky).
JAK TO TEDY FOTÍM - vcelku rychle jsem se naučil FOTIT TO, CO VIDÍM v mikroskopu očima – tzn. mobilem Samsung Galaxy S6. Musím mít pevnou ruku – mobilem zaostřit přímo do okuláru a fotit. Čepel břitvy mám na mikroskopovém stolku uchycenou gumičkami. Většinou dávám zvětšení cca 160x- 200x, případně pak 320x.
Na mikrosk. stolku mám proti poškrábání nalepenou šedou kobercovou pásku.
V mikroskopu prohlížet neprůhledný vzorek (ocel čepel) je ošemetné - chce to zkoušet, mám osvit zespodu i shora a fazetku tak, aby byla cca uprostřed zorného pole a ostří vždy otočené k sobě k tělu - obráceně otočenou čepel nesnímám - zamezuje hornímu osvitu..no, prostě jsem to nějak vychytal.
---
Pokud nechci fotit a jen zkoumat výsledky ostření, pak volím v počátku zvětšení 40x – 80x a rychle projdu výsledek. Ve finále pak prohlížím se zvětšením až 320x. Větší zvětšení je o psychice – břit se již jeví nedokonalý – tak to raději v tomto zvětšení ani neprohlížím, neboť pak chci ladit a ladit a ono to nejde.
K tomu USB okuláru se chci ještě pověnovat, „vygooglit“ info, nějaký lepší SW ovladač atd.
--
A důležité – najít si to správné osvětlení a náklon čepele!! Daří se mi to s osvětlením co má přímo mikroskop, sem tam dám externí led 6W a pak správně nasměrovat a chytit ten správný odstín – náklon čepele.. o tom by mohl jistě povídat i PetrS – již se párkrát zmiňoval a důležitosti osvícení..
Jeví se to jako věda – ale na jedno foto se vlezu do 2 minut.
Tož tak, asi.. F
mikroskop.jpg

Drvoštěp

Příspěvek od Drvoštěp »

Zdravím, :)
klobúk dolu, tolko praca.... ;)
No.... k té orlici...nejni okolo té slépky ty vytlačeniny, jakoby za tepla... :|
Tehdy jsem málem nachytnul.
Já vím... Aukro... :roll:
Ináč můj tatí byl tehdy taky klučina, Wehrmachťák... Plembák nacpanej novinama. ;)
Nojo zima asi...
8-)

PetrS
mentor

Příspěvek od PetrS »

Gratuluji FerencH k fajnovému focení mikroskopem a velmi dobrým výsledkům broušení.
Mikroskop je skutečně požehnání a prokletí v jednom přístroji současně. :twisted:
Světlo a náklon berou nejvíce času a hloubka ostrosti je minimální a stačí aby venku vysvitlo slunce, nebo naopak se setmělo a veškeré nastavení je fuč. Večerní focení zase nemá tu správnou prokreslenost, ale i to se dá postupně nacvičit.
Ještě horší je fotit zrcadlo, to jen svítí a zobrazí jen hranu fazetky a plochu čepele která je drsnější.
Jak propadneš pokušení zlepšovat výsledek broušení a detaily které vidíš v mikroskopu, tak je to ďáblova cesta, protože detail je našeptávač, co může zničit celé dílo jak pravil slavný malíř Ingrés...
8-)

FerencH

Příspěvek od FerencH »

To PetrS
Jen abys nemyslel, že jsem zapomněl poděkovat a pochválit Tvé produkty – hezké, spokojenost, přijdou mi k užitku.

To Drvoštěp
.. ááá „slépka“, to se mi líbí - jako bych byl opět „doma“ na Moravském Slovácku...je jasné, že tu slépku tam museli nějak vpravit, a jak jinak než že rozehřátou zatlačili do plastu, slépka je z nějaké neuhlíkaté slitiny. Jinak přikládám i další detaily. Mimochodem – je mi putna zda je to z pětačtyčicátého, či ne. Břitva je OK, dobře holí a fajnově šustí a jsem spokojený.
66 slépka.jpg
67 Detail čepel.jpg
68 Krček a.jpg
69 Krček b.jpg

--
--
Jinak jsem před 2 dny v rámci „Desinfekce“ dal tuto Břitvu do čistého lihu - ETHANOLUM 96%. A kur .ňa, to sem si dal .. téměř jsem přišel o střenku. Pokud je to prospěšné a zajímá to někoho, klidně rozepíši o co šlo a jak dopadlo + další střenky jiných břitev v lihu. Má zkušenost – již nikdy silný líh na starší plast!
F

relka
Donátor

Příspěvek od relka »

ETHANOLUM 96%. A kur .ňa, to sem si dal ..

Hezký den... doporučuji tvé pozornosti vlákno "Dezinfekce starších břitev", kde se jednotlivé chemikálie probíraly. V současné době trochu zapadlo, ale první krok po získání cizí, tedy používané břitvy by mělo být očištění a desinfekce! Nebyl bys první, kdo si v dobré víře způsobil škodu... Je toho dost co se dá použít, ale pro bezpečí našich krásek doporučuji pečlivě vybírat a pročíst si i zkušenosti těch, co jednotlivé přípravky použili.
Jinak...slepici na větráku neřeš.... je to pár týdnů co na aukru jedna byla s runama...snad vyškrabanýma hřebíkem. Nevím to zcela jistě, ale mám dojem, že na břitvách symbol orlice, svastiky nebo run oficiálně používán nebyl...pokud se mýlím, prosím o opravení, ale v ruce jsem takový kousek nikdy neměl.

FerencH

Příspěvek od FerencH »

..tak jo, snad jsme našel to správné vlákno:
viewtopic.php?f=44&t=213&p=40017#p40017
F

ater
mistr brusič

Příspěvek od ater »

Ta břitva >>„hitler junge“ Puma<< asi ani není Puma. Nevím o tom, že by Puma vyráběla model 562 a nenašel jsem ho nikde. Pokud ti přijde, že tě prodejce podvedl tak bys to mohl zkusit řešit na aukru, ať případně nepodvede někoho dalšího.

Zajímavý je název Astarte + znak, takovou německou firmu jsem nenašel. Astarté je bohyně plodnosti, sexuality a i války. Jestli to má něco společného s nacisty nevím. Jinak znak co je na střence je nejvíce podobný odznaku pilotů Luftwaffe.