Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy oddané tradici holení jediným ostřím
Poslední návštěva: 17 pro 2018, 03:42 Právě je 17 pro 2018, 03:42

Všechny časy jsou v UTC+01:00

[ 32 příspěvků ]  Přejít na stránku « 1 2 3 4 »
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tvorba pěny z mýdla
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2015, 15:53 

Řekl bych že je to jedna technika o dvou modifikacích :P Voda je klíčová :mrgreen:

Také ji často používám, ale pouze s jezevcem, ten dokáže na tváři udělat pěknou pěnu.
Vepřím chlupem je potřeba mýdlo rozšlehat v misce zvlášť, je to pohodlnější.
Ale už jsem viděl jiný způsob našlehání pěny na obličeji. Trocha holícího krému prstem rozmáznutá na obě tváře
a následně mokrým jezevcem napěněna do husté pěny, navíc v jezevci jí zůstalo na další oholení ...

PříspěvekNapsal: 05 kvě 2015, 17:48 

Kuki píše:
a co byste říkali těmhle dvěma technikám ?

Je to sice anglicky, ale obraz vypovídá za vše ;)
Pokud se holím po dvou dnech, používám tu první ukázánou metodu - suchou. Masáž tlamy Silvertipem mi dělá moc dobře. Pokud se holím hned druhý den, rozdělávam penu v hrnku, vlastně opět suchou metodou, jen to smrdlam v hrnku a ne na tlamě. Druhý den ke moje tlamicka moc citlivá.

PříspěvekNapsal: 28 kvě 2015, 10:39 

Já používám "pěnotvor teplý", používám vroucí vodu.
Do misky trochu teplé vody, nastrouhám mýdlo, nechám rozmočit a šlehám. Poté nanesu na tvář. Na horkou pěnu jsem si zvykl a nikdy jinak.

P.S.
Pěna tak rychle nepadá, hustota je úžasná a z mála udělám opravdu hodně překrásné pěny. Lepší jak šlehačka.
Samotnému se mi sbíhají sliny. :lol:

PříspěvekNapsal: 21 čer 2015, 21:46 

Pouzivam cerstve prevarenou vodu z rychlovarky - je mekci, coz je vyrazne znat na pene. Nejdriv naparim rucnikem z mikrovlnky, smocim stetku, naberu Barbuchu, penu tvorim na tvari a podle potreby jeste smocim spicku jezevcice ve vode, kdyz se mi zda pena prilis sucha, nebo uz chladne. Podle me je to teoreticky lepsi, jelikoz pokozka nema cas oschnout ani vychladnout, ale ta hotova tepla pena me zacina lakat vic nez teorie :)

PříspěvekNapsal: 28 lis 2015, 20:59 

Ja tvorím penu v keramickej miske guľového tvaru.

Nastrújam tam jemné hoblinky mydla, tak asi 15 potiahnutí nožíkom po povrchu mydla, ktoré držím v suchej ruke. Nevýhoda je, že to mydlo na konci životnosti sa už rozpadne na menšie kúsky a tak posledné zbytky vyhodím, alebo ho vyformujem nanovo, ak je plastickejšie, ako je napríklad Arko.

Hoblinky zakapem teplou vodou, tak aby v nej plávali, tej vody sú asi 4-5 lyžičiek čajových, ale dávam ich tam rukou. Po 3-5 minútach pomôžem tomu mydlu prstom aby sa rozpustilo a vytvorím z tej vody také biele mydlové mlieko. Keďže je miska studená, aj to mydlové mlieko je studené. V tomto by som mohol urobiť nejaké vylepšenie, aby miska bola už pred tým vyhriata, je dosť hrubá, mala by držať teplo.

Potom rozšľahám suchou, alebo dobre vyžmýkanou štetkou penu. Trvá to asi minútu, aj viac, a šľahám pohybom hore dole, občaj zatočím. Nezľaknite sa na začiatku veľmi vodnatá je tá pena, ale ak je tam dostatok hobliniek rozpustených, určite z mydla vyšľaháte peknú hustú penu.

Funguje to s jazvedcom, s jemným, menej jemným, ale aj s plastovými štetinami od Muehle. Je jedno, akú štetku použijete, čím kvalitnejšia, jemnejšia a bohatšia, tým to ide ľahšie a viac peny sa dostane do štetky, ale aj s lacnou verziou od DM si v miske vyšľaháte kvalitnú a bohatú penu. Drahý Sofist od Muehle, to je luxus a to si dovolím len v nedeľu. Je to nádherný pocit. Inak najčastejšie to robím Kosmo štetkou od Muehle s jazvedcom, alebo s plastovými štetinami. Kedy ako. Luxusné štetky aj mydlá treba používať len sviatočne, inak si na ne veľmi rýchlo zvyknete a už si ich tak nevychutnáte. Je to ako s dobrým jedlom, alebo čokoládou:)

PříspěvekNapsal: 04 pro 2015, 15:02 

Mám trochu obecný dotaz ke zkušeným. Doufám že se hodí do tohoto vlákna.
Jsem začátečník a tvořím pěnu z mýdla v kelímku a následně na tváři. Používám mýdlo Mühle aloe vera. štětka balea jezevec (která mi ale moc jemná nepřijde-trochu mě zklamala mám i prasečí a rozdíl není moc velký). Vousy předem napařuji a dlouho (několik minut) šlehám mýdlo na tváři, pak nechám několik minut ještě působit a před samotným holením bagrem ještě trochu propěním štětkou. Pěny habaděj. Nicméně můj nezkušený pocit je, že se vousy málo změkčují a klouzavost si představuji taky jinak.
Bagry mám dva Merkur 34c a nyní i 37c (zde popisovaný ,,problém,, mě vedl k tomu zkusit i slant) Žiletky jsem zatím vyzkoušel ke strojkům přibalené Merkur dále Razolution Solingen. Jak jsem se zde od jednoho uživatele dočetl, testoval jsem žiletku napřed tahem pod nosem-tahaly všechny. A vůbec holení je doprovázeno docela zvukem škrábání. Nicméně musím říct, že se s bagrem oholím mnohem líp než předtím, protože mi dovoluje holit i proti směru růstu vousů (na některých místech to u mě ani nejde jinak). Pokud krk potřu po holení kamencem (osmablock) pak jsem i bez pupínků. Mám poznatek, že vousy jsou měkčí když se holím 3. den po předchozím holením. Nejhůže to jde den 2. (ikdyž ležím ve vaně a máchám pusu půl hodiny a pak pěním). Pokud jsem se holil každý den, je to lepší než obden, ale kůže si ještě asi nezvykla a bývá na některých místech podrážděná. Vousy mám možná tvrdší, ale hřebíky to nejsou.

Má někdo tip, kde by mohla být ve šlehání mýdla chyba? Zkoušel jsem i ubrat vodu a udělat pěnu co nejhustší.

ps. žiletky mi vdržely tak 4 holení (přijde mi to málo na Merkur)-poté už tahají hodně. Zatím mezi 34c a 37c moc rozdíl nepociťuji, větší agrasivutu u 37c jsem nějak výrazně zatím nepoznal. Ale tu 37c jsem použil zatím jen 2x

PříspěvekNapsal: 07 pro 2015, 17:25 

Ahoj Josip,

podľa toho čo popisuješ, máš tam vela mydla a málo vody. Ja nemám dobré skúsenosti s vytváraním peny na tvári.
Ťažko skontroluješ čoho je tam viac. Skús to urobiť v nejakej miske. Daj tam pár čajových lyžičiek vody, potom nastrúhaj jemnučko mydlo. Rozpusti tie hoblinky a vyšľahaj.
Najprv to musí byť samá voda pri začiatku šľahania, a veľmi rýchlo sa vyšľahá pekná biela pena.

Tú nechaj pôsobiť 3-5 minút. A skús oboma strojčekmi holiť. Ja som sa dnes holil 11 krát Feather žiltekou z Upravse.cz a to mám skôr tvrdšie fúzy.
Boli však zmäkčené ako mäkký papier. Veľa zdaru.

PříspěvekNapsal: 14 pro 2015, 13:31 

A našiel som ešte lepší spôsob, ako vytvoriť penu z tvrdého mydla. Netrba škrabkať hobilnky, ani robiť z nich v miske mydlové mliečko. Vynikajúca metóda, ktorá spoľahlivo funguje je jednoducho mokrou, len mierne oklepanou štetkou vytočiť penu priamo na tvrdom mydle, v miske, alebo v dlani druhej ruky. Penu nechať padať do misky, zvyšky, ktoré sú na mydle a na ruke otrieť o hrany misky. Rozšľahať ešte trošku v tej misky a máme krásnu penu s dostatočným množstvom mydla aj vody. Dôležité je do toho ísť s mokrou štetkou v ktorej je potrebné množstvo vody. Niečo podobné, ako keď si mydlíte ruky mydlom. A potom je potrebné točiť tú penu až do momentu, keď sa už netvorí a nemáte v štetke, ani na mydle dostatok vody. Tým zabezpečíte, aby mydlo neostalo mokré a nevyplavili sa z neho peniace látky potrebné pre ďalšie holenie.

PříspěvekNapsal: 06 črc 2016, 15:39 

Tak kolegovia, muím svoje slová z predošlého príspevku poopraviť. Stále sa učím. Vytočenie peny z tuhého mydla je vporiadku, ale je tu jeden problem - po nejakej dobe sa to mydlo vymydlí a nepení. Alebo pení, ale tá pena nemydlí. Nemaže, nekĺže, nezmäkčuje... Preto som sa predsa len vrátil k Wikingovým hoblinkám. Nie je to také efektné, ako mydliť priamo z mydla, no takto vydrží mydlo stale rovnako kvalitné.
Veľmi sa mi zlepšila príprava peny aj použitím misky Edwin Jagger, alebo Muehle s hrbolcom v strede dna. Hoblikny jemné oškrabem nožíkom z mydla do tejto misky a zakvapkám asi dvoma čajovými lyžičkami vody. Po pár minútach namočím štetku do vody a poriadne ju vyklepem. Tak vyťočím penu a tú nanas am vtieraním do pokožky. Nemusí to byť pena veľká ako pre deda mráza, ale musí v sebe niesť mydlo a vodu. A to docielime tým vtieraním. Holenie je oveľa oveľa lepšie, ako keď som penu len naniesol na tvár.

PříspěvekNapsal: 06 črc 2016, 15:53 
Donátor

Slovak Boy píše:
....po nejakej dobe sa to mydlo vymydlí a nepení. Alebo pení, ale tá pena nemydlí. Nemaže, nekĺže, nezmäkčuje....
S týmto som sa ešte nestretol , teda nie u tvrdého mydla. A to som mal kúsky staré aj niekolko rokov.Penu vytváram len krúžením štetky na mydle,nikde ju neskladujem. Na štetke zostane mydla vždy na 3+ oholenia.

[ 32 příspěvků ]  Přejít na stránku « 1 2 3 4 »

Všechny časy jsou v UTC+01:00