Zla technika alebo nevhodny strojcek

... po srsti či proti...
Keso

Zla technika alebo nevhodny strojcek

Příspěvek od Keso »

Zdravim,

priblizne 4 mesiace sa holim s DE strojcekom (pred tym multi) ale stale vlhke holenie. Prvy mesiac klasika bakelitak wilkinson a potom som kupil merkur 34c.
Ziletky pouzivam rozne, od astry, derby, pherma po gillete 7oclock a feather, mydla tiez derby, arko, mitchells
Holim sa denne, rano. Klasika v smere, doboku a potom proti srsti.
Priprava tvare je oplach horucou vodou, 2-3x, potom naparenie vlchkym rucnikom, spravenie peny na tvari, necham posobit, medzitym si umyjem zuby, vyslaham penu, oplachnem tvar a ide sa na to.
Moj dotaz je ze sa stale musim este doholovat v oblasti sanky a krku. Taktiez uplne ciste oholenie bez podrazdenia sa mi podari malokedy, je to sice malicke podrazdenie ale je tam. Je to sposobene zlou technikou alebo by bol vhodnejsi agresivnejsi strojcek ?

Keso

Re: Zla technika alebo nevhodny strojcek

Příspěvek od Keso »

Tak dnes po zhliadnuti par videii som si povedal ze musim zacat od seba a skusit zmenit sklon bagru k tvari. Vysledok:
1. oholenie je lepsi
2. podrazdenie a potreba kamenca vyssia. Hlavne pri druhom tahu na krku.
uvidime co sa mi podari spachat zajtra.

Vousáč

Příspěvek od Vousáč »

Hele nejspíš ještě nemáš pokožku na obličeji uvyklou každodennímu holení žiletkou.
Dej si jeden den pauzu a další den to bude lepší.
V noci slyším i vousy růst

Keso

Příspěvek od Keso »

no uz by si mohla zvyknut :) ved ziletkou sa holim uz od septembra a denne, teda az na par vynimiek

Zipíno

Příspěvek od Zipíno »

No právě, ještě neměla čas se pořádně uklidnit a vzpamatovat!!!!
671 grains of diplomacy-.50 BMG

ggrand

Příspěvek od ggrand »

Nebo se taky smiř s tím, že tam podráždění budeš mít vždy. Já třeba, pokud jdu proti srsti, tak se tak půlhodinovému červenání pokožky nevyhnu nikdy. Ale jen v oblasti kolem rtů teda. Kamenec na celou tvář nepoužívám, jen na ranky, protože mě dráždí.

Vlcak
Donátor

Příspěvek od Vlcak »

Občas mám po holení žiletkou také lehce podrážděný krk. U břitvy se mi to nestává.
Osvědčilo se mi odložit holení a holit se obden a ne každý den a zmenšit přítlak na strojek. Merkuru 37C stačí při správném úhlu jen lehoučký přítlak a žiletka bere vousy pěkně a nedráždí. Samozřejmě musí být kvalitní a ostrá.
Používám nyní jen zelené Astry a Feather.
Podráždění z oblasti krku, které jsem po holení míval rychle vymizelo.
Nyní se už měsíc a půl na Merkur a žiletku nesáhnul, protože používám břitvu, ale jak začnou zase služebky a brzké ranní vstávání tak přijde opět ke slovu.

Radgost
admin

Příspěvek od Radgost »

Ano, když se holím žiletkou, holím se obden.

Keso

Příspěvek od Keso »

Aby som uviedol na spravnu mieru. Po precitani prispevkom som zistil, ze som sa zle vyjadril.
Podrazdenie = scervenenie pokozky, toto mavam casto ale neriesim. Je to hlavne aky typ vody po holeni pouzijem.
Mal som na mysli, ze som sa na 2-3 miestach porezal.
dnesne holenie je uz bez tychto porezani, nie je perfektne ale na doholovanie ostalo omnoho menej casti. Podrazdenie minimalne pouzita voda po holeni Arko comfort

Mauser

Příspěvek od Mauser »

Keso: Podrážděním kůže jsem trpíval v době, kdy jsem nepoužíval kamenec a kůži "ošetřoval" jen vodou po holení s alkoholem. Pak jsem jí měl zarudlou. Od chvíle, kdy používám kamenec, který póry stáhne tenhle problém nemám. Pokud tě kamenec stejně jako některé další kolegy dráždí, tak mě napadá ještě "Alcohol Free" voda po holení.

Odpovědět

Zpět na „Techniky holení“