Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy oddané tradici holení jediným ostřím
Právě je 19 říj 2018, 10:59

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 46 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 3 4 5 »
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Poprvé s břitvou
PříspěvekNapsal: 29 bře 2017, 22:51 

Zdravím všechny Břitevníky. Asi tři měsíce před vánocemi jsem se zbláznil do holení žiletkou. Koupil jsem si Mühle kovový, ale ten mi moc nevyhovoval byl těžký, klouzal v ruce, tak jsem ho dal synovi. Pak jsem si koupil Kenta a to už bylo supr, lehký krásně se držel. Asi po třech měsících, jsem začal pokukovat po břitvách, pročítal fóra, koukal na různá videa a strašně jsem tu břitvu chtěl aspoň to vyzkoušet. Hodně jsem se ale bál toho tak udržet to ostří a vlastně se bojím do teď. :roll: Našel jsem Petra S. vyměnil pár mejlů to mi dodalo odvahu a šel jsem do nové břitvy. V životě jsem jí neměl v ruce, tak jsem nechtěl žádnou moc drahou. Včera mi břitva přišla ;) tak jsem se s ní chvilku seznamoval, aby mě nepokousala hned ze začátku :D a dnes jsem si dodal odvahy a rozhodl se že se s břitvou poprvé oholím :D v práci jsem se pro jistotu rozloučil a vysvětlil že když nepřijdu tak že jsem asi vykrvácel v koupelně :D :D doma jsem čekal až všichni půjdou spát, aby mě nikdo v koupelně nevylekal :D i za předpokladu, že tam možná do rána vykrvácím :D vypnul jsem mobil, jelikož jsem docela lekavý :D :D a šel na to. Do horký vody jsem hodil misku v který šlehám pěnu ;) do mikrovlnky ručník ;) trošku jsem si tváře nahřál horkou vodou, ručník pak hodil na hubu. Mezitím pomalu vyšlehal pěnu ;) nerez miska není dobrá volba po vyndání z vody rychle schladne :( a tak pěna není moc teplá :( připravil papírové kapesníky na utírání čepele ;) a šel na to strach jsem moc neměl ruka se mi zaplať pánbůh neklepala :D holením jsem strávil asi hodinu :D břitvu jsem držel jako prase kost :D a to jsem to měl nastudovaný z netu na videu :D úchopy břitvy hrůza :D ale nevzdával jsem se :D muselo to vypadat strašně komicky ;) tváře docela dobrý, ;) krk taky jakš takš, pod nosem už to bylo horší :( a nejhorší byla pro mě špička brady :roll: , ale zvládl jsem se oholit celý bez nějakého dočišťovaní bagrem ;) není to dokonalý, lelikož jsem puntičkář, tak mi to dost vadí že to nejde, tak jak bych si představoval :D tváře a kotlety špičkově hladký, krk už je trošku horší, ale né tak abych to musel dočišťovat. Na bradě taky, trošinku něco zůstalo, pod nosem to taky ujde :D Celou dobu z břitvy velký respekt ;) pár drobných řezanců taky bylo, ale po opláchnutí studenou vodou nebylo třeba použít kamenec ;) tak jsem trošku na sebe hrdý ;) ale bojím se že to asi úplně do hladka, nikdy nepůjde, znám se jsem strašný pesimista :( Jelikož jsem se holil pomalu a dlouho tak mi začala zasychat pěna, tak asi břitva dostala zabrat ;) a moje tváře taky :D :D pálí mě celá huba jako čert :D počítám že do rána bude vyrážka na krku a budou tam pupínky jak lentilky :D :D Vím že nová břitva není tak ostrá jak by měla být od profíka, ale chtěl jsem to zkusit abych to mohl porovnat až mi přijde nabroušená od Petra S. ;) Jsem rád že tu je toto Fórum jsou tu velký machři a klobouk dolu před nima ;) škoda že není nějaký v mém okolí aby mě mohl učit ;) jak holit a hlavně udržovat ostří břitvy z toho mám docela strach ;) Jsem se nějak rozepsal :D tak si jdu lehnout a čekat co se mi ráno na puse objeví za překvapení :D :D

Předmět příspěvku: Re: Poprvé s břitvou
PříspěvekNapsal: 29 bře 2017, 22:53 

http://www.rajce.net/f1150483070

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

PříspěvekNapsal: 29 bře 2017, 23:40 

ladber1:
Gratuluji k prvnímu oholení břitvou. Zvládl si to a jak říká PetrS "teď už to bude jenom lepší". Každopádně má pravdu. Tvé psaní mě na noc dobře pobavilo, ještě teď mám úsměv na tváři.
Určitě se to ještě zlepší až budeš mít břitvu nabroušenou. Pozor na utírání břitvy do kapesníku, doufám že si studoval pozorně a víš, že samotného ostří by si se neměl kapesníkem dotknout. Až bude kráska naostřená tak jedním tahem jí můžeš ostří utrhat.
Je dobré že si opatrný, taky sem se jedou pěkně říznul, když u nás byla návštěva a odvedla moji pozornost. Časem se to zlepší a pokud u břitvy vydržíš, tak získáš cvik.
Ještě jedna nepříjemnost se může stát když přestaneš být ostražitý. Najdi si na břitvu místo kam ji vždy položíš pokud ji potřebuješ odložit během mydlení. Místo by mělo být takové aby si ani omylem o břitvu nezavadil, položená celou plochou bez přečnívání. Pozor umyvadlo i dlaždičky jsou tvrdé a kontakt s břitvou bývá fatální.
Přeji mnoho zdaru.

PříspěvekNapsal: 29 bře 2017, 23:52 
Mistr Mentor

GRATULUJI ladber1 k oholení Břitvou, která není nabroušená.

Vše co jsi popsal, svědčí o tom, že Ti holení půjde a můžeš být naprosto bez obav, protože oholit se tupou Břitvou a ještě se nijak vážně nepořezat, to už je hodně dobré.
Klasické tovární broušení je pro holení prakticky nepoužitelné a proto ten můj obdiv.
Pokud pěna na tváři zasychá, tak dej do dlaně horkou vodu a zabodni do ní kolmo Jezevčici s pěnou. Sama si nabere přesně tolik co potřebuje a na tváři obnov pěnu. Ta musí umožnit a by čepel klouzala, jinak je šmik. Jak začne zadrhávat - je sucho - namočit. Ovšem když to s vodou přeženeš, tak klouzavost zmizne a dřeš kůži s rizikem dalšího šmiku.
Ta obezřetnost je opravdu namístě. Není nic úžasnějšího, než když nasadíš nad ohryzek proti srsti a zazní prostý dotaz na cokoliv a stačí naprázdno polknout a ohryzek poskočí - jůůů to je bašta :lol:
Naštěstí od té doby co Jituš fotí Břitvy, tak už má opravdový přehled co je to ostrost a jak pracuje.
8-)

PříspěvekNapsal: 30 bře 2017, 08:39 

ahoj,
gratulace a uvidis jakej to bude potom rozdil s doopravdy ostrou britvou, oholeni bude hladsi, prijemnejsi, bez podrazdeni. uchop casem vychytas a casy holeni pujdou taky rapidne dolu. chce to hlavne trpelivost - necekej, ze to bude dokonale po 10 oholenich. az budes mit za sebou takovych 100, tak si prectes svuj prvni post a s usmevem budes vzpominat na to jak, ses holil hodinu. z britvy nikdy strach, ale respekt a opatrnost porad - pri holeni je samozrejma, ale je dulezita i pri ostatni manipulaci. ja nastesti nijak lekavej nejsem, mame u umyvadla kalisky na kartacky pridelane ke zdi prisavkou, moc rady upadavaji zrovna kdyz se holim :D

PříspěvekNapsal: 30 bře 2017, 09:04 

Ahoj všem tak huba ještě trošku pálí vyrážka není tak veliká jak jsem předpokládal a už se těším na to až to zkusím ostrou břitvou.Ještě jsem rozhodil sítě jestli někdo nemá doma starou břitvu na trénování a tak mě napadlo jak by se měla stará břitva vydezinfikovat? vyvařit jsem někde slyšel že asi ne

PříspěvekNapsal: 06 dub 2017, 17:06 

Zdravím všechny břitevníky. Chtěl jsem se prosím zeptat jestli se dá někde v Čechách sehnat takový pěnotvor? Mě se to nějak nedaří :cry: [ img ][ img ][ img ]

PříspěvekNapsal: 08 dub 2017, 17:57 

Ten červenobílý pěnotvor se mi velmi líbí,asi si nějaký takový budu muset pořídit.Co vím,tak poslední pěnotvory byly z keramické dílny Lubora Březky http://www.vyrobakeramiky.cz/ .Fotky jsem nějak nenašel,Vlčákovi jsou bohužel fuč :-(

PříspěvekNapsal: 08 dub 2017, 18:46 

Ten červenej je bomba, kdyby náhodou někdo sehnal někoho, kdo ho dokáže udělat, rád se přidám a jeden si také objednám. Už dlouhou dobu používám kameninovou misku na nudle od Knorra, která dobře drží teplo. Todle by bylo lepší....

PříspěvekNapsal: 08 dub 2017, 19:44 

Našel jsem je na netu z ciziny ale cena je ranec :D http://www.dirtybirdpottery.com/shavinggear.html

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 46 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 3 4 5 »

Všechny časy jsou v UTC+02:00