Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy oddané tradici holení jediným ostřím
Právě je 20 říj 2018, 15:00

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Praktická miska na holení
PříspěvekNapsal: 25 zář 2014, 19:01 

Bob van Sikorski píše:
ostatně asi nikdo nebude rozporovat, že übermisky za 500kč+ jsou určeny tak maximálně pro pocit výjimečnosti.
Nedávno jsem měl v rukou "shaving bowl" Mühle (tu s "uchem"), a musím přiznat, že se mi moc líbila. Kdyby mi vyhovovala rozměry, měl bych jí teď doma: ale ne proto, že bych měl peněz na rozhazování nebo se s ní cítil výjimečný, ale protože oku lahodící, netuctové předměty z kvalitních materiálů mi zpříjemňují samotné holení. Navíc jde o jednorázové investice v řádu stokorun, které jsou "jen tak pro radost", a tak jsem si rád připlatil za luxus ručníků Mühle nebo pěknou skleněnou misku, i když by jistě dobře posloužil i obyčejný bavlněný ručník nebo miska z plastu.

Přidávám pár fotek z koupelny (poměrně těžkou misku ale na poličce, která nedrží úplně ideálně, raději nenechávám):

[ img ] [ img ]

PříspěvekNapsal: 05 pro 2014, 14:00 

Zdravím Vás Gentlemani,

ani nevíte jak Vám rozumím a fandím lidové tvořivosti :)

Ale já jsem zkusil a nevyhovovalo mi to. Jako Radovan jsem si zakoupil poprvé keramickou misku v drogerii (Rosmann). Taky byla do 50 Kč. Ale co se nestalo. Při holení jsem cítil, že cítím takový divný něco...
Záhy jsem zjistil, že v misce jsou barvy asi se železem a já cítil typickou chuť kovu při holení. Mýdlo mi tam nechtělo pořádně udělat šlehačku pořád takové divné.
Tak jsem zašel za kamarádkou co dělá keramiku a potvrdila mi, že v té misce jsou špatné barvy. Je z ní cítit kov. Takže jsem ji hned vyřadil a zakoupil si jak tu někdo psal tu uber misku na holení. Mám ji od Edwina Jaggera, ale není to kvůli značce, ale protože jsem si chtěl udělat radost a koupit si něco co se mi líbilo. Zaujal mě ten černý porcelán. Je fakt, že je trošku menší, ale na normální štětec to stačí.
Pokud to někdo bere jako urážku či výsměch. Tak takto jsem to nechtěl napsal. Je to spíše jen můj příběh o misce a železe :)

Tak co z toho plyne..... Gentlemani dejte si pozor na barvy s příměsí kovů :)

David

PříspěvekNapsal: 05 pro 2014, 14:27 
Donátor

Je tam adresa na vyrobce?
Pozadoval bych atest, je povinnen jej predlozit.
Kdyz nepredlozi, informuj http://www.coi.cz/cz/spotrebitel/prava- ... tu-dotazu/
bod c. 4 myslim sedi jak ulitej..
Popripade vezmi celou misku a zanes ji sem: http://www.khsusti.cz/

Sice o ni prijdes, ale aspon udelas dobry skutek :-)

PS: Smerodatne je ale co na te misce pisou. Jestli je to jen "pro dekoracni ucely" nebo uzitkova keramika..
S dekoracni keramikou tam samozrejme nechod.. :P

"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)

PříspěvekNapsal: 05 pro 2014, 17:53 

Moje miska byla v sekci jídelní nádobí, to bude možná ten rozdíl proč jsem s ní spokojený.

PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 10:05 

Dobré ráno Gentlemani,

Wiking i Vousáč mají pravdu, stačí zakoupit misku určenou pro potraviny. Já jsem ji kupoval v drogerii. Koukal jsem na ni, ale není tam napsáno nic. Takže podle toho usuzuji, že je to jen pro okrasu. Byl jsem v drogerii a tam jsem na to koukal také. Ptal jsem se na to a řekli mi, že když se to pořádně vyčistí tak se z toho dá jíst :) To je dobrá rada :)
Ale v tom regálu nemají nic o tom, že by to byla jen dekorace. Zeptal jsem se a druhý den tam byla cedulka sklo určené pro dekoraci. Takže takový malý velcí darebáci.

Ono asi celkově je divný kupovat keramiku nebo sklo v drogérii nebo prodejnách kde prodávají třeba knihy.Tam člověk nemá kontrolu jestli je to zdravotně nezávadné.

Misku jsem nikam nenesl. Dal jsem ji jako květináč pod kytku. No po týdnu se to kytce nelíbilo.... no nebudu pokračovat....:(

David

PříspěvekNapsal: 25 led 2015, 20:35 

Ahoj, Wikingu jaké rozměry má tvá miska? Ve švédském obchodním řetězci jsem objevil misku BLANDA. Dělají ji v několika provedeních: Sklo, nerez, exotické dřevo s rozměry 12x6, 20x9 a další.
Vypadají pěkně, ale rozměry se mi nezdají, jedna je moc malá, druhá zase moc velká :D
[ img ][ img ]

PříspěvekNapsal: 25 led 2015, 21:31 
Donátor

Já mám nerez, rozměr 12 x 6 a používal jsem ji spokojeně několik let, než jsem si pořídil pěnotvor teplý.
Jen jsem si ji musel upravit nalepením žeber na vnitřní stranu, aby nebyla tak hladká a rychleji se tvořila pěna. Jako materiál žeber je Pattex repair tmel.

PříspěvekNapsal: 04 úno 2015, 10:43 

Tak na konec jsem si pořídil tu skleněnou 12x6cm a nedám na ni dopustit, je výborná :-)
Jestli ji rozbiji, což už se mi málem jednou nebo dvakrát povedlo, jdu pro další :D

PříspěvekNapsal: 27 črc 2018, 17:32 

Pekný deň, ak by niekoho ešte aktuálne zaujímalo, našiel som misku, ktorá by mohla vyhovovať aj dobre vyzerať, ale holi sa na mokro, len pár mesiacov, takže sa možno mýlim. Miska zapekacia s pepca za 1 €, rozmer vonkajší horec 10. 5 cm, vnútorný 10 cm, spodok misky asi 8,7 cm, hĺbka 4,8cm.

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Všechny časy jsou v UTC+02:00