Yaqi hnědá miska na holení - keramika (hnědá, černá, modrá, šedá)

... štětky, misky a jiné propriety...
Odpovědět
david_ul

Yaqi hnědá miska na holení - keramika (hnědá, černá, modrá, šedá)

Příspěvek od david_ul »

Krásný dobrý den milé kolegyně a páni kolegové,

Nastal čas na další recenzi. Dnes jsem si pro Vám připravil keramickou misku na holení značky Yaqi.
IMG_20210427_114256.jpg
Hned na začátek napíši, že se jedná zase o výrobek Yaqi.

Samotnou misku co budu popisovat tak rozměry a užitné vlastnosti platí pro všechny jejich barvy (černá, modrá světlá, modrá tmavá, šedá a zatím poslední hnědá).

A jak miska vypadá:
Kulatá keramická miska o průměru 117 mm, která dobře padne do rozevřené dlaně. Dle měření to sice není silnostěnná miska, ale bude stačit.
Miska je celá barevná. Mám jen dvě místa opracované a bezbarvé. A to design kolečko (tam patří palec) na straně a samozřejmě na spodní části misky kde je základna misky. Na misce bohužel není žádné logo.
Na dně misky jsou souběžné kruhy. Jsou to vodící kruhy pro štětec, aby dobře vyšlehal krém či mýdlo. A hlavně místo kam se dává samotný krém či mýdlo. Je zajímavé, že měřením jsem zjistil, že soustředně od středu se kruhy snižují. Tzn., že v prostředku má vodící čára výšku 1.8 mm tak u krajů 1.2 až 1.3 mm. No a výška samotné misky je 48 mm. Což ji v mých očích řadí jako malou cestovatelskou misku a nebo do malých koupelen. Miska nemá rovné strany, ale je vypouklá. Takže v té nejširší části měří 118.4 mm. Spodní část samotné misky je také obarvená. Takže celá miska krom těch dvou částí je barevná.
Schválně jsem Vám u této informace dal i foto. Nafotil jsem v suchém stavu misku se štětcem 24 mm a 28 mm.
IMG_20210427_111824.jpg
a 28 mm
IMG_20210427_111909.jpg
Proč? Pro představu jak velký štětec se tam vejde. Je mi jasné, že optimálně se tam vejde štětec 24-26 mm max. Těch 28 a víc už mi přijde moc a nemáte tam pořádně šanci vyšlehat, ale hlavně udržet šlehačku. Jinak keramika je hladká a tak nehrozí zničení nebo předčasné opotřebení štětce o nekvalitní misky na holení.

Přiznám se, že misku jsem nezkoušel. Ale myslím si, že už mám něco vyzkoušeného a odholeného, abych to poznal i nevyzkoušené.
Nakonec videí na YTB je tolik, že netřeba zkoušet. Stačí koukat.

Miska je k zakoupení na Aliexpress zde:
hnědá: https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 5166fwTqkj
černá: https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 5166fwTqkj
tmavě modrá: https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... 5166fwTqkj
světle modrá: https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... 5166fwTqkj

Je mi jasné, že DPH a CLO od celní správy je nutné. A proto u dražších věcí nabízím alternativu. Existuje v Polsku e-shop: https://barbercompany.pl/ ,který má Yaqi výrobky. Ne všechny, ale má. A tak protože je to v EU tak se nemusí platit Clo a DPH... Protože EU. Viděl jsem shop i v Německu, ale nemůžu si vzpomenout jak se jmenuje. Takže zatím tu informaci sem nedávám.

Cena za misku byla v době mého nákupu na Ali. 23 $.
Miska Vám přijde v kartonové malé krabičce s logem DLC-YAQI a na boku je zdířka, kde vidíte barvu samotné misky. Ta je ještě obalená sáčkem.
Bohužel tam není molitan nebo bublinka. Tak to tam trochu lítá, ale miska přišla v pořádku.
Osobně mám dva barevné favority a to hnědou a tmavě modrou. Ale koupil jsem jen jednu. A to hnědou. Tu Vám také představím a ukážu na fotkách.

Jdeme na to.... rozměry:
rozmery.jpg
Tentokrát jsem dal méně rozměrů (nevěřili by jste kolik mi psalo lidí email, kolik jsem naměřil na "velké Yaqi misce" rozměrů).
Takže teď jich je jen šest. A vše v mm.
1. 48.2
2. 117.1
3. 100
4. 26.9
5. 5.5
6. 4.7
Údajně podle prodejce je váha samotné misky 400 g. Nevážil jsem tak jen opisuji.
Samotné obchodní balení krabičky na misku je: 57x129x126 mm.

Myslím, že víc o misce už napsat dnes nejde.
Kdo by měl doma tak nechť se podělí o své zážitky s miskou a docela by mě zajímalo jak velký štětec s touto miskou používá.

Díky, že jste dočetli až sem

David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

miro3

Re: Yaqi hnědá miska na holení - keramika (hnědá, černá, modrá, šedá)

Příspěvek od miro3 »

hmmm, pekná....
Pár otázok:
- ako sa drží mokrou rukou, nešmýka sa?
- keď ju vyskúšaš, mohol by si doplniť info ako sa používa, pení, nejaké tie povšimnutiahodné plusy či mínusy?
- nemá kazy - materiálové, či povrchovej úpravy?
- dno je rovné, neklopká na rovnej ploche?

jedna pripomienka ku okótovaniu, rozmer 1. je nakreslený trochu zmätočne, horná šípka by mala byť ku bližšiemu hornému okraju misky, nie ku vzdialenejšiemu ako uhlopriečka, ale to je len kozmetická vada, každému kto sa už holí dôjde, ako si to myslel ;-)

david_ul

Re: Yaqi hnědá miska na holení - keramika (hnědá, černá, modrá, šedá)

Příspěvek od david_ul »

Krásný dobrý večer,

Miro3 se mě ptal na pár otázek. Psal jsem mu, soukromou zprávu, ale myslím, že si odpovědi zasloužíte také.
Miska je vyráběná v miliardách kusech v keramičce. Takže strojová výroba. Tím pádem miska je vytvořená ve formě. Poté vyschne, smirkem nebo nožem se upraví nepřesnosti a pak jde na první malý výpal do pece. Poté se schladí a nanese se glazura (barva) v tekuté formě. Poté jde miska na velký a delší výpal do pece ve větší teplotě. Po výpalu jde do schlazovací kolony. Poté se znova zbrousí dosedací plochy. Následně kontrola kvality a balení do krabic a šup s ní do skladu.
Takže zde si myslím, že kvalita povrchu i glazury je na 99% v pořádku. Přeci jen by to neprošlo přes kontrolu v kvalitě 1+ nebo 1.
Je tedy možné, že nějaký prodejce kupuje záměrně horší kvalitu co se týká povrchu či barvy. Ano je to možné.

Jak se to drží.... Já jsem si našel úchop takový, že na neglazovaném místě držím palec a celou dlaní držím misku. Já mám ve zvyku odkládat misku při holení na umyvadlo nebo přímo do umyvadla. Takže držím vždy jen při vyšlehání mýdla. Pokud budete mít prsty od mýdla tak ano miska Vám bude klouzat.

Dno misky se zdá být rovné. I když při otočení misky je vidět jemné prohnutí dna směrem od středu ke kraji. Ale není to nic dramatické.

Jak jsem psal je to strojová výroba. Takže tato odpověď bude platit pouze na tuto konkrétní misku. Miska celá sedí rovně a není křivá.

Jestli má miska nedostatky? Pokud jste vybírali špatně již v základu při samotném výběru misky tak bude mít nedostatky. Bohužel žádný výrobce Vám neuvádí informace jak velký štětec tam můžete dát. Ano zkoušel jsem 22, 24, 26, 28 a 30 mm. No a s klidným srdcem bych to viděl na max 24 mm. Proč? má to jeden jediný důvod. Jde mi o vytvořenou šlehačku. A potřebuji mít prostor pro nabrání vzduchu a abych kroužil štětcem. Nechci s ním matlat jen do stran. Proto bych to viděl na max. 24 mm. Ale vejde se tam i 26 a 30mm, ale tam je to již o tom, že nezakroužíte, ale budete jen matlat na místě. Což není výhra. Takže 24 mm max.
Další mínus pro někoho může být, že nemá rukojeť. V anglickém shopu jsem vidět tuto misku s rukojetí. Další mínus pro někoho je barva. Nemám rád všechny nabízené a chybí mu jeho milá barva. V tomto případě je chyba, ale jinde než v misce.
Výhody...
v každé misce se lépe vytvoří šlehačka a tím se dostanete ve výtěžnosti mýdla či krému o další příčku v možnostech výš v kvalitě šlehačky. Sám jsem tomu před lety, kdy jsem si pořizoval první porcelánovou misku také nevěřil. Ale je to tak. Pokud se naučíte pořádně vyšlehat v misce krém či mýdlo a najít výborný poměr voda x mýdlo. Tak dostanete lepší kvalitu, což na obličeji prostě se štětcem nevytočíte.
Teď si zase rýpnu do plastu a 3D tiskáren. V keramice či porcelánu vidím jednoznačný plus oproti platu v miskách na holení. A to je ten, že porcelán či keramika neničí kvalitu chlupu na štětci jako plast. Také výhoda keramiky či porcelánu, že nesmrdí při zahřátí.
Jediná a výrazná nevýhoda je, že Vám miska z porcelánu či keramiky může spadnout max. 2x protože se na 100% na potřetí rozbije.
Za mě to má tedy víc výhod než nevýhod. A když si vezmu, že nákup do pořádné misky je v mích očích investice do budoucího šetření. Tak ne nebráním investice.
A jak jsem to myslel s tím šetřením? Je to jednoduché. V misce jsem schopen vytěžit z mýdla či krému maximum kvality než jen vytočení na tváři. Takže se stejným množstvím mýdla jsem schopen vytvořit více a lepší množství. A protože se mi bude lépe holit tak holení proběhne bez problémů. Tzn. možné ušetření VPH (množství) a ušetřím i kamenec. Jasně tento poslední odstavec je diskutabilní, ale má své opodstatnění.

No myslím, že by se našlo dalších x otázek, ale ten základ už tu je.

Pokud jste dočetli až sem. Tak Vám děkuji za Váš čas.

David

Odpovědět

Zpět na „Pomůcky k holení“