Yaqi 28mm Tuxedo Synthetic Knot Men's Shaving Brush

... štětky, misky a jiné propriety...
david_ul

Yaqi 28mm Tuxedo Synthetic Knot Men's Shaving Brush

Příspěvek od david_ul »

Dobrý den kolegyně a dobrý den kolegové,

Nabízím Vám k přečtení zatím skoro poslední recenzi na holící štětec Yaqi jménem Yaqi 28mm Tuxedo Synthetic Knot Men's Shaving Brush.
IMG_20210927_141056_edited.jpg
Materiál holícího štětce je syntetika Plisoft a pryskyřice ručka probarvovaná do zrzava hnědo černé barvy. Chlup je černo bílý. Má konce bílé.
Hned na začátek zase upozornění, že budu recenzovat verzi 28 mm. Ještě Yaqi vyrábí ten samý štětec ve verzi 26 mm. A oba jsou syntetika. A oba jsou ve verzi Tuxedo.

Tento štětec jsem netestoval. Mám jej na prodej. Ale recenzi Vám udělám.

Uzel a chlup: Uzel je velikosti 28 mm a chlup je syntetika Plisoft. Barva je černý spodek a bílý vršek. Vršky nepíchají. Chlup je po stranách tvrdší a drží tvar a vnitřek je měkký. No klasika je to Tuxedo. Mám i jinou Tuxedo 28 mm a ta je tvrdší. Tento štětec se mi zdá o poznání měkčí.
IMG_20210927_140932_edited.jpg
Rukojeť: Ta je z pryskyřice. Ta je probarvována žíháním. Několika barev. Je tam hnědý karamel, černý matný s nádechem do zrzava. Celá rukojeť vypadá jako jeden kus dřeva, kde jsou vidět letokruhy. Přiznám se, že rukojeť je pro větší ruce. Přeci jen to není drobek. Rukojeť má na výšku asi takhle 😊 62,1 mm a na šířku 46,4 mm. Takže takový malý macek. Na spodní části je zase označení Yaqi 28 mm v bílém provedení. Je to ještě verze štětce z roku 2020. Takže i balení je ještě staré. Do papírové krabičky bez hadry. Jen zabaleno do papíru.
No holení s ním musí být super. Protože tento štětec byť na jiné ručce od Yaqi mám a je super. Vytočí krásnou šlehačku až nepředstavitelně rychle. Umí si poradit jak s mýdlem tak krémem. Čistí se také dobře. V tom problém není. Uzel je dobře usazený. Takže nečekám problém s odlepením či vypadáváním chlupu. I když může se stát všechno.
IMG_20210927_140910_edited.jpg
No a jak jsme na tom s rozměry:
Zase upozorňuji, že se pořád bavíme o velikosti uzlu 28 mm.
průměr uzlu je 28 mm
Yaqi 28mm Tuxedo Synthetic Knot Men's Shaving Brush_2_edited.jpg
1.) výška celého štětce: 121,5 mm
2.) výška rukojeti 62,1 mm
3.) nejužší místo na rukojeti 33,7 mm
4.) nejširší místo na rukojeti 46,3 mm
5. šířka celého uzlu 61 mm
Váha: nevím nevážil jsem.
No a obchodní balení jak jsem psal bude v papírové krabičce jako staré modely. U tohoto modelu je rozměr: 53x53x131 mm. Štetec je v krabičce ještě zabalený do papíru. Jinak nic.

Kolik tento štětec stál v době nákupu: US $22.82 zakoupeno r.2021.
No a kde se dá koupit:
Verze 28 mm
https://www.aliexpress.com/item/3281967 ... 54b44FPlaS
Verze 26 mm
https://www.aliexpress.com/item/3281298 ... 4431ICbwYh
A nebo v Polsku na e-shopu zde:
https://barbercompany.pl/pedzel-do-gole ... 1111s1-28/
Tam vidím cenu 59,88 ZŁ což je podle kurzu 366,00 +- 5 Kč.

Jako poslední: jak štětec vyčistit. Je to jednoduché. Do teplé kohoutkovy vody dát cca lžíci dvě jaru a nechat namočené 30 minut. Poté kartáčkem na zuby čistit po směru od uzlu k jehličkám přejížděním po chlupu kartáčkem. Vůbec netlačit. Takto udělat strany a potom to samé vnitřek. Ale zase opatrně. No a už potom jen rukojeť. Po tomto čištění opláchnout pořádně v čisté teplé vodě a nechat vyschnout chlupem dolů v pokojové teplotě. No a je čistá. Až bude pořádně suchá, tak můžete jemně promnout chlup a dovyklepat bordel z mýdla.

Zase kdo má tento štětec nechť napíše své zkušenosti či zážitky nebo také klidně negativní zprávu, že mu nesedí.

Přidám fotografie

David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.