Yaqi High Quality Dark Blue Color Ceramic Shaving Bowl For Men Shaving Brush

... štětky, misky a jiné propriety...
david_ul
Příspěvky: 889
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Yaqi High Quality Dark Blue Color Ceramic Shaving Bowl For Men Shaving Brush

Příspěvek od david_ul »

Dobrý den kolegyně a dobrý den kolegové,

Teď jsem si pro Vás připravil takovou perličku. Novinku pro rok 2021 a to keramickou misku na šlehání šlehačky s integrovaným stojánkem štětce od YAQI.
img-030.jpg
Firma Yaqi šla jiným směrem než jiní výrobci stejné platformy pro tuto misku na holení. Ostatní šli cestou 3D tisku, vstřikování plastů do formy a použití silikonu na misky na holení.
Zde rovnou a hned na plnou pusu napíši, že jsem rád, že YAQI šlo cestou keramiky. Moje myšlenka vyhýbat se plastům je taková, že se snažím, abych doma neměl zbytečné plasty v kuchyni ani v holení. To tedy platí i pro silikon.
Důvod proč si myslím, že v tuto chvíli je dobře, že miska je z keramiky či porcelánu. Ten hlavní důvod je, že neničí štětec. Plastové misky a jim podobné nejsou úplně rovné a tak více obrušují koncovky i strany chlupu na štětci. Tím pádem štětec nevydrží tolik co by měl. U 3D tisku ještě se plast obrušuje brusným papírem, leptá pro dosažení lepšího vzhledu (rovná se nerovnost), leští se a dále se upravuje. Abych byl úplně spravedlivý. Tak jsem cca před 20 lety hodně uvažoval o koupi 3D tiskárny a tisknout holící strojky a misky. Ale díky tomu co jsem zjistil mě to přešlo. Ano existují ještě možnosti i u keramiky či porcelánu, že barvy budou s příměsi železa a těžkých kovů. To si člověk musí ohlídat při výrobě a následné koupi.
Jasná výhoda mezi plastem a keramikou není. Každý má něco. Keramika vydrží déle. Plast je lehčí. Keramika drží déle teplo. Plast se rychleji ohřeje. Tady by to bylo na delší debatu. Proto píši…. Každá technologie má něco kladného a něco záporného.
A ano…. Tato miska Vám něco připomíná (Pereira shaving bowl). Ano je to tak. Yaqi použila stejný model misky na holení. Ale vyrobila jej v keramické verzi. Ostatní ji vyrobili buď jen z plastu nebo z plastu s příměsí minerálů nebo dřeva. Jako Portugalská Pereira.
Vrátím se k výrobku od Yaqi.
Zatím je na trhu pouze jedna verze a to verze dark blue (modrozelená). Tuto barvu budou znát majitelé vozů Škoda Octavia II. Je to ta zelenomodrá barva. Jak jsem psal je to keramika. Takže váha samotné misky je 517 g. Prostě keramika. Jedná se tedy o silnostěnnou misku 6,1 – 6,3 mm. Bohužel to není do malé poličky. Na boku vnější strany je logo YAQI Brush professional. Na spodní části misky není logo.
Úplně přesné měření pomocí elektronického posuvného měřidla 😊
rozmery.jpg
1. výška misky 67.3 mm
2. vnější horní průměr 124.6 mm
3. spodní základna průměr 94.5 mm
4. rozměr stojánku na holící štětec 54.7
5. vnitřní výška ucha 32.8 mm (špatně se měřilo…takže hodně s rezervou).
6. délka stojánku na štětec horní část 56.8 mm
7. vnitřní délka ucha v prostředku 45.2 mm (špatně se měřilo…takže hodně s rezervou).
8. výška stojánku na štětec 23.9 mm
9. vnitřní horní průměr 114.5 mm

Jako výhoda miska v oušku má integrovaný stojánek na štětec.
img-026.jpg
Otestoval jsem štetce od 22 do 28mm a všechny tam drží. Bohužel na štetec 30 mm ještě čekám. Nemám úplně vybráno. V misce po stranách a na dně jsou vodící výběžky, které pomáhají štětci ve výrobě šlehačky. Na dně jsou ještě osm malých kulatých pinů.
img-024.jpg
To aby drželo mýdlo na místě. Zde si hodně rýpnu do plastových misek nebo 3D misek. Vše je v keramice či porcelánu rovné a neničí se tam chlup štětce. Miska nemá dvojité dno, ale mám misky porcelánové, které také nemají dvojité dno a nijak jsem v tom problém nikdy neviděl.
Zkoušel jsem v misce jak tvrdé mýdlo tak i krém na holení. A problém vidím snad jedině v opravdu tvrdých mýdlech. Tam se musí opravdu natlačit na stěny misky. Má to jediný důvod. Potom tam mýdlo tolik nelítá. Do misky lze dostat v pohodě i mýdlo 500 g a pořád tam bude dostatek místa. Ale dle mého to není cílem hry. Misku používám vždy jednorázově, že si tam dám vždy mýdlo na celou dávku holení. Schválně se ještě vrátím ke stojánku na holící štětec a rukojeť misky v jednom. Schválně, kdo se nejdříve podíval na fotografie? Všimli jste si tam těch 2 stojánků na spodní části rukojeti, aby se miska nepřekotila?
img-028.jpg
Misku jsem čistil v jarové vodě bez nějaké extra chemie. Ano časem se asi zanese kamencem. Takže pomůže kyselina citronová v prášku. Rozhodně ne nic kde je tekutý písek. Pozor u rozleštění povrchu. Nepoužívat utěrky, které mají nilonové či jinak agresivní vlákna. Keramika se tím poškrábe.

A teď se dostaneme k očekávané otázce? Za kolik…
Kupoval jsem tuto misku v době, kdy cena byla 26 $.
Kupoval jsem za Aliexpress: https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 5166QK3ejN
A jak vypadalo obchodní balení. Popravdě přišla velká kartonová krabice, kde po rozbalení je další krabice a pak byl velký obdelník polystyrenu. Po odklopení horní části polystyrenu tam byla krásně usazená miska na holení do výřezu. Takže popravdě. Nevím co by se muselo stát, aby miska přišla prasklá či jinak poškozená. Ale známe to všichni. Občas se zadaří. Pro jistotu krabice má rozměry 23x17x11 cm.

Přidám Vám fotky a zase kdo má již misku doma ať dá vědět. Rád si přečtu i další názor či nesouhlas…

David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3363
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Yaqi High Quality Dark Blue Color Ceramic Shaving Bowl For Men Shaving Brush

Příspěvek od Radgost »

Velká krása, Davide. Díky za skvělou recenzi.
Co se týče názoru na na materiály misek, plně s tebou souhlasím.

Uživatelský avatar
Yaron
Příspěvky: 492
Registrován: 03 kvě 2013, 14:57

Re: Yaqi High Quality Dark Blue Color Ceramic Shaving Bowl For Men Shaving Brush

Příspěvek od Yaron »

Čau, to je paráda, gratuluju ke krásné misce a díky za recenzi.
Já jsem objednal toto:
https://www.yaqishaving.com.au/collecti ... aving-bowl
+ ještě dvě štětky, tak se těším. Konečně pořádná miska 😉

david_ul
Příspěvky: 889
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Yaqi High Quality Dark Blue Color Ceramic Shaving Bowl For Men Shaving Brush

Příspěvek od david_ul »

Ahoj,

také jsem koukal na tuto misku, ale nějak jsem se děsil jak vypadá ve vnitřku. Že není úplně rovná a popravdě nevěděl jsem co by to udělalo se štětcem. Takže jsem si objednat tu zeleno modrou a teď i tu hnědou.
https://www.yaqishaving.com.au/products ... 1309024326

Ano uznávám, asi jsem konzerva. Ale v tohle jdu na jistotu. Vím co od toho můžu čekat. A také vím, že tím nezničím štětec a také se to bude lépe udržovat čisté. Možná je to jinak a díky fotkám co jsou veřejně dostupné v tom vidím něco co tam není a miska je hladká a štětci to neublíží.

No, abych to shrnul. Šel jsem na jistotu. A pro mojí jistotu ještě balík kontroluje jedna taková pošta ve městě Praha... nu a tak čekám dopis se složenkou.

David

vsezved
Příspěvky: 604
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35

Re: Yaqi High Quality Dark Blue Color Ceramic Shaving Bowl For Men Shaving Brush

Příspěvek od vsezved »

@Yaron
Ta miska vypadá krásně. Musel jsem si hned nakliknout rozměry a tím jsem skončil. Průměr pohých 10cm a tam bych svojí oblíbenou štětku (Razorock The Hulk s uzlem 34mm) nenarval ;(

david_ul
Příspěvky: 889
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Yaqi High Quality Dark Blue Color Ceramic Shaving Bowl For Men Shaving Brush

Příspěvek od david_ul »

Ahoj Petře,

tu misku co má Yaron tak se přiznám, že nemám a tak ani nevím jak max. velký štětec se tam vleze. To je to první co dohledávám.
U té misky co jsem nafotil a popsal tak se vleze 30 mm štětec v pohodě a i krapek větší. Ale tuhle informaci mám jen vyhledanou z videí čí fotek. Zatím jsem na rozcestí.... chci štětec 30 mm syntetiku. Ale mám 28 mm a rozdíl 2 mm zas takový rozdíl není. Spíše je to o designu a typu syntetiky.
Ohledně té menší hnědé (černé, modré, šedé) misky co jsem ještě psal, že mi leží na celnici. Tak tam dle informací mám potvrzeno, že se vleze 30 mm štětec. Ale přiznám se, že zatočení v tom bude hodně na těsno a spíše jsou ty misky dělané primárně na štětec max. 24 mm, kvůli pohodlí a místu. Já jsem tu misku kupoval kvůli barvě.
Problém je, že jak jako uživatelé jsme nároční (řekl bych to hůře), tak výrobci doplňků nestíhají předělávat jak misky, stojánky a podobné doplňující věci k holení a kosmetice všeobecně.
Teď jsem třeba kupoval stojánek na další štětec a holící strojek a vybírat, aby mi seděl velikostně a rozměrově na štětec 28 mm a víc. To je umění.

Petře co máš tedy za misku na holení?

Přeji Ti krásný zasněžený den:)
David

PS: našel jsem jedno z mnoha videí kde je vidět ta moje miska od Yaqi. Pozor je tam použitý štětec 24 mm.
https://youtu.be/Q-Jg0lkQJPo
miska je vidět v 3 minutě: https://youtu.be/Q-Jg0lkQJPo?t=181
miska je vidět v 7 minutě: https://youtu.be/Q-Jg0lkQJPo?t=438

vsezved
Příspěvky: 604
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35

Re: Yaqi High Quality Dark Blue Color Ceramic Shaving Bowl For Men Shaving Brush

Příspěvek od vsezved »

@david_ul
Davide, používám pěnorvor teplý z hromadné objednávky. Kdyžtak jej zkusím nafotit, nějaké infotmace zde na stránce výrobce:
https://www.vyrobakeramiky.cz/Penotvor- ... -d1913.htm
Osobně jsem zjistil, že nepotřebuji dvouvrstvý pěnotvor. Máme doma tvrší vodu s větším obsahem manganu a železa a teplá pěna, která je příjemnější na tváři dost často padá. S některými mýdli ani nelze s teplou vodou vyšlehat. Pro mne je důležitá velikost pěnotvoru a struktura spirály též dobře napomáhá k napěnění. Úplně mi stačí teplota, kterou keramika přijme z teplé vody.

Dvě nejvíce používané štětky mám ve svém vlákně:
viewtopic.php?p=38650#p38650

A pro mne je nepředstavitelné holit se pravidelně něčím menším než je ten Razorock Hulk. Jednou za čas je to v pohodě, ale jsem prostě moc rozmlsaný.

david_ul
Příspěvky: 889
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Yaqi High Quality Dark Blue Color Ceramic Shaving Bowl For Men Shaving Brush

Příspěvek od david_ul »

Milé kolegyně a kolegové,

přihodím Vám sem jen fotku, že od firmy Yaqi můžete mít i tuto misku, kde není nápis Yaqi.
IMG_20210831_131138.jpg
Je prostá všech popisků. Jinak barva je stejná a rozměry také. Celé balení v papírové krabici taktéž. Poslední cca 10 dní zpět jsem zjistil, že tuto misku i podražili. Viděl jsem ji za 32 dolarů ( To samo není konečná cana. Ještě to státní výpalné).

Takže nabízím další možnost zde:
https://barbercompany.pl/miseczka-do-go ... aqi-cb010/
David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

david_ul
Příspěvky: 889
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Yaqi High Quality Dark Blue Color Ceramic Shaving Bowl For Men Shaving Brush

Příspěvek od david_ul »

Krásný den kolegyně, krásný den kolegové,

přidávám Vám fotku jak vypadá od firmy Yaqi černá verze této misky. Je to také keramika.
yaqi_black_bowl_keramik.jpg
Yaqi si zatím nechává vyrábět tyto keramické misky ve třech barvách. A to modrá, bílá a černá. Bohužel tu bílou v keramice jsem nesehnal, protože je beznadějně vyprodaná.

Jinak cena US $31.44 za černou verzi v keramice
https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... 70936%21sh


David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.