Praktická miska na holení

... štětky, misky a jiné propriety...
vsezved

Re: Praktická miska na holení

Příspěvek od vsezved »

@varlik
Nemyslím si, že bude dobře fungovat. Je skládací a jestli je ten matetiál stejný jako máme na cestovní misce pro psa, tak bude kupující asi hodně rozladěn. Tuším, že materiál je dost měký silikon, který se při napěňování bude hodně bortit.

vartik

Příspěvek od vartik »

Ja na svoju este cakam, ale objednaval som na zaklade tohoto videa a aj podla ohlasov zo zahranicnych for to funguje viac nez dobre.

https://youtu.be/zcut_LCPTes?t=104

FerencH

Příspěvek od FerencH »

Ahoj, fajn video, se jeví že jako „pěnotvor“ splní funkci.
--
Za mne – jedna nevýhoda- moc lehká a člověk má obsazeny obě ruce. Jsem zvyklý na svůj těžký keramický pěnotvor, tíha misky má výhodu v tom, že je odložena a stabilní a mám volnou jednu ruku, v které např. držím Břitvu, strojek a v druhé ruce štětku.
--
Ale jinak OK, každému vyhovuje to či ono. F

vartik

Příspěvek od vartik »

Vcera mi dosla ta miska a nebudem skryvat nadsenie :) Vyhotovenie mi pride kvalitne aj material uplne v pohode. Ziaden neziaduci pach ani nic podobne. Na prvy krat som pouzil krem TOBS Aloe a musim povedat, ze hned ako som zacal slahat, tak som si pripadal ako v skole ked som opisoval diktat z knizky, z ktorej ho ucitelka diktovala :lol: Rychlost produkcie a kvalita peny je pre mna nepoznana (som ale zaciatocnik).
Obavy kolegu vsezveda, ze sa bude material bortit sa nijak nepotvrdili a ja som pri prvom pouziti nespozoroval ziadne negativa. Stetku s 26mm knotom a pomerne tazkou plastovou ruckou som nechaval medzi prechodmi v miske a nedoslo ani k borteniu ani prevrateniu. Myslim si ze za to 1,70 € co som za nu dal je to za mna velmi dobra kupa a mozem len odporucit.

vsezved

Příspěvek od vsezved »

@vartik

Jsem rád, že jsem se mýlil a že jsi z misky nadšený.

Přeji ti ať miska dobře slouží.

ater
mistr brusič

Příspěvek od ater »

Narazil jsem na zajímavou misku vyrobenou na 3D tiskárně. Je to design od Roger Quintero. K vidění je např. na videu od SugarDaddy Shaves, ten používá největší verzi XL: https://www.youtube.com/watch?v=JvEWZOc0cR8 a nebo tady přímo v akci: https://youtu.be/ObUQXszSM_A?t=252 (od času videa 4:16). Vychytávky jsou lem na horní hraně aby pěna nepřetekala z misky ven a ucho, které slouží i k odkládání štětky.

STL soubory pro tisk misky je možné stáhnout tady (k dispozici 3 velikosti):
https://www.thingiverse.com/thing:3392930

Kdybych měl 3D tiskárnu tak si misku vytisknu, ale co jsem se zběžně díval na komerční zakázkový tisk tak to vyjde draho (víc jak 1000 Kč XL verze).

FerencH

Příspěvek od FerencH »

Ater, a nebyl by odkaz -link na nějaký ten 3D modelovací program. Konkrétně pro penotvor?Bych zkusil nějakého mladého za úkolovat a za náklady na materiál a pak se zde podělit jak to dopadlo a co lze dále.. 8-)
..
Edit. Já VŮL. :evil: . Vždyť ten link tam máš. Rozhodím sítě ..

Radgost
admin

Příspěvek od Radgost »

Podle zvuku toho čochtání štětky o dno "misky" mám pocit, že štětka dostává dosti "na prdel", respektive se IMHO takový chlup jezevce o dno misky velice rychle ošoupe. Ale mohu se mýlit.

PetrS
mentor

Příspěvek od PetrS »

Rozhodně se nemýlíš.
Jezevčí chlupy jsou dost citlivé na obrušování. Pokud je to v rozumné míře, tak je to dokonce výhodou, protože ostré sestříhané konečky chlupů se záhy obrousí a pak nejsou agresvní vůči pokožce, ale co je moc to je moc.
Možná je to dané tím, že cena 51$ = cca 2 hod práce při prům. mzdě usa 2020.
zatím co u nás bychom na stejnou Jezevčici pracovali cca 6 hod při prům. mzdě Čr. ale běžný plat je jinde (podstatně níž) a proto s Jezevčicemi zacházíme podstatně citlivěji. :cry:

ater
mistr brusič

Příspěvek od ater »

@Radgost: Sám SugarDaddy obavu z trochu většího opotřebení štětky v jiném videu zmíní, hlavně kritizuje spirálovité výstupky na dně misky, které mají ostrý hřbet. Možná bude hrát roli i struktura materiálu po tisku. Co jsem zatím viděl výtisky tak měli docela hrubý povrch, který by na jednu stranu mohl škodit štětce a na stranu druhou by mohl zrychlovat produkci pěny. Pokud by to bylo vytisknuté z ABS tak by se dal povrch vyhladit pomocí acetonu a možná podobných metod existuje víc v závislosti na použitém materiálu.

@PetrS: Já byc v misce ničil štětku z kančích stětin za cca 350 až 400 Kč. :-)