Štětka z koňa

... štětky, misky a jiné propriety...
itchy355

Štětka z koňa

Příspěvek od itchy355 »

Zdravím,

zatím jsem to tu neviděl, tak plácnu.

Používám štětku z koňských chlupůch, hlavně proto, že stála i s poštovným 5.2 dolaru (kolem 100 kč).

Když přišla, byla dost pichlavá, tak jsem s ní chvíli šudlal po různých materiálech (nakonec se nejvíc osvědčilo litinové žebrování na plynovým hořáku .. vypnutým samozřejmě) a chloupky se krásně roztřepily. Pichlavé je to fakt už jen při přímým přitlačení na tvář a po pěti holeních jsem s tím moc spokojenej..pěna z toho leze krásná hustá lesklá.

Měnit budu, až se mi bude chtít utratit X set za silvertip.

Výhody:
- CENA
- je na obličeji příjemná, a zároveň má tuhý kořínek - na mýdlo super
- nestalo se mi, že by ztratila chlup (zatím) - mimo takovej tlustej černej, kterej jsem ustříhl sám..
- je to z obnovitelnýho zdroje - jestli někomu vadí sprostá genocida páchaná na jezevcích výrobci štětek :)

Nevýhody:
- není to samozřejmě žádná výstavní nádhera
- smrad - ne konina, ta by asi tak nevadila, toto bylo horší.. ale teď po pátým holení už skoro zmizel, po desíti bude pryč uplně
- mohlo by to mít víc chlupů, uprostřed svazku vzniká ,,díra'' ale pěnění i práce s tím je v pohodě, čili neřeším

K objednání zde (je to turecko, objednávka přišla snad po 5 dnech):

http://shop.bestshave.net/wooden-handle ... -p-67.html

..je o tom i nějaká recenze v angličtině s fotkama, fotit teda nebudu, vypadá na chlup stejně..

http://www.bruceonshaving.com/2010/11/23/669/

Wiking

Re: Štětka z koňa

Příspěvek od Wiking »

itchy355 píše: - jestli někomu vadí sprostá genocida páchaná na jezevcích výrobci štětek :)
Vyrobci jezevcich stetek chovaji tyto zviratka na farmach, kde je nekolikrat rocne strihaji. Zaziva..

Kdyz jdes k holici ostrihat vlasy, tak ten Te taky nemusi uspavat rajskym plynem, natozpak predem popravit smrtici injekci :lol:

Takze tak nejak funguje vyroba jezevcich stetek pro nas, getlemany.

Takze genocidu pachaji jedine vyrobci kozichu.. ale jaksi nikoho neznam kdo by v chodil v jezevcim kozichu. :shock:

itchy355

Příspěvek od itchy355 »

..to samozřejmě byla sranda, já popravdě netušim odkaď se berou chlupy, ale podle

http://www.emsplace.com/bristle_types_and_bloom.htm

a dalších se jezevci zabíjej. Ae to je opravdu off topic, nechal bych to spát..

Včera po šestým holení už to přestalo smrdět skoro uplně a dál to měkne.

adrspach
mistr mentor

Příspěvek od adrspach »

Tak popravde ona ta stranka kterou jsi udal nic o zabijeni jezevcu nerika.

itchy355

Příspěvek od itchy355 »

Nedá mi to, omlouvám se :)

http://imgs.xkcd.com/comics/duty_calls.png

,,In addition, sometimes a customer has mentioned hearing that badger are sheared like sheep and ask if this is true? Mr. Watterson indicated that from his vantage point badger are not sheared like sheep. Em's Place has never heard that from any of the other brush makers we communicate with either.''

= někteří zákazníci zmiňují zvěsti o stříhání jezevců podobně jako ovcí a ptají se, zda je to pravda. Pan Watterson (generální ředitel Vulfix) říká, že z jeho hlediska jezevci nejsou stříháni jako ovce. My v Em's Place (prodejce a autor článku) jsme toto nikdy neslyšeli ani od žádného jiného výrobce štětek, se kterým komunikujeme.

..dál kus dřív mluví o Číně jako hlavním zdroji jezevčich chlupů a o tom, že v Číňani používají jezevčí maso jako normální a široce dostupnou potravinu, loví se z divočiny a že to splňuje všechny Washingtonské konvence a bůhví co.

Kurnik ale já chtěl jen upozornit na levnou a za tu cenu geniální štětku :-)

Ta už toho času nesmrdí vůbec a je už jen maličko pichlavá. Jediná (funkční -- vzhled stranou) nevýhoda teda zůstává v tom, že by mohla mít víc chlupů a teda držet víc vody.

david_ul

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás přátelé,

položím otázku, třeba někdo zná pořádnou odpověď.

Zkouším sehnat koňské žíně a chci zkusit udělat štětec s dřevěnou ručkou. Ručku teď neřeším. Ale ptám se jak ošetřit žíně před použitím (namontováním) do holící štětky.
To, že se zbaví nečistot je jasné, ale co dál.

Nedalo mi to a tak jsem se zeptat pár koňařů v okolí jestli prodávají žíně. Někteří, že ano. Samozřejmě to není zdarma. Ale i tak jsem připraven pustit peníz a zkusit si nechat vyrobit holící štětec.

Ptám se tedy má někdo zkušenosti s ošetřením žíní před použitím na holící štětec?

Pokud ano podělte se o informace.

David