Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy oddané tradici holení jediným ostřím
Právě je 19 říj 2018, 13:32

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 17 dub 2016, 13:42 

Dobrý den , před pár dny mi přišel z http://www.italianbarber.com/ tento syntetický štětec http://www.italianbarber.com/products/r ... mm-monster

Cena včetně poštovného mě vyšla na 609 kč , a ve středu objednáno a další týden v pátek ,už doma

Jsem milovník syntetických štětců ( jsou pro mě nejlepší rychle schnou , štětiny nežerou mýdlo a není třeba ho odmočit )

Po dlouhém sledovaní zahraničních serverů sem se rozhodil pro tenhle ,protože má stejný uzel jako Pillson štetce a chtěl sem fakt velký rozkvetlý uzel

Tento štetec je fakt obr a ručka je z tvrdeho plastu pěkně mohutná a velmi těžká , uzel je velice jemný a přitom je ve středu pevný takže krasně pění a vršek uzlu je široký a krasně se na obličeji rozevírá ( většinou syntetické štetce se blbě rozevírají a je potreba pěnu natírat ) štetec šlehá pěnu jako blázen a je velmi příjemný na obličeji a pro mě je lepší nez Muehle Silvertip Fibre ,mám radši pevnější uzel syntetiky

[ img ]

PříspěvekNapsal: 17 dub 2016, 15:18 

Gratuluji, vypadá pěkně a za super cenu. Mě u syntetik vadí právě to, že se nerozevírají. O téhle volbě by se dalo již uvažovat, uvidíme třeba bude mou další, osobně bych možná vybral trochu slabší uzel. Hned jsem musel mrknout na stránky prodejce.

PříspěvekNapsal: 20 úno 2018, 22:57 

Po 2 měsících používání štětky RazoRock The Hulk, která má též syntetická vlákna Plissoft mohu udělit konečné hodnocení. Štětka s uzlem 34mm a syntetickými vlákny vyšla od prodejce z UK na cca. 1200 CZK. Zkusím hodnocení rozdělit na pozitivní a negativní:
+ The Hulk je velice jemná, i pokud mám podrážděnou pokožku z každodenního holení, tak štětka konečky pokožku příjemně hladí a v žádném případě nepíchá.
+ Spotřeba mýdla není velká. Spotřeba je přibližně stejná jako se silvertipem 24mm, možná i menší.
+ Šlehání pěny, zde se musím více rozepsat
+ Šlehání pěny je velmi rychlé,
+ V naší železité vodě jednoduše vyšlehá i mýdlo, které se mi se silvertipem nedaří, nebo daří vyšlehat jen někdy. Například mýdla z Hrochotě jsou svými vlastnostmi super, ale v naší vodě se mi někdy podaří našlehat a jindy našlehám a na druhé namydlení je pěna již spadlá, vypadá jako příliš vodová. S Hulkem našlehám vždy, samozřejmostí je pozvolé přidávání vody.
+ The Hulk našlehá v pohodě na tváři, v ruce i v misce. Miska musí být samozřejmě adekvátní velikosti.
+ Umí našlehat snad každé použitelné mýdlo. Zkoušel sem ji na mýdlech o kterých jsem nebyl přesvědčen, že se mi podaří našlehat a vždy alespoň 3 dobré průchody.
+ Téměř žádné vypadávání chlupů.
+ Syntetická vlákna většinou lépe schnou. To však nemám jak změřit.

- Ikdyž na tváři mydlí skvěle, v žádném případě nemůžeme mluvit o masáži tváře.
- Horší dostupnost. V ČR jsem štětky s vlákny Plissoft od RazoRock nesehnal. Nákup od výhradního prodejce z USA se nezdařil. Řešením je nákup v Anglii.
- Mám rád přírodní materiály, kterých jsem se u tohoto produktu nedočkal. Ovšem zpracování produktu je na dobré úrovni.
- Trochu mne zklamalo, že se štětka oproti jezevci vůbec nerozvine. Po 2 měsících má šířku uzlu cca. stejnou jako rozvinutý silvertip 24mm.
- Po použití se musí pořádně vyprat ve vodě a poté dostat vodu pryč pouze ocákáním. Pokud ji utřu, nebo nechám stát chvíli sušší v misce, tak se při odložení do stojánku nechce rozvinout do běžného rozvinutí a několik cyklů trvá, než se srovná. Při vymývání je potřebné vyvinout více iniciativy než s jezevcem, štětka delší dobu uvolňuje mýdlo.
- Velikostí štětka není vhodná na cesty.

Celkově hodnotím velice pozitivně. Těch několik málo negativ se dá oproti pozitivům odpustit, nebo se s nimi dá sžít, nebo se jim dá přizpůsobit. Eliminuje negativa železité vody, výborně v ní našlehá přírodní mýdlo, které ani silvertip TGN (silvertip grade A) nezvládne. Pro někoho obrovský uzel 34mm používám při každém téměř denním holení a neznám žádnou lepší alternativu štětky.

Naposledy upravil(a) vsezved dne 22 úno 2018, 17:44, celkem upraveno 2 x.

PříspěvekNapsal: 21 úno 2018, 07:08 

Monster od RR mam uz dlouho a pouzivam ho celkem casto, ale nejidealnejsi velikost syntetickeho uzlu pro me je 24/57 - ta uz ma i nejaky backbone a pritom je porad krasne prijemna na tvari. mam tu verzi na dlouhe "barber" rucce v barve italske vlajky a je to asi nejpouzivanejsi stetka z meho stada. mam v planu poridit jeste nejaky tuxedo knot (to jsou ty nove s cernym chlupem se stribrnyma koneckama), ty pry maji backbone jeste lepsi.

Všechny časy jsou v UTC+02:00