Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy oddané tradici holení jediným ostřím
Právě je 15 říj 2018, 12:52

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Štětka z prasečích štětin
PříspěvekNapsal: 01 črc 2015, 21:02 

Ahoj kolegové, rád bych se s Vámi podělil o svou takovou malou radost. Co si budeme povídat, každý známe ten pocit kdy ve vás hlodá ten malý červíček a toho nutkání se neustále nemůžete zbavit. Takto to já měl se štětkami na holení. Jako první jsem měl jezevčici Balea, ač většina z Vás kdo ji máte s ní jste spokojeni, pro mne to byl mučící nástroj, který mne způsoboval obrovské podráždění. Na základě rad a pomoci některých z Vás jsem se stal majitelem syntetické štětky EJ - opravdu kvalitní a jsem s ní spokojen, ale ten červík mne hnal stále mít i něco jiného než syntetiku. Kopil jsem Semogue 2013 silvertip - podráždění se zmenšilo, bohužel většinou stále bylo, takže jsem ji přestal téměř používat. Při pročítání zahraničních fór, jsem několikráte narazil na příspěvky některých uživatelů popisující, kdy dotyční také měli problém s jezevčicí, ale světe div se, když začali používat kance, tak většina z nich byla velmi spokojena. Takže jsem začal pátrat po něčem co bych mohl otestovat a moje kritéria pro výběr byla následující:
1) vhodná pro tvoření pěny v misce i na tváři
2) v rámci dané kategorie, aby byla raději měkčí
3) nízká cena, kdyby to nebylo ono, abych nevyhodil zbytečně hodně peněz a s tím souvisí i dostupnost na českém trhu, aby poštovné nebylo dražší než štětka.
Výběr padl na "blonďatou" štětku Proraso za 299Kč. Tuto štětku pro Proraso vyrábí italská Omega a vychází z docela oblíbeného typu Omega 48, ale postupem času se průměr knotu a loft trochu odlišil a hodnoty Prorasa jsou nyní:
knot: 26mm
loft: 59mm
Po vybalení štětky jsem necítil závan čuníka, ručka je dutá, asi ABS plast - chromová. První přiložení na sucho k pleti na ruce bylo pichlavé. Začal jsem přemýšlet, zdali ji mám vůbec namočit, ale zvědavost byla stále velká. Po prvním namočení a přičichnutí už byl čuník trošičku cítit a já začal štětkou točit v Mitchellově mýdle a po malé chvilce to vypuklo. Z misky se začala valit hustá pěna i za použití tvrdé vody z kohotku.
No chvíli jsem točil a pak štětku nechal napěněnou stát. Po vyprání a vytřesení vody štětka už začala lehce kvést, čuník byl stále trošku cítit.
Štětku jsem použil již 3x, závan čuníka téměř zmizel a štětka začíná vonět po hořkých mandlích - používám s mýdlem Cella a pěním na tváři a k mému úžasu štětka je na mém obličeji velmi příjemná, pěkně masíruje, ale nepíchá a hlavně nemám podráždění
Kolegové, určitě se tato štětka nebude líbit každému, ale za 3 kila stojí za zkoušku.
Na webu se nechají najít fotky vytaženého knotu z ručky a dle nich by neměl být problém výměny ručky třeba za nějakou dřevěnou - custom.
Ještě se přiznám - ve stejné době mne přišla jedna štětka z opačného cenového konce - Simpson Chubby 2 syntetic, která leží v krabičce a ani mne zatím neláká ji vytáhnout, jak jsem z čuníka Proraso nadšen.

Předmět příspěvku: Re: Štětka z prasečích štětin
PříspěvekNapsal: 02 črc 2015, 12:57 

ahoj,
vzdycky je pekne videt, kdyz se nekdo metodou pokus/omyl dopracuje k vysnenemu cili a pokud to pro tebe znamena prijemne holeni bez jakychkoliv rusivych elementu tak gratuluji. jeste tak 20 oholeni a uz bude stetka plne zajeta a bude se ti libit jeste vic. Omega 48 je oblibena stetka, ale taky je celkem znama tim, ze je to velky zrout mydla, tak uvidis jestli ta tvoje proraso nebude stejna :lol:

sakrys ale nechat v supliku zavrenou Simpsonku to by mi srdce utrhlo :D

PříspěvekNapsal: 05 črc 2015, 12:27 

Takže dne přidám foto Prorasa s italským Cella - prostě fantazie, to množství, které je na štětce je ještě i v misce.
Štětka namočena do dost teplé (tvrdé) vody na cca 2 min. poté zvednuta štětinami dolů, přebytečná voda vytekla, ale štětku jsem více neoklepával, ani vodu nevymačkával. Lehce jsem začal špičkami jezdit po Cella v tyglíku cca 20s a dalších 20s lehce přitlačil. Dále pak už jenom v pěnící misce a ještě postupné přidávání vody po špetičkách. Výsledek po dalších cca 2min v pěnící misce je na foto. Fotku misky nepřikládám, ale jak píšu, na štětce je cca polovička ;)
S tou žravostí mýdla, nebo krému to není až tak hrozné, jen člověk musí tu štětku trochu otestovat a samozřejmě jsem zhlédl i nějaká videa na YT.

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

PříspěvekNapsal: 03 čer 2016, 07:37 

Zdravím Tě Badys,
jaks psal ve vlákně o R 41 o štětce jako možné příčině podráždění tak potvrzuji - jezevec Spokar(zastřihávaný) na tom má lví podíl, kanec je mi na tváři příjemný, ale zase nevyšlehá takovou superpěnu jako jezevec.
A teď můj dotaz - Proraso podle Tvé zkušenosti nená problém, zřejmě díky dlouhým chlupům a velkému uzlu.
Dá se komfort šlehání nějak srovnat s jezevcem?

PříspěvekNapsal: 03 čer 2016, 08:00 

ahoj,
stetku Proraso mam - stejne jako spoustu dalsich prasecich/jezevcich/umelych. ver mi, ze dobre zapracovana praseci stetka dela penu stejne dobrou jako jezevcice, ale to prave zapracovani trva klidne i 2 mesice denodenniho pouzivani (nektera min, nektera klidne vic). az se konecky chlupu roztrepi a zmeknou, pak teprve vystoupi na povrch pravy potencial stetky. zato jezevcice ta je uz od zacatku po jejim vykveteni +/- stejna, o synteticke ani nemluve.

david

PříspěvekNapsal: 03 čer 2016, 14:45 

Aha, díky za "dobré zprávy "!
Ta Spokar prasečí je už rozkvetlá, ale na dělání pěny mizerná.Mám ji 8 měsíců, ale používal sem ji minimálně-tak jí dám ještě chvilku a pak zkusim Proraso.

PříspěvekNapsal: 03 čer 2016, 19:14 

no jak bych ti to... jestli je uz cervik zvedavosti zavrtan hluboko, tak si tu Proraso kup rovnou :lol: - stejne bys to driv nebo pozdeji udelal a tady za 300 dostanes opravdu vytecnou stetku

PříspěvekNapsal: 03 čer 2016, 22:03 

Jo jo...červík už se zabydlel, jen ještě váhám jestli Proraso s plastovo-chromovou ručkou nebo HJM s nepraktickou ale přijatelnější dřevěnou - černou.Uvidíme.
Díky za postřehy!

PříspěvekNapsal: 04 čer 2016, 10:23 

na milion procent Proraso!!! - Omega knoty jsou spolu se Semogue nejkvalitnejsi praseci stetky. HJM se s nimi nemuze vubec srovnavat

PříspěvekNapsal: 04 čer 2016, 12:12 

Jak píše Zagarne - jednoznačně Proraso (Omega). Mám i Semogue, ale u mne jednoznačně vítězí Proraso, se Semogue jsem se až tak nepokamarádil a je schované ve skříni a myslím, že se do mého používání nevrátí :cry:

Všechny časy jsou v UTC+02:00