Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 19 zář 2018, 14:28

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Štětka Semogue 830
PříspěvekNapsal: 14 zář 2015, 13:57 

Blíží se čas vánoční a tak je potřeba si zakoupit něco z holících potřeb, aby pak mohl člověk pod stromkem najít něco jiného, že? :twisted: a tak jsem se i já rozhodl udělat si radost a zakoupit si svojí první "zdivočelou" štětku v duchu, že holení žiletkami je přeci mnohem levnější než holení 5ti břity. Ale nikdo na tom ještě skutečně neušetřil, známe se, že...

Volba padla na výrobek portugalský, konkrétně společnosti Semogue - model 830. Po 2 dnech těšení se, ke mě nová štětka dorazila a já byl poměrně překvapen tím, jak masivní je v madlu i v uzlu samotném a že je ještě tužší, než jsem doufal (bude se tedy skvěle hodit na nepoddajná mýdla).

Po přečtení, že štětky z divočáka prvních pár použití smrdí, a že je tedy dobré jim dopřát pár mýdlových lázní před prvním použitím, jsem štětku namočil na 15 minut do vody a šel najít nějaké vhodné odsmrazovací mýdlo.

Řeknu vám, tak smrad je to tedy neskutečný, jakoby někdo louhoval pouličního psa ve vodě 14 dnů. Zbavit se ho nepodařilo ani po několikeré výměně nálevu. Ale to se časem vypere, snad, protože smrdět jako Lassie po monzunovém dešti, se mi nechce.

Testovací mýdlo bylo moje oblíbené zelené Proraso, z nabíráním mýdla neměla štětka ani ten nejmenší problém, vršek mýdla krásně odebírala a po pár otáčkach jsem usoudil, že už je nabito dostatečné množství a můžeme do misky.

Při tvorbě pěny jsem očekával podobný výsledek jako u jezevce od Mühle, ale tady jsem se přepočítal asi nejvíce. Nevím, jestli je to případ pouze této štětky, nebo je to vlastnost všech kančích štětek, že v sobě podrží poměrně velké množství pěny a miska je tak prázdnější, kdežto štětky z jezevce spíše „naplní“ misku. Tady bych rád požádal o ctěný názor a zkušenosti, gentlemani.

Závěrem zkonstatuji, že nákupu rozhodně nelituji, protože štětka je velmi dobře udělaná, nikde nic nečochtá, nekýve se, štětka nepelichá a velmi příjemně se drží v ruce. Za 500,- je to myslím více než férová koupě a já jí za sebe můžu doporučit.

Naposledy upravil(a) nithro dne 05 kvě 2016, 14:17, celkem upraveno 2 x.

Předmět příspěvku: Re: Štětka Semoque 830
PříspěvekNapsal: 14 zář 2015, 16:51 

Ahoj, já mám doma už asi 3 měsíc její sestru a to Semogue 820, ručka je černoprůhledná a štětiny pouze přírodní, nejsou barvené tmavým proužkem a dle jiných fór se trochu liší i kvalitou štětiny, nebarvené by měly být malinko měkčí. Bohužel, jako prvního kance jsem koupil Proraso, je celkově podstatně mohutnější, ale prostě výkonem a pocitem mne přirostl podstatně více k srdci (samozřejmě více papá mýdlo, než Semogue) a po měsíci a půl pokusů o spřátelení jsem to vzdal a štětku jsem zatím odložil do skříně. Vytváření pěny na tváři - pro druhý průchod prostě nemám dostatek a při vytváření pěny v misce je opět výkon Prorasa úplně někde jinde. Semogue určitě zase vytáhnu, ale momentálně koňská Epsilon a kančí Proraso jsou n°1 a doplňuje je syntetika Simpson. Ale na některých fórech uvádějí že než tuto štětku rozběhli, trvalo to i 2 měsíce. Nicméně štětku už mám pěkně rozkvetlou, ale když si sáhnu na štětiny Semogue, přijdou mne pocitem jak navoskované, což u Prorasa ani náhodou. Praní v Jelenu už proběhlo, ale voskový pocit je stejný. Možná, kdybych neměl Proraso a jako první bych měl tuto Semogue, byl bych relativně spokojen :)

Předmět příspěvku: Re: Štětka Semogue 830
PříspěvekNapsal: 15 zář 2015, 11:01 

Kam až moje vědomosti sahají, tak 820 má 75% štětin, ktere dasahují až k vrcholu, u 830 je to 90% a navíc u 830 jsou použité jemnější štětky. Když se rozjede 830, tak prý dosahuje kvalit a jemnosti jezevců a kvůli ceně je často zmiňovanána jako skvělá "náhrada" kvalitnějších jezevců. Tedy dobrý poměr cena výkon.
Co se týče "voskovatění", tak to jsem zatím nepozoroval, je pravda, že srovnávat můžu jenom s Pure Badgerem, jelikož víc štětek zatím doma nemám. Napadá mě, jestli se ti do ruky nedostalo nějaké mýdlo se silikonem/dimethiconem nebo něčím tomu podobným. Štětka by pak mohla mít lesk a objem, který drží za každého počasí ;)

Naposledy upravil(a) nithro dne 05 kvě 2016, 14:24, celkem upraveno 1 x.

PříspěvekNapsal: 15 zář 2015, 15:15 

tady je prehled prasatek od Semogue:

http://badgerandblade.com/vb/showthread ... rush-Chart

PříspěvekNapsal: 15 zář 2015, 17:58 

Tak za chybku s 75% štětin se omlouvám, spletl sem si 820 a 620... :roll:

Naposledy upravil(a) nithro dne 05 kvě 2016, 14:23, celkem upraveno 1 x.

PříspěvekNapsal: 15 zář 2015, 20:12 

No, mýdlo se silikonem/dimethiconem ve své sbírce žádné nemám, tomu se vyhýbám a navíc štětiny jsou takové od nové štětky. Ale jak jsem psal, kdybych neměl Proraso asi by mne to tak nepřišlo a s tím nedostatkem pěny - no tuším proč s tím mám trošku problém, když se podíváš jaké jsou mnou používané štětky ve vztahu k jejich velikosti (průměru) knotu tak je vše asi jasné. Ale až se nabažím štětky koňské, tak zase tohoto čuníka ze skříně vytáhnu :)

PříspěvekNapsal: 16 zář 2015, 11:53 

Mě trvalo cca 3-4 týdny, než si štětka sedla tak, že jsem byl naprosto spokojen. Jen ze začátku mi přišlo, že je tam mnohem mín štětin, než v případě jezevčice, ale ted se krásně rozjela a nemůžu si stěžovat, pokud se nechá cca 15 minut naložená ve vodě, tak je pak jemná a krásně drží pěnu. Není to sice Silvertip, ale to by asi nikdo nečekal.

A koňskou bych také rád vyzkoušel, tak se asi po nějaké podívam.

PříspěvekNapsal: 07 bře 2018, 13:11 

Zdravím přátelé,
zakoupil jsem si štětku Semogue 830. Měl jsem štětku z kance z DM a chtěl jsem si polepšit.
kanec jako materiál mi vyhovoval. Jezevce mi bylo líto, tak jsem koupil kance. Jsem velmi spokojen.

Několik poznatků:

- kančí štětka není vůbec na kůži nepříjemná, neškrábe, naopak - je velmi příjemná. Nesmí se ale hodnotit nová štětka. Když ji vybalíte a nedočkavě nasucho hned přiložíte na tvář, pak je to špatné, píchá a je hodně hrubá. Možná proto mají ke kančím štětinám respekt - zkoušeli je třeba někde v prodejně. To bych si ji taky nekoupil :-)
- po vybalení nesmrděla, byla něčím navoněná, předchozí štětka z DM smrděla tak měsíc fest
- po několika použitích rozkvetla a celkově hodně změkla - jen konečky, celkově je pevná a velmi hustá
- před použitím je vhodné ji namočit do teplé vody tak na 10 minut, krásně změkne
- má skvělý backbone, výborně se s ní používají tvrdá mýdla
- veškerou vytvořenou pěnu vezme do sebe, už se to tu psalo. Myslím, že to bude vlastnost kančích štětin, předchozí se chovala podobně. Je proto velmi vhodná, když někdo vytváří pěnu přímo na tváři. Když tvořím pěnu v misce, stejně bere vše do sebe, v misce zůstává minimum, ale ničemu to nevadí. uvnitř štětky je tolik pěny, že to pohodlně stačí na kompletní oholení.

Každopádně doporučuji kančí štětky k pozornosti. Jak jsem psal, bylo mi líto jezevce a váhal jsem zda kance (předpokládám, že u kance jsou štětiny vedlejší produkt a kvůli štětkám na holení se nezabíjí), nebo syntetiku. Syntetika byla moc jemná. Mám raději, když na tváři štětku cítím. Navíc jsem si oblíbil tvrdá mýdla a na to se mi kanec zdál vhodnější.

Vřele oporučuji!

Všechny časy jsou v UTC+02:00