Mühle Traditional Anniversary Silvertip Fibre

... štětky, misky a jiné propriety...
Uživatelský avatar
badys
Příspěvky: 155
Registrován: 20 led 2015, 19:05

Mühle Traditional Anniversary Silvertip Fibre

Příspěvek od badys »

Jelikož jsem se stal “obětí rozdělávání pěny na tváři” rozhlížel jsem se ještě po jedné štětce do svého “týmu” ve kterém jsou syntetika Simpson, koník Epsilon a čuník Proraso jejíchž znakem je velký průměr knotu a tím pádem i určitá žravost mýdel a krémů + koník dlouho schne.
Na netu hodně břitevníků a bagristů považuje za jednu z nejlepších štětek pro pěnění na tváři syntetiku od Mühle s průměrem knotu 23mm a délkou loftu 53mm.
Jak jsem se tak rozhlížel po netu, tak jsem u Michala Byrtuse na jeho e-shopu objevil štětku Mühle Traditional Anniversary Silvertip Fibre vyrobenou k 70 výročí založení firmy, která výše uvedené rozměry do svého vínku dostala také.
Pánové, to byla láska na první pohled a ani cena mne nezastavila a štětku jsem objednal. Myslím si, že jsem byl jedním z prvních světových oficiálních kupujících, který měl štětku v ruce. Některé evropské shopy stále čekají na naskladnění, Mühle sám začal prodávat také teď v polovině října a já jsem svou štětku dostal tento týden už v úterý a zde v malinké České republice bych očekával, že Mühle nebude s dodáním úplně až tak spěchat.
Samotné provedení je prostě vynikající. Krásná šedá dřevěná krabička s bílým logem sedmdesátého výročí firmy. Krabička má dokonce na jednom konci víčka i krabičky malinkatý magnetek, aby se krabička samovolně neotvírala. V krabičce v přesně vyřezané pěnové hmotě je uložena štětka. Štětka je také šedé barvy s chromovanou spodní částí ručky kde je vyryt popis a vytištěným logem ve střední šedé části. Samotná štětka váží 161g, ale dokud jsem nevzal štětku do ruky, tak člověku to číslo moc nedochází, ale najednou cítíte, že štětka není úplně z nejlehčích.
No a samotné pěnění na tváři a žravost štětky? Štětka mne přijde opravdu velmi úsporná - krémy a mýdla stačí nabírat opravdu velmi krátký čas. Pěnění na tváři je velká fantazie a lze velmi dobře pěnit krouživými pohyby. Pěnu v misce jsem rozdělávat nezkoušel.
Exkluzivní provedení dovoluje štětku pořídit jako velmi hodnotný dárek, třeba i vánoční a kdo nemá rád syntetiku, mrkněte k mlejnkům na jejich web, mají i jezevce.

Předpokládám, že zde už ode mne mnoho řádků ke štětkám už neuvidíte, neb to co jsem u štětek hledal, bylo nalezeno a celkem 4 štětky v mém používání je plný stav :))
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.