Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy oddané tradici holení jediným ostřím
Právě je 17 lis 2018, 07:25

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Holící štětka Omega S-Brush
PříspěvekNapsal: 26 pro 2015, 10:36 

Recenzi této holící štětky jsem si nechával na chvíle volna, kdy budu mít čas ji napsat.
Během doby čekání na trochu volna jsem měl alespoň dostatek času ji vyzkoušet.

Představuji Vám Holící štětku Italské firmy Omega s trochu tajemným názvem
Omega S-Brush (S - bude syntetické vlákno)

Tato štětka je vyrobena z kvalitních a velmi jemných syntetických vláken, řekl bych nové generace.
Vlákna dobře sají vodu, přijímají mýdlovou pěnu se kterou dobře pracují.
Po vypláchnutí po holení, vlákna dobře vysychají, možná rychleji než u klasických štětin.
Velikou výhodou je absence (protivné jezevčí vůně ,spíše zápachu mokré jezevčice) :mrgreen: syntetické vlákno
je bez zápachu.
Práce celého uzlu je velice jemná, štětiny se po pár oholeních krásně rozvinou, avšak asi zklamu ty z vás, kteří
rádi na obličeji stětku přitlačí jak se říká " přes celou hubu". Syntetické vlákno tohle kroužení zvládá jenom omezeně a spíše se s nim pracuje tahy (jako štětkou při malování plotu). Ale na to se dá velice rychle zvyknout.

Štětiny dobře zpracovávají mýdlo v misce, dobře zvládají našlehání pěny a dobře drží mýdlo v uzlu.
Jenom jsou poněkud žíznivé a občas potřebují během "šmrdlání po obličeji" přibrat trochu vody, jinak dokáže vytvořit
pořádně hustou až tuhou pěnu, což ne každému vyhovuje.

Celková výška štětky je 103 mm.
Délka štětin 51 mm.
Průměr uzlu 23 mm. Výška a průměr rukojeti 52 x 33 mm.

Samotná rukojeť je vyrobena s plastu, dobře tvarovaná.
Jediná vada na kráse je klouzavost hladkých stěn, když se na ně dostane stékající mýdlová pěna.
V tomto případě by nebylo na škodu malé zdrsnění anebo rýhování.
Pro pány s poněkud větší tlapkou zřejmě bude úchop rukojeti dosti malý, ale celkově by ostatním měla vyhovovat.

Jedná se opravdu o umělé štětiny, které jsou velice příjemné na obličeji a doporučuji je všem, kteří mají problémy s tradičním jezevcem, který dokáže dlouho píchat do tváří a tím u jedinců s citlivou pokožkou způsobuje zarudnutí, někdy bolestivé po dlouhou dobu.

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Předmět příspěvku: Re: Holící štětka Omega S-Brush
PříspěvekNapsal: 26 pro 2015, 15:58 

Vousáči, díky za pěknou recenzi a asi díky "akorátnímu" průměru uzlu a délce štětin štětka nebude moc hladová a bude asi odvádět i dobrou práci při rozdělávání pěny na tváři?

Omega S ať slouží k plné spokojenosti dlouhá léta.

PříspěvekNapsal: 27 pro 2015, 15:34 

Pozor na ten průhledný spodní díl :) Je tam jen nacvaknutý a je velmi křehký :) mě v koupelně upadla na zem a ten spodní díl uletěl od štetky a napraskl , tak jsem si ji musel koupit znovu :) Jinak ji jeste vlastním s rukojetí vcelku :) a přemyšlím ještě o verzi Profesional , ale četl ,jsem že ten uzel už je zbytečně velký a nepohodlný , mám snad všechny synteticke vlasy od nylonu po silverfibre ,black fibre a můžu říct , že S brush je nejlepší pro mě :) hned po něm Blackfibre od Muehle ,který má třeba i štetec balea :)

PříspěvekNapsal: 20 dub 2017, 15:19 

Zdravím Vás kolegové,

já si dovolím přidat do vlákna další informace o štětci Omega se syntetikou (obchodní název 100% Synthetic Fiber). Mělo by se jednat o design syntetického kance. Ale budu psát konkrétně o modelu Omega S-Brush Pro S10049 Synthetic Fiber Shaving Brush.
Štětec byl vyroben v Itálii.
Barva vlákna je dalo by se říci slonová kost. Takže taková světle žluto kávová.
Původní balení celého štětce je v průhledné plastové krabičce. Otevírá se po dvou delších stranách.

Veškeré rozměry jsem hodil do obrázku, ale i tak:
Rozměry štětce jsou:
celkový velikost: 12,5 cm
délka chlupu: 6,2 cm
průměr uzlu: 2.7 cm
délka plastikové rukojeti: 6,3 cm (nepočítám okraj uzlu černý plast.)
průměr rukojeti v širší části: 4,1 cm
v prostředku: 3,6 cm
v dolní části: 4,1 cm
Váha: asi 60 g (neváženo).

Popravdě neodolal jsem a koupil tento model z důvodu otestování. Vím, že mi nejlépe sedí vepřík jak tvrdostí tak i její snadnou ovladatelností. Moc se mi líbí, že se se štětcem dá kroužit. Jsem zvědavý jak to bude u syntetického kamaráda.
Cena byla dobrá 330 Kč i s poštovným z Německa. Štětku jsem vybral podle modelu, na barvě mi nesešlo. Nakonec přišla bílá.
Je to stejná rukojeť jako u modelu s vepříkem. Stejné rozměry.
Ještě jsem ji ani nevyzkoušel. Jen ji vybalil. Tak uvidíme.
Co mě docela, ale hodně překvapilo, že po vyčesání knotu hodně chlupů odpadlo. Když píši hodně tak překvapivě hodně. Více než u vepříka. Uvidíme jak dlouho vydrží.

Zítra ji vyzkouším a napíšu jaké to bylo. Dopředu vím, že to nebude moje top štětka. Mám rád vepříka. Ale třeba překvapí.

David

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

PříspěvekNapsal: 18 čer 2017, 09:56 

Dobré ráno Radovane,

chtěl jsem Tě prosím požádat o laskavost. Jak jsi na tom prosím se štětcem Ty? Včera jsem zjistil, že mi do rukojeti přes uzel teče voda. Stává se Ti to u syntetiky taky nebo ne?
Schválně se ptám tak blbě, protože mě u Omegy s vepříkem do rukojeti nic neteče. Takže jestli mám vadný kus nebo jestli jen změnili technologii postupu při výrobě.

Díky

David

PříspěvekNapsal: 26 čer 2017, 19:35 

Na ty umělé štětiny si člověk musí zvyknout, chovají se úplně jinak, hlavně do sebe nenasákávají vodu,
takže u řídčí pěny to je problém.

Rukojeť Omega fakt nevychytala, voda s pěnou po ní snadno stéká po rukojeti, takže s ní také zápasím.
Takže podle mne, to bude problém špatného postupu při výrobě, kdy nevychytali vlastnosti uměliny a rukojeti
použitelné u běžných štětin. :?

PříspěvekNapsal: 27 čer 2017, 09:02 

Dobré ráno Radovane,

díky za zprávu. Uvažoval jsem, že bych štětec rozebral a dodatečně na konec uzlu nanesl lepidlo. Aby to neprotékalo do vnitřku rukojeti.
Schválně jsem se na to zaměřil a zjistil jsem, že do polovičky vnitřního objemu rukojeti mám vždy vodu. Takže musím vyklepat a pamatovat na to.
Problém je, že jsem zkusil štětec s menším násilím rozebrat. Ale rukojeť je tam tak dobře napasovaná a zalepená, že bez toho abych to zničil se tam nedostanu. Uvažoval jsem o "prasáckém" přístupu a to, že navrtám rukojeť a lepidlo tam dostanu druhou stranou. Popravdě tahle metoda je špatná a nelíbí se mi.

Když to shrnu tak záruka je v CZ dva roky. Nemám zkušenosti s umělým vláknem. Ale za jak dlouho se zničí, když ten uzel bude neustále pod vodou a voda tam bude vesele uhnívat :(

Asi je dobré před nákupem položit otázku jestli u té či ono značky štětce u syntetiky protéká voda do rukojeti. A jestli je z druhé strany zalepen uzel.

Na druhou stranu na výkon štětce si nemůžu stěžovat. Tam to jde.

Uvidím jak to se štětcem půjde i nadále.

Ještě jednou díky za zprávu

David

PříspěvekNapsal: 27 čer 2017, 13:08 

Každopádně, to byla moje poslední syntetická štětka, bral jsem ji víceméně ze zvědavosti.
Zvědavost mne přešla :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 28 čer 2017, 17:15 

Takže nucený návrat do jezevčí rodinky? :mrgreen:
Sám váhám, zda do té uměliny jít.
Dle kladných recenzí zde na Břitvafóru bych si tedy podobnou syntetiku koupil v DM ale teď nevím. :?:
Nechci pak cákat pěnu okolo jako hasiči na předváděčce. :P
Tady recenze štětky Balea od kolegy Vševěda:
Mám obě a v jednom je přeci jen jezevec lepší. Se syntetikou se nedá příjemně napěnit na papuli. Nemůžeš ji rozplácnout na obličeji a masírovat. Pokud se o to budeš snažit, tak pěna lítá všude okolo.
-----------------
Poradíte mi, zda jít do toho nákupu? Stačí říct ne a já Vás rád poslechnu. :D
8-)

PříspěvekNapsal: 28 čer 2017, 18:35 

nie

Všechny časy jsou v UTC+01:00