Yaqi Red Marble Shaving Brush Tuxedo 26mm

... štětky, misky a jiné propriety...
david_ul

Yaqi Red Marble Shaving Brush Tuxedo 26mm

Příspěvek od david_ul »

Dobrý den milé kolegyně, Dobrý den kolegové,

Zakoupil jsem si nový holící štětec od firmy Yaqi. Jedná se o syntetický štětec o průměru uzlu 26 mm.
Jen upozorním. Tento štětec má dvě možnosti provedení. A to v obou případech stejná rukojeť, ale rozdílný uzel. Jeden je syntetika 26 mm a druhý je silvertip jezevec a obyč. jezevec a to ve velikostech 24 a 26 mm.
Samotná ručka je z pryskyřice a velice dobře se drží. Ano je hladká, ale díky tvaru dobře padne do ruky a neklouže. Verze Red Marble je červená rukojeť s černým žíháním. Ručka na spodní straně má sice nápis Yaqi brush, ale je plochá a tak se dá jen položit na umyvadlo nebo prostě na rovnou plochu a drží. Syntetický chlup je černý a na konci je bílí. Má to asi evokovat jezevce? Nevím.
Samotná syntetika je dobrá. Není extrémně tvrdá a dobře pije vodu. Zatím uzel po pročesání neztrácí chlup. Vyšlehání šlehačky z tuhého mýdla byla hračka. Ano chvíli to trvá, ale díky 26 mm je to hračka. Člověk párkrát zatočí a už je skoro hotovo. Zkoušel jsem vyšlehat šlehačku v hrnu na mýdlo a tam už takto velké štětce mají problém. Ale není to chyba štětce. Prostě keramická miska je dělaná na malé štětce. Jinak štětec krásně pracuje i s krémem na holení. Zkoušel jsem vyšlehat na obličeji jen krém na holení a vše jde velice dobře. Chlup dobře funguje jako jezevec. Když je voda chladnější je štětec tvrdší, ale jak se dostane do teplejší (nemyslím vařící) vody tak krásně změkne a je efektivnější. Ohledně masírování tváře přitlačením štětce je také možné. Osobně jsem to zkusil z každým štětcem co mám a tady to nebylo jiné. Štětec i když je středně jemný tak není vysloveně agresivní. A hlavně nepíchá. Vypadá to, že konce chlupu nejsou broušeny jako u jiné syntetiky co jsem zažil. Se štětcem jsem zatím spokojený. Mám jej cca 14 dní a mezitím jsem zkoušel další tři štětce od Yaqi (bude recenze).
Samotné balení štětce…. Přijde v kartonové krabičce a štětec je ještě zabalený do papíru.
Když jsme u té krabičky a prodejním balení. Tak zde jsou rozměry:
výška rukojeti 68 mm
rukojeť: probarvovaná pryskyřice žíhaná černou barvou.
výška knotu: 60 mm
materiál knotu: syntetický knot
uzel 26 mm
Nevážil jsem.
Cena při zakoupení 15$
Co se týká čištění a desinfekce. Tak pro zakoupení jsem jej ručně vyčistil v horké vodě s jarem. A rukojeť jsem ještě otřel po usušení desinfekcí. Nechal jsem vykapat knotem dolů a toto opakoval ještě jednou. Jinak samotné čištění po holení je vždy jen v teplé kohoutkové vodě a nechám okapat knotem dolů. Jednou týdně vždy po použití vyčistím ve vodě s jarem a po usušení zase schovám na poličku. Po usušení ještě pročešu knot, ale jinak nic. Po čištění štětec neztrácí chlup.
Při zakoupení jsem necítil ze štětce žádné lepidlo, ani při holení ani při čištění.

Štětec Yaqi jsem zakoupil zde:
https://www.aliexpress.com/item/3281975 ... 4c4dN5uPtL
Když píši recenzi tak je na holící štětec zrovna akce.
Holící štětec se ještě dá zakoupit zde:
Je to prodejní kanál Yaqi na Ebay.com
https://www.ebay.com/str/wetshavingteam?_dmd=2&rt=nc
Nakonec mají i webovou stránku:
https://www.yaqishaving.com.au/

Přikládám fotky jak vypadá balení štětce a samotný štětec.

Kdo by měl stejný štětec tak ať dá vědět a napíše také své poznatky. Je jasné, že každý na to budeme nahlížet jinou optikou, ale od toho je to právě poznatek a recenze.

David
DSCN0205.jpg
DSCN0229.jpg
DSCN0230.jpg
DSCN0232.jpg
DSCN0237.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

david_ul

Re: Yaqi Red Marble Shaving Brush Tuxedo 26mm

Příspěvek od david_ul »

DSCN0226.jpg
obchodní balení v papírové krabičce
Velikost krabičky:
výška: 12.5 cm
šířka: 4.5 x 4.5 cm
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.