Krém pred holením

... štětky, misky a jiné propriety...
Zpráva
Autor
misiak
Donátor

Krém pred holením

#1 Příspěvek od misiak » 12 čer 2010, 15:52

Keďže posledné dni nemám nič lepšie na práci :D tak si surfujem a narazil som na pár videí s tureckými a indickými holičmi, ktorí krémovali zákazníkov pred holením. Zaujalo ma to, pretože vlastne od začiatku svojej krátkej britevníckej praxe zápasím s tým, že kým po srsti prvý krát to ide úplne v pohode, proti srsti sa mi britva šialene lepí na tvár a potom má človek tendenciu silnejšie ťahať, čo nemôže dopadnúť dobre, že... :lol:

Takže otázka - krémujete sa pred holením? Máte prípadne niečo na poradenie? Dnes som to skúsil s Indulónou 8-) a mám pocit, že to fungovalo...

adrspach
Mistr Mentor

Re: Krém pred holením

#2 Příspěvek od adrspach » 12 čer 2010, 16:11

To tzv. kremovani ma za ucel zmekcit vous a pripravit pokozku. Popravde jsem to zkusil s origos olejem Truefit & Hill a krome toho ze mi to zaprasilo stetku jsem vyrazneho zlepseni nedosahl. Ale to zas budu ja.

PetrS
Mistr Mentor

#3 Příspěvek od PetrS » 12 čer 2010, 16:45

To "lepení" Břitvy při druhém holení proti srsti,
si vyžaduje řidší pěnu a znovu trochu prošlehanou na tváři. Řeším to tak, že po prvním namydlení, štětku i se zbytkem mýdla namočím špičkou do horké vody, chvíli ji tam podržím a pak na tváři našlehám řidší pěnu. Potom žádné zdržování a rovnou holit, jinak za chvíli se Břitva zase lepí. Trocha vody na prstech a promnu ta lepící místa na tváři a zase to funguje.
Zdravím, Petr. 8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.

misiak
Donátor

#4 Příspěvek od misiak » 12 čer 2010, 18:57

Vyskúšam. Dík!

Radgost
Admin

#5 Příspěvek od Radgost » 14 čer 2010, 11:19

Mám krém Proraso, který výrobce doporučuje používat jak před holením tak po něm.
Párkrát jsem jej aplikoval před holením, ale rozdíl v kvalitě oholení jsem nepocítil.
Snad jen - břitva byla krémem dosti zasr....

dejv

#6 Příspěvek od dejv » 22 čer 2010, 11:00

Radgost píše:Mám krém Proraso, který výrobce doporučuje používat jak před holením tak po něm.
Párkrát jsem jej aplikoval před holením, ale rozdíl v kvalitě oholení jsem nepocítil.
Snad jen - břitva byla krémem dosti zasr....
Já bych chtěl výhledově vyzkoušet samodomo recept na pre-shave olej, který jsem objevil na straightrazorplace:
Dva až tři díly ricinového oleje, jeden díl olivového, plus nějaké esenciální oleje na ovonění (např. různé citrusy, ale i Gotregem zmiňovaný Tea Tree by nemusel být úplně od věci - tady vidím obrovský potenciál na vyblbnutí se :D )

Asi to není nijak zásadní doplňek, ale i tak mně láká to zkusit, asi hlavně proto, že jsem hračička :)
Navíc si říkám, že pokud by to aspoň trochu ochránilo pleť před podrápáním (i kdyby jen nepatrně) tak přinejmenším teď v začátcích, kdy ke kýženému výsledku potřebuju o něco víc průchodů břitvy než by bylo zdrávo, by to mohla být docela vítaná pomoc. Ale s tou zas..... břitvou to nejspíš bude ještě horší, než u toho Prorassa
Go and cut yourself

misiak
Donátor

#7 Příspěvek od misiak » 22 čer 2010, 11:09

Ahojte,

skúsil som sa držať Petrovej rady a funguje teda spoľahlivo... :!: Mal som príliš hustú penu na to druhé holenie, ale presne, stačilo šupnúť špičku do vody, prebehnúť štetkou tvár ešte raz a bolo to :D

PetrS
Mistr Mentor

#8 Příspěvek od PetrS » 22 čer 2010, 12:20

Ahoj Misiak,
jsem moc rád, že Ti to též fungovalo. Ono to totiž není nic příjemného, když se Břitva přicucává a navíc pak riskuješ, že se řízneš.
Pouhá trocha teplé vody a zruší to přicucávání.
Řešení je to jednoduché a účinné.
Zdravím, Petr. 8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.

misiak
Donátor

#9 Příspěvek od misiak » 22 čer 2010, 12:48

No yo... je to vidno... máster... :twisted: ;)