Štětek není nikdy dost.

... štětky, misky a jiné propriety...
valentin75
Donátor

Re: Štětek není nikdy dost.

Příspěvek od valentin75 »

Dakedy štetku s uzlom 38 vyrábal Vulfix,číslo modelu si už nepamätám.Tak dlho som sa rozhodoval že ju kúpim,až ju vyradili z výroby.
Ak štetka nebude moc roztvorená tak by som v jej veľkosti problém nevidel.
Ten Vulfix bol označovaný ako "display product".

PetrS
mentor

Příspěvek od PetrS »

Madam Jezevčice Golem...
Když jsem uviděl poprvé jak obrovský je to uzel, tak jsem měl pocit, že bude na tvář příliš veliká, a když jsem ji zkompletoval, postavil na stůl a porovnával s třicítkou, tak se moje obavy málem naplnily a to byla ještě uzavřená a nerozvinutá. Pak jsem ji poprvé namočil, ucítil v ruce jak po nasáknutí vody ztěžkla a už mi bylo jasné, že se budu muset ji nejprve naučit používat. První tvorba pěny nebyla nic moc protože chlupy ještě byly z výroby nepřipravené na používání. Třetí a další pěnění už začalo být o něčem jiném. Pěna začala být šlehačková, hustá a bylo jí opravdu hodně. Vytvářel jsem pěnu v dlani a zároveň jsem chlupy čistil a propíral aby byly co nejčistější a bez mastnoty. Přitom jsem se učil jak ji držet a taky kolik mýdla použít, kolik v sobě udrží vody, jak ji poté vyprat a zbavit pěny, prostě ji používat. Když už jsem měl pocit, že je hodně čistá a dobře pění, tak nastal ten slavnostní okamžik, prvního pěnění na tváři. Nabral jsem maličko vody, oklepnul a jednou otočil v kelímku s mýdlem sensitiv TOBS. Na tváři jsem začal tvořit pěnu. Nové štětiny Jezevce jsem chvílemi trochu vnímal, ale vše se začalo rychle měnit a v okamžiku jsem měl tvář jak Santa vousy. Hustá šlehačka mi kompletně zakryla tvář i nos. Jedno frknutí abych měl kudy dýchat, ještě trochu promnout týdenní strniště, obtáhnout 8/8 WB a jal jsem se holit. V té záplavě pěny to byl trochu problém kde začít, ale stačilo prstem odklepnout okraj pěny a mohl jsem holit. První holení po srsti a pěny i s vousy na dlani plno. Opláchnout ruku, opět nanést pěnu a zase jí bylo nadmíru. Přišla myšlenka, že se budu muset naučit redukovat i to jedno jediné naličké nabrání mýdla pro všechna tři oholení. Už předtím jsem se sanžil jen o lehké pohlazení mýdla Jezevčicí, ale budu muset ještě ubrat. Opět oholeno, tentokrát proti srsti a opět plná dlaň mýdla. Teď jsem byl zvědavý, kolik mýdla ještě v chlupech bude na poslední oholení a zda budu muset dát napít aby pěna nezasychala. Pěny bylo stále ještě nadbytek a dokonce byla i dost vlhká. Tak jsem se snažil vypotřebovat veškerou pěnu, ale byl jsem marný. Na papule šlehačky jak na dortu a Jezevčice stále dodávala další. Tak jsem to vzdal, oholil co se oholit dalo, opláchl tvář a dal VPH.
Jezevčici jsem dal pod kohoutek, zacpal umývadlo abych měl představu kolik pěny ještě bude a jal se vymývat pěnu. No povím Vám, bylo toho ještě hodně a hodně, než jsem měl pocit, že už je bez pěnění. Vzal jsem větší kelímek, dal do něj teplou vodu a Jezevčici ponořil a ejhle, opět začala pěnit. Tak jsem jen koupal v kelímku a vyprání přišlo rychleji. Oklepal jsem uzel o dlaň, zlehka pohladil proti srsti aby se chlupy nelámaly, ale slabounce rozježily pro lepší sušení a pověsil do stojánku. Nadherně vykvetla do obrovského provzdušněného květáku a po uschnutí si už tvar podržela. Mám Jezevčic více druhů a velikostí, ale po několikerém použití, jsem už zůstal u madam Golem a mám pocit, že to tak i zůstane. Mýdla stačí opravdu jen špetka, pěny je bohaté množství a je hustá a šlehačková a hlavně ten pocit když se tvář zaboří do té záplavy hlupů a pěny, ten je neskutečně báječný.
Jezevčice Golem, byla velmi dobrá volba.
8-)

Vousáč

Příspěvek od Vousáč »

Nešlo by sem dát foto jezevčice uzel cca 20 pak 30 a tohodle obra?
Ať máme představu a můžeme se kochat :P

Vinci

Příspěvek od Vinci »

Môžem pridať postupnosť : tweezerman his, muhle 21mm, a 28/38. V nedelu ich vykúpem v mydle a potom cvaknem. Možno bude aj video. ;)

PetrS
mentor

Příspěvek od PetrS »

Těším se na možnost porovnání Vinci. Já mám jen takové to domácí foto když bylo sluníčko, tak jsem je cvaknul pohromadě, ale je to jen amatérské foto.

Velikost a dřevo

Americký ořech + uzel 21; rubínový Padouk + uzel 30; medový Ovangkol + uzel 38
Jezevčice pro porovnání 21-30-38-u.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

mons

Příspěvek od mons »

Impozantní, super. :shock:

Yaron

Příspěvek od Yaron »

Hmm, pěkný, krásná rodinka. Je veliká, opravdu, ale věřím, že tomu, že to jde a že si to užíváš.

lahcim

Příspěvek od lahcim »

"Golem" je opravdu výstižné pojmenování. Takovou jezevčici použít, tak mám asi pěnu i za ušima. Ale zlatá střední cesta se mi docela líbí. Zatím mám jen obyčejnou jezevčici HJM a rád bych vyzkoušel něco trochu většího.

PetrS
mentor

Příspěvek od PetrS »

@lahcim
Ona ta střední cesta, je ve skutečnosti hodně veliký obr a zároveň umí ušetřit spoustu mýdla.
Není problém si vybrat typ dřeva a objednat si ji.
Jsou oba rozměry 28mm i 30mm a tak napiš na můj email.
8-)

Vinci

Příspěvek od Vinci »

Tak ja som tiež len taký amatér, a navyše nás limituje veľkosť fotky ak to nechcem uložiť na inej stránke.
Sľúbené porovnanie:
Tweezerman, Mulle Silvertip 21mm, Ovangkol - Obor 28mm + Golem 38 :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.