Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy oddané tradici holení jediným ostřím
Právě je 14 lis 2018, 08:30

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Odeslat nové téma  Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ 2 příspěvky ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: HOLICÍ ŠTĚTKY, MÝDLA, KOSMETIKA
PříspěvekNapsal: 21 lis 2008, 21:17 
Mistr Mentor

TATO ČÁST JE ZKUŠEBNÍ č.5

Toto téma je ve výstavbě - prosím o trpělivost

Zde najdete souhrn všech informací spojených s používáním Břitvy. Zde budou uváděny pouze konkrétní informace, bez možnosti přidávání diskuzních příspěvků a to z důvodu zachování dobré přehlednosti uvedených informací. Také zde budou odkazy na konrétní rozsáhlejší diskuse a příspěvky, aby zde byla zachována přehlednost. Dotazy k jednotlivým informacím, můžete přidávat na konkrétní jednotlivá témata a stačí uvést číslo informace, ke které se dotaz vztahuje. Připomínky mi pošlete na moje SZ.

DALŠÍ INFORMACE POKRAČUJÍ DOLE
Níže uvedené příspěvky jsem si zde dovolil uvést s laskavým svolením autorů.

Předmět příspěvku: Re: HOLICÍ ŠTĚTKY, MÝDLA, KOSMETIKA
PříspěvekNapsal: 28 lis 2008, 21:36 
Mistr Mentor

Miska na tvorbu holicí pěny a její udržování v teplém stavu.

Popis misky na pěnu a výroba pěny.
Příloha:
miska na pěnu 01.jpg
Příloha:
miska na pěnu 02.jpg
Příloha:
miska na pěnu 03.jpg
Příloha:
miska na pěnu 04.jpg
POPIS VÝROBY PĚNY
autor: Dark
Používám takovou kouzelnou mističku v našich šířkách nepříliš známou ….. viz fotografie výše.

1.Nejprve dám trochu horké vody do hrníčku a vložím jezevečka aby se prohřál. Poté opláchnu barbuchu taktéž horkou vodou trochu jí ponechám v důlku vzniklém po šmrdlání holící štětkou.
2. V mezičase obtáhnu břitvu, nachystám nezbytný kamenec :-) a nahřeju obličej teplou vodou.
3.Jezevečkem naberu změklé mýdlo kterému voda již pěkně narušila povrch a v mističce s trochou vody krouživými pohyby vytvářím pěnu.
Teď přijde ta drobná vychytávka.
4.Misku s pěnou vložím do hrníčku v němž doleju horkou vodu až po okraj. Miska s pěnou je tak obklopena horkou vodou nevychladne a je stále teplá. Při prvním nanesení pěny to nemá význam ale při druhém nebo dokonce při třetím nanášení pěny to je znatelný rozdíl.
Tento zlepšováček jsem samozřejmě nevymyslel ale byl jsem inspirován našimi zámořskými kolegy kteří ho používají docela často. Hrníček je v mém případě keramický a udělal mi jej dle mého nákresu jeden šikovný hrnčíř který si za něj řekl násobně míň než kolik by stál v zahraničí. Tyto hrníčky se nedělají jen keramické ale viděl jsem i porcelánové a stříbrné.
Jedinou nevýhodou praktikování tohoto způsobu holení je až nechutný luxus který to přináší. Neboť v době kdy ze mě crčela krev oškrabujíce se tupou břitvou a používajíc falzum pěny od Gillette jsem se cítil tak nějak mužněji. Teď s pekelně ostrou břitvou a vždy teplou barbuchou už je to tak trochu fádní :-) .

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odeslat nové téma  Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ 2 příspěvky ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00