Daruji polotovary čepelí

Inzeráty, které již byly uzavřeny nebo ztratily aktuálnost
Petr

Daruji polotovary čepelí

Příspěvek od Petr »

Zdravím ve spolek,
tak trochu jako slepý k houslím jsem přišel ke kaleným polotovarům ze Solingenu. Chtěli by někteří z Vás jednu na dodělání ? Jsou to ale polotovary po kalení, takže připraveny jít na brusku...případně si jen tak něco zkusit. Pokud máte pásovku s frekvenčním měničem a menší rolnou, jde to krásně vybrousit aniž by jste ji vyhřály...

Přeji hezkou neděli
Petr

FerencH

Re: Daruji polotovary čepelí

Příspěvek od FerencH »

Ahoj. A nebyly by nějaké 2-3 fotky? (před vložením ořízni velikost pod 100 kb, aby to šlo zde vlepit), a nebo odkaz link, např Rajče apod. Dík. F

Petr

Příspěvek od Petr »

Jasně, udělám a nahraju jak bude chvilka a dostanu se do dílny...je to z půdy DOVO, ale některé jsou značené i jinými výrobci. Co mi říkali, dělalo se tam dřív pro různé firmy. Něco budou starší kousky, něco trochu novější, protože tam mám i párn erezovek.

Petr

Příspěvek od Petr »

Ahojte,
tak přidávám fotky, kdyby někdo chtěl...
na ostří mají teď 0,8mm.
3x nerez
3x uhlík
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Petr

FerencH

Příspěvek od FerencH »

Ahoj Petře,
no, práce na nich bude dost, jeví se že nějaký výbrus již mají, chycené rzí.. ale to je OK – dá se opravit…
---
Měl bych zájem, v podzimních a zimních večerech víkendech si s nimi pohrát a přivést je k životu včetně oblečení do nových střenek.
Abys nepřišel nazmar a pokryl minimálně poštovné a balné nějakou stovku Kč bych Ti poslal, případně a pokud budeš chtít, pak i jeden kousek po renovaci.
Blíže info jsem napsal do Tvého e mailu. F

Petr

Příspěvek od Petr »

Nazdar Ferenci, na některé tam něco malinko rzi ze špatného skladování asi bude, ale vesměs jsou to na uhlíkovkách okuje po kalení, které se tak jako tak vždy odbrušujou.Které Ti tedy poslat?...vyber si dvě-tři když není větší zájem. Případně bych Ti poslal všechny a rozdal by jsi zbytek na srazu pokud by jsi tam mířil.
Posílat mi nemusíš nic ani za poštu (poslal bych Ti to někam na zásilkovnu- pošta je u nás někdy s podáním balíku na dlouhé stání) ani poté kus po výbrusu netřeba, ale děkuji za nabídku. Jestli se to tady ale taky dělá, můžeš poslat to něco málo na provoz fora? Kdyžtak mi hoď mailem tvé doručovací údaje, telefon a nejbližší Zásilkovnu.

Petr

FerencH

Příspěvek od FerencH »

Ahoj Petře.
Dík moc za reakci. Pokud chceš rozdělit těch šest Dám, pak já jako první zájemce v pořadí bych bral a dle Tvé první horní fotky (6 srp 2021, 10:06):
čepel 1 a 4 ZLEVA počítaje. Případně trojku zleva (snad bych vybrousil a upravil jako dámskou Krásku).
Blíže info dávám na Tvůj e mail. F

FerencH

Příspěvek od FerencH »

Mimochodem, Petr čeká na případného dalšího zájemce pro zbytek Dám. Jinak vše pošle mě. Tak se mu ozvěte.
Bylo by to lepší podělit se pak o nějakou zkušenost.
Nebo bych já zaslal zadara někomu i později. F

Psychoucho

Příspěvek od Psychoucho »

Ahoj, bohužiaľ nemám na to ani nástroje ani šikovnosť, ale chcel som sa spýtať v akom sú vybruse? Štvrť dutý?

FerencH

Příspěvek od FerencH »

Právě že jde o to, ten výbrus zhotovit. :o
Je to polotovar a asi jen výkovek...
Se mi jeví, že z toho může být polodutý. Případně a kdo by si trofnul i plně dutý výbrus.
Na 1/4 dutý nevím zda by to vycházelo, spíše ne.
Soudím jen dle foto. :?: . F