Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy oddané tradici holení jediným ostřím
Poslední návštěva: 17 pro 2018, 05:05 Právě je 17 pro 2018, 05:05

Všechny časy jsou v UTC+01:00

[ 54 příspěvků ]  Přejít na stránku « 1 2 3 4 5 6
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 11 dub 2016, 08:18 
Donátor

Ahoj Davide.
Ano, mas pravdu, Alverde ma takovy siroky zaber kosmetickeho trhu, ze by se ztezi dalo vse vyrabet v jedine fabrice. Tolik ruzne kosmetiky nabizeji.. Pokousel jsem se porovnavat Alterru z Rossmannu s Alverde z DMka. Myslim si,ze nektere produkty by mohly byt stejne ci velmi podobne, chcete-li to nazvat jinak, tak "ze stejne fabriky ze stejneho kotle" :-)

Jak jsem ale jiz drive napsal, ja vseobecne pouzivam a kupuji spise malo kosmetiky ( neco si radeji vyrabim doma sam) a tak drtivou vetsinu jejich vyrobku muzu soudit jen a pouze na zaklade chemickeho slozeni co pisou na obale.

K te zubni paste s fluorem a bez fluoru. Prave FLUOR je v posledni dobe velmi diskutovana substance a je tak kontroverzni, ze lidi rozdeluje na 2 nepratelske taory: Ti jedni chteji pastu S FLUOREM aby meli pekne zuby, a ti druzi pouze a vyhradne pastu BEZ FLUORU.. aby meli pekne zuby :-)

Mame demokracii tak at se kazdy svobodne rozhodne co mu vyhovuje.

Myslim si ze v dnesni dobe internetu neni pristup k informacim omezeny tak jako drive, a tak kdo si chce nejake informace vyhledat, tak si je vygoogluje, a kdyz nejsou cesky tak jsou v nejakem cizim jazyce. Prave ze ohledne fluoru v cestine toho az tak moc neni .-(

Zajimave cteni je treba o tom, jak ve svycarskem meste Basel ( a kupodivu jen tam a nikde jinde ve Svyrarsku) od roku 1962 do 2003 se fluoridovala pitna voda z vodovodu, a ta tu dobu se tam ( a jen tam) vyskytla takova koncentrace ruznych nemoci, se kterymi si lekari nevedeli ani rady az nakonec se rozhodli po asi 40ti letech (!) tento krok zrusit..

Dalsimi slozkami v zubni paste ktere nekomu nemusi vyhovovat je tedy krome zmineneho FLUORU jeste SLS (viz 3 prispevky vyse) a pak ruzna chemicka sladidla jako sacharin, parabeny jako konzervanty a nesmyslna a zbytecna azobarviva.. Samozrejme vycet nesmyslnych chemikali ktere je mozno dodat do pasty je temer nekonecny, takze uvadim jen ty nejzakladnejsi substance.
Takze snad nekomu nase diskuze pomuze s vyberem pasty, ktera mu bude ve vsech smerech vyhovovat.

"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)

PříspěvekNapsal: 18 lis 2016, 17:08 

Zdravím Vás kolegové,

po dlouhé době jsem sehnal zubní pastu ALPA-dent HERBAL zubní pasta s mikročásticemi.

Prostě v Ústí nad Labem jsem ji nebyl schopen sehnat. Když tak na objednání. Jinak každý v drogerii i lékárnách tlačí ty katastrofální zubní pasty. Ani nebudu jmenovat. Nebudu jim dělat reklamu.

Nakonec jsem si ji objednal v Brně. Hodil jsem ji do objednávky ještě s jinými věcmi. Takže takový přílepek v podobě pasty na zuby.

Ohledně složení to není až takový zázrak. Věděl jsem to, ale i tak jsem ji objednal. Prostě jsem ji chtěl zkusit. Je to bylinková zubní pasta ALPA-dent HERBAL zubní pasta s mikročásticemi.

V zubní pastě jsou vonné silice jak syntetické tak přírodní. V zubní pastě je maximum floru pro dospělého co lze.
V zubní pastě najdete také chuť a vůni mentolu a anetolu. Mentol
Mentol je silice máty peprné. přirodní
Anetol je atomatický sloučenina - nenasycený eter ( s tímto mi pomohl web https://cs.wikipedia.org/wiki/Anetol) částečně lze vůni zaměnit za levanduli.
silice máty peprné a eukalyptu. Zklidňují a zabraňují zánětlivým reakcím v ústní dutině.
silice badiánu - badián je plod anízovce pravého. Má desinfekční a protizánětlivé účinky
Mikročástice - jsou to malé kuličky, které čistí zuby od tvrdých či barevných usazenin na sklovině.

Odkaz na web se zubní pastou:
http://www.alpa.cz/cs/produkty/products ... ocasticemi

Odkaz na codecheck:
http://www.codecheck.info/kosmetik_koer ... _pasta.pro

Jsou tam problematické složky:
Sodium Lauryl Sulfate - je to v zubní pastě kvůli tomu, že tato složka silně pění. Takže je tam kvůli napěnění zubní pasty v ústech. Údajně tato složky způsobuje větší výskyt aftů u jedinců co jsou citlivý na tuto složku. U sebe zatím nemohu potvrdit.
Sacharin Je to levnější náhrada za cukr. Jediný problém je, že je 500x sladší jak samotný cukr. Sacharin je uměle vyrobená nahražka. Chuť je hořká.
U těchto dvou si myslím, že to zas tak hrozné není.

Ci 74260 - umělé barvivo Phthalocyanine green G. Pigmet zelený. Údajně je získaný z mědi.
Tento pigment se nedoporučuje užívat u těhotných žen. Hrozí poškození plodu.

Sodium Methylparaben
Podobná chemická struktura jako u estrogenů. Může tedy narušit funkci hormonálního systému a možná vést tak k rakovině v organismu.
Stále se ještě zkoumá jestli je to tak, že parabeny způsobují rakovinotvorné bujení v těle.

Zubní pasta je balená v papírové krabičce. Samotná pasta je v plastové tubě o obsahu 90 ml.
Expirace dle data je 1 rok.

Moje cena za jakou jsem ji kupoval: 39,00 Kč.

Po prvním očichání krásně voní a má barvu zelené. Zatím netestováno. Uvidím jak to bude chutnat a napíši později.

foto:
https://1drv.ms/f/s!AuxzsTO-430BoVQxv8KrF3XuSbRA

David

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

PříspěvekNapsal: 19 lis 2016, 06:44 
Donátor

I ja se dnes po ranu musim ohlasit s jednou "novou" ustni vodou.

Jak jiz vsichni z tohoto tematu vime, s ustnimi vodani je to opravdu tezke a najit nejakou kde neni ani FLUOR ani nejake synteticke SLADIDO je velmi, velmi tezke. To, co nabizeji retezce kamenych drogerii je skutecne na jedno brdo. Presto se mi podarilo v jednom nemeckem Rossmannu (vsechny prodejny ji ale nevedou, jen nektere!) zakoupit tuhle vodu:

Vademecum med je koncentrat ustni vody.

Pouziva se tak, ze po cisteni zubu se 1-2x strikne do kelimku s trochou vody a nasledna smeska se protahuje chvili mezi zubama a po chvili vyplivne do umyvadla.

Slozeni je popsano zde: http://www.codecheck.info/kosmetik_koer ... iliter.pro

Ta cervene psana polozka Isoeugenol je velmi vyrazna prirodni silice ktera by mohla u silneho alergika popripade u astmatika vyvolat nezadouci reakce.. asi tak jako kdyby si snupnul trosku pomleteho chilliprasku.
Ja s uzivanim teto latky zadne potize nemam, ale radeji jsem to zduraznil. Jinak veskere dalsi latky jsou vicemene velmi solidni.

Obsah lahvicky je 0,75 deci (75 ml) a cena nejak kolem 4€ / 100,-kc. Uz nevim presne nebot jsme ji zakoupil v dubnu 2016 a teprve ted mam cas ji popsat. V lete jsem se k tomu proste nedostal.
75 ml se muze zdat ze neni moc, ale byl jsem prekvapen vydatnosti tohohle produktu, nebot jej staci uzivat skutecne jen po kapkach..

Chut: Je velmi specificka a hodne odlisna od jinych znamych ustnich vod. Reknu to tak: chutna to temer identicky jako alpa francovka, opravdu... jen ale mnohokrat silneji.Ty silice obsazene v teto vode jsou skutecne velmi silne a kdo by chtel s touhle vodou zacit, tomu doporucim opravdu jen par kapek rozmichat ve vode, aby mu hned nevyhrkly slzy. Kdo je silny astmatik, ten by tuhle vodu radeji mel obejit velkym obloukem, aby se mu nahodou neco nestalo.

I pres velkou specificnost teto vody ji muzu doporucit. Je to proste neco jineho..

Foto:
[ img ]

"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)

PříspěvekNapsal: 27 říj 2018, 18:41 

Zdravím Vás kolegové,

po dlouhé době jsem sehnal zubní pastu Rebi- dental whitening.

Již tuto pastu jsem testoval. Ale byl to bratříček jménem Rebi -dental Herbal.

odkaz: viewtopic.php?f=36&t=2016&start=30#p29019

tato zubní pasta je pro mě dobrá. Takže si ji kupuji pravidelně.

Po dlouhé době jsem narazil na verzi dental whitening.

No hned jsem ji koupil za přepočtu 15 kč. Kupoval jsem ji v Polsku.

Zubní pasta je vyrobena v CZ od firmy Mattes.

Její web je zde:
http://www.mattesgroup.com/

odkaz na zubní pastu whitening:
http://www.mattesgroup.com/p/zubni-pasta-whitening-100g

Firma se jmenuje:

MATTES TRADING s.r.o.
Collo-louky 1557
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika

Samotná barva je bílá. Taková stará bílá. Není to klasicky lesklá hmota. zubní pasta je hutnější a tužší. Neteče. Má hodně svěží chuť. Je tam cítit mentol a ještě něco sladkého. Krom sorbitolu.
Je to jiná chuť než většina zubních past. Tato značka je mi fakt příjemná jak složením tak dostupností.

Verze whitening má čistit zuby od skvrn a různých fleků na zubní sklovině. Což také činní. V jednom si, ale musíme ujasnit informace. Zuby již z "výroby" nejsou bílé. Ale mají barvu hodně světlé bílé kávy. Takže opravdu je nebudete mít bílé.
Zubní pasta je sladká tak akorát. Barvu má bílou a chuť mentolovo - sladko- asi máta.
Obsah je 100 g
Složení je dobré. Až moc dobré.

https://www.codecheck.info/kosmetik_koe ... t_100g.pro

Schválně kdo ji sežene v CZ v prodeji tak si ji kupte a zkuste.
Balení je v krabičce a velké balení je po třech kusech a zabalené do fólie.
Upozorňuji, že tuba je plastová a nemá hliníkové lepítko na hrdle. Což je škoda. Víčko klasika plast.
Čištění zubů s touto pastou jsem zkoušel se zubním kartáčkem Braun a SPOKAR + s vlákny HEXAGONAL.

Efekt na zubech je vidět po týdnu použití. Zmizí nebo se eliminují skvrny od kávy či tabáku.

No přátelé vyzkoušejte a dejte vědět

David

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

[ 54 příspěvků ]  Přejít na stránku « 1 2 3 4 5 6

Všechny časy jsou v UTC+01:00