Dentální hygiena aneb čisté zuby i svěží dech

david_ul

Re: Dentální hygiena aneb čisté zuby i svěží dech

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Tě Atere,

tak to s Tebou souhlasím kartáčky Curaprox jsou výborné.
Lepší pasta než Clinomin je pasta od firmy Apla a to pasta ALPA DENT HERBAL zubní pasta s mikročásticemi
http://alpa.cz/cs/ustni-hygiena/zubni-p ... ocasticemi
bohužel se špatně shání. Ale je k sehnání.

David

david_ul

Příspěvek od david_ul »

Ahoj Zipíno,

o firmě Amway jsem slyšel. A bohužel byl i na její předváděčce. Kamarádka to dělala. Popravdě nic jsem si od nich nekoupil. Takže kvalitu nevím.
Od té doby co jsem viděl jejich výrobky tak se vše 1000 x změnilo.
Problém je, že tenhle typ firem je trošku více uzavřený. Teď myslím všechny ty kosmetické firmy co nemají výrobky v normálních prodejnách. Pak se v tom člověk hůře orientuje.
Ale jo beru to. Zkušenost dobrá. Vůně nebo chuť je hodně individuální. Je jasné, že se nemůžou trefit každému do chutě.

David

Zipíno

Příspěvek od Zipíno »

Ahoj Davide!
Já jsem jí tenkrát snad dostal, nebo koupil už nevím. Pamatuji se jen, že to byla proti jiným pastám velká tuba, cenovku měla na 190,-kč a na jedno vyčištění bohatě stačilo množství cca jako kulička hrachu! Časově to bylo někdy mezi lety 1997 a 2000. V současné době však nemám kontakty na nikoho, kdo v tomto MLM jede. Možná by stálo za vyzkoušení jak se změnila po 14 letech. Oni tenkrát prohlašovali, že na tak skvělém výrobku nepotřebují nic měnit :o

Vousáč

Příspěvek od Vousáč »

Asi se toho moc nezměnilo a cena poskočila méně než by se ty roky dalo očekávat.

https://www.amway.cz/product/6833,glist ... F5cRTSG-nU

Jednou jsme ji také od někoho dostali, cca 1998 nebo 1999, přesně si to už nevybavuji, ale opravdu
tehdy stačilo malinko na zubní kartáček...

david_ul

Příspěvek od david_ul »

Ahoj Vousáč,

já si myslím, že tyhle firmy už moc hejbat s cenou nahoru moc nemůžou. Zase tak top věci tam nemají. Teď myslím všechny ty kosmetický firmy co se prodávají v MLM.

David

Vousáč

Příspěvek od Vousáč »

Nevím jestli je zubní pasta burzovní komodita :mrgreen:
ale poslední dobou ceny zubních past letí v maloobchodě prudce na horu
takže je dobré nakupovat, než začnou padat :mrgreen:

Teď vážně, opravdu se prozatím ceny u těchhle prodejců moc nehýbají, ale s pomalým zdražováním
veškeré kosmetiky, pánské i dámské se časem pohnou i tam.
Druhý poznatek . všimli jste si že kvalita některých zubních past klesá, ale koupit
zubní pastu cca 75 ml. je běžné za 50 a více Kč. ?

david_ul

Příspěvek od david_ul »

Dobré ráno Vousáči,

je pravda, že zubní pasty jsou tak trochu opomíjené ohledně kvality. Každý je spíše unesen značkou a množstvím. Ale už moc lidí nepátrají po kvalitě. Což je problém.

Sám pořád sháním zubní pastu od Alpy a nejde pořádně sehnat.

Škoda, že na krabičkách od pasty není pořádně napsané složení. Je fakt, že některé to mají. Ale jsou to spíše vlaštovky.

Nakonec to všechno dopadne tak, že si budeme vyrábět pastu made in Home. Je to běžné u mýdla tak proč ne pasta. Už jsem viděl na Fleru mýdlo, slečna psala, že se dá s ním i čistit zuby. Ale osobně jsem to nezkoušel.

Také je pravda, že jsem nikde na webu nebo v časopise pořádně neviděl srovnání past. Tedy normální srovnání. Viděl jsem srovnání ceny a množství. To podle mě nemá žádnou nosnou myšlenku. Nedávno jsem viděl test, kolik je v pastě pasty :) jako kolik se vymačká cm. Taky nic vypovídající testík. Spíše na zasmání.

přikládám foto: jen tak pro pobavení.
schválně jsem do fotky šikovně zakomponoval papírové kapesníky, aby mě nikdo nemohl nařknout z toho, že tu šířím neautorsky časopis nebo jeho fotku. Časopis se jmenuje Čili Chili a číslo časopisu je 10/2014. Fotka je ze stránky 8-9.
odkaz na PDF časopisu je zde: http://issuu.com/cilichili/docs/cilichi ... 44/9460762
Další číslo má na obalu zubní kartáčky 11/2014 :)
Zase není to reklama... proboha je to pouze "veselý příspěvek v neveselé době".

David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Wiking

Příspěvek od Wiking »

david_ul píše:Škoda, že na krabičkách od pasty není pořádně napsané složení. Je fakt, že některé to mají. Ale jsou to spíše vlaštovky.
Ahoj Davide.

Tomu neverim :-)
Musi to mit VSECHNY!
Porusili by tim NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 1223/2009 o kosmetických přípravcích.
Za takove poruseni by byla tucna pokuta..

Jinak kdyz se bavime uz o pastach a jejich slozeni atd..

Ja odmitam pouzivat pasty kde je Sodium laureth sulfate
Problem je ze tohle svinstvo je asi v 95% past na zuby (kdyz pominu nejake BIO znacky, tam je tohle pochopitelne tabu)
Zjistil jsem, ze jedna z mala past ktere se daji bezne koupit ve vsech drogeriich a ktere (je jich vic druhu) tohle neobsahuji jsou pasty SENSODYNE.
Momentalne uz nekolik mesicu s velkou spokojenosti pouzivam tuhle pastu: http://www.codecheck.info/kosmetik_koer ... tweiss.pro
To cervene znacene jako jed je sacharin.. samozrejme ze bych si timto jedem nikdy caj neosladil, ale vzhledem k tomu ze pastu mam v ustech 2 min rano a 2 min vecer a pak to poradne vyplivnu a vyplachnu si pusu vodou, tak to s moznosti otravy sacharinem nebo tvorbou nadoru v ustech nevidim az tak cerne.. Nic se nema prehanet.
Komu by i tohle vadilo, ten uz opravdu musi zakoupit nejaky BIO produkt, nejakou pastu od firmy Lavera, Logodent, Weleda,Urtekram atd..
Tyhle maji svoji urcitou cenu a nektere jsou chutove opravdu nechutne :lol: Ale zdrave veci nemusi byt dobre.. :P
jinak chutove je Sensodyne ( ten vyse uvedeny odkaz z codechecku) asi jedna z "nejchutnejsich "past co znam.. no a zuby to cisti taky fakt poradne .. to taky u vsech past neni samozrejme..
Cena kolem 50-60kc je snad jeste taky v norme, kazdopadne pod tuto cenu neznam zadnou solidni pastu se solidnim slozenim.

Jinak jeste jedna perlicka: Jeden celkem duveryhodny nezavisly test testoval v Nemecku nekolik desitek past, a vyhrala pasta Dentalux z Lidlu (za 49 centu!) Byla mnohem lepsi nez "renomovane" pasty slovutnych znacek, a to asi pri ctvrtine ceny a +- stejnem chemickem slozeni..

EDIT:

@Vousac, zde prikladam chemicke slozeni Tebou zminovane pasty.. 50ml za 210,-kc.. to je skutecne nehorazna drzost.. za nizsi cenu (!!!) jsou k mani pasty v BIO kvalite z opravdu drahych surovin, a ne z takova chemicka hruza od Amwaye..
http://www.codecheck.info/kosmetik_koer ... ncreme.pro
Sodium lauryl sulfat samozrejme nechybi, k tomu 2 parabeny, chemicke barvivo atd..
Realna hodnota tohohle smejdu je na urovni tak max. desetikoruny.. vic ne..
Chemickym slozenim tam neni rozdil od nejlevnejsi pasty z nejlevnejsiho diskontu.. takze asi tak nejak..

@David: Dle meho nazoru by mela tahle pasta z Lidlu byt k sehnani ve vsech Lidlech, tedy jak ceskych tak nemeckych..
prikladam foto: http://www.lidl.de/de/dentalux-zahncrem ... tAodIh8AKA
Pokud se nekdy dostanes do ceskeho Lidlu, koukni se na to jestli to maji nebo ne. Ja se do CZ Lidlu nedostanu. Tahle pasta je ve 2 verzich, zelena (bylinky) a modra (pepermint) je tam rozdil jen v chuti, obe 2 vyhraly ten test..
Naposledy upravil(a) Wiking dne 14 lis 2014, 20:33, celkem upraveno 1 x.

david_ul

Příspěvek od david_ul »

Ahoj Wikingu,

bohužel Tě asi zklamu, ale je to tak. Jsou to většinou pasty, které obchodník (ne výrobce) prodává bez krabičky. Je to způsobeno tím, že obchodník šetří místo a hlavně svojí peněženku. Takže pastu lze zakoupit bez krabičky.
Vím, že se takto dá prodat. Pracoval jsem v továrně, kde se pasty dělali a tam se běžně kvůli ceně balili pasty rovnou do pytle a do krabice(byl to většinou brand nějaké značky). Bez krabičky. Takže kupující neví složení. A u obchodníka by měla nastat situace, že na tu pastu dá samolepku. To se neděje. Odkáže Tě na web. Pokud nějaký popisek tam je.

Ale Ludvíku máš pravdu je to dnes povinnost udat složení. Bohužel ne každý se tím řídí.

Ale ta Lidl pasta to se asi nedá sehnat v CZ nebo SK co?

David

EDIT: 15.11 2014
Ahoj Wikingu, podívám se do Českého Lídlu. Naštěstí v Ústí n/L jsou hned dva. I když asi bude všechno stejné. Ale kouknu se jestli tam bude ta pasta a dám vědět. Protože jestli jo tak vyzkouším.
Ta zelená mi je příjemnější. Bylinky.... :)
Díky za radu, snad se podaří koupit. Potom dám i info o ceně. Ty jsi odkazoval na pastu s cenou 50 euro centů. Takže předpokládám, že najdu podobnou cenu +- :)

David
Naposledy upravil(a) david_ul dne 15 lis 2014, 10:25, celkem upraveno 1 x.

PetrS
mentor

Příspěvek od PetrS »

A zelená Dentalux, mi přijde chuťově nejlepší...
8-)