Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy holící se jediným ostřím
Poslední návštěva: 23 bře 2019, 23:43 Právě je 23 bře 2019, 23:43

Všechny časy jsou v UTC+01:00

[ 98 příspěvků ]  Přejít na stránku « 16 7 8 9 10
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nýtky do břitvy
PříspěvekNapsal: 25 úno 2019, 15:40 

Formaggi.. Také me příprava trvala přes měsíc.
Nakupování a shánění všeho možného i nemožného Uf a dik. F

PříspěvekNapsal: 25 úno 2019, 18:59 

noo tak mi kludne mozes do SS poslat zoznam co kde si kupoval :D :D nech mi mesiac usetris :D :D

PříspěvekNapsal: 26 úno 2019, 18:41 

.@FerencH: Hezký jsi to udělal. Pokud jde o Patex 100% tak ho stačí docela slabá vrstva a vytvrzuje cca 24hod, já ho nechavam i dyl.
Ta PVC podložka nezpůsobuje žádný problém? Nesnižuje moc tření a nedeformuje se při nytovani? Kdysi jsem pokusne použil teflonove podložky a nebyl jsem vubec spokojený, břitva nešla dotáhnot protože bylo malý tření mezi čepelí, podložkou a strenkou.

PříspěvekNapsal: 27 úno 2019, 08:48 

Ater – dík.
Patex – no, a to je o té povaze, čekat na vytvrzení, na to já nemám. Před lepením si několikrát na sucho vyzkouším složení klínku na střenku– delší mosaz drát 1,6mm mám zasunutý v otvoru střenky (poslouží jako vodící trn při zasouvání klínku), vteřiňák se mi osvědčil – na PVC si dám tak 3 větší kapky aby to rychle nezaschlo a špičku párátka do toho namočím a mini kapku rozetřu na střence a rychle nasunu klínek a držím a drží půl minuty – hotovo.
--
Teflon podložka, si myslím, že je zde nevhodné, teflon je kvalitní mazivo a právě zde tipuji, že moc způsobuje klouzání a nemožnosti optimálního sevření nýtku, ba až poškození při zaťukávání nýtku.
--
PVC (umělá, měkká) podložka – optimální, tření moc nesnižuje, spíš naopak zvyšuje a navíc při uzavírání nýtku dává i jistý pružný prostor – toleranci nějakou tu desetinku mm, tím zamezení prasknutí střenky a ve finále čepel drží sama v mezipoloze, ale s minimálním odporem při uzavírání Břitvy.
Nedeformuje se, nemá kam.
Já sehnal zde, pakl 100 kusů pod 1 dolar!!

https://www.aliexpress.com/item/100Pcs- ... 4c4d23sRWS

Velikost – Produkt M2 (4,9/2 mm) nebo M2,5 (5/2,5 mm), tl mají 0,9 mm tak jsem je ještě ojel na smirku na cca tl 0,5mm.
--
Mosazné pouzdro – zde jsem měl dost přemýšlení.. jak dlouhé pouzdýrko. Zvolil jsem o 0,5 mm delší, než je tloušťka otvoru pro pivot nýt. Ale o 0,5 mm kratší než komplet sestava v nestaženém stavu. Tzn. např. u otvoru (tl. krčku) bylo 3,2mm + (2x tl. podložky) + 0,5 +0,5mm =4,2mm. Pak pouzdro jsem udělal L = 3,7 mm. Tím jsem chtěl zamezit aby při uzavírání pivot nýtu se mosazné pouzdro (trubička D 2,2/d 1,6mm) nezařízla do střenky a tím by mohla prasknout. Si myslím, že pouzdro by mohlo být i klidně v délce tloušťky toho krčku 3,2mm (ale asi lépe přidat nějakou tu desetinku).
Pokud bez podložek pak pouzdro přesně jako tl. v krčku u otvoru.
Sem se zas rozkecal.. pěkný den všem
-
Můj set výbavy pro nýtky a střenky na Rajče zde:https://ferenc-h.rajce.idnes.cz/2019_02 ... 2C_strenky
F

PříspěvekNapsal: 01 bře 2019, 18:57 

Dík za odkaz na podložky. Trubička - pouzdro do kterého jde nytek já dělám vždycky stejně dlouhé jako je šířka čepele.

PříspěvekNapsal: 01 bře 2019, 22:41 

Aj ja ďakujem za odkazy, všetko až na tie trubičky a nity, resp tie kolieska okolo nitov mám, aj srobky aj kopu vrtacikov atď, robím modely bojovej techniky takže vercajchu mám dosť, už len vybrať vhodné drevo a neaku skúšobnú britvu :D resp počkať až sa mi čerstvo nabrusena britva zastúpi :D... Nech neponicim čerstvo nabrusenu od Petra...

PříspěvekNapsal: 05 bře 2019, 19:50 

Ahoj, ja pouzil na nytkovani..
svareci mosazny drat ø 1.6- tvrdsi, takze snad udrzi britvu dele stazenou
nerezove podlozky pro M1.6/otvor 1.65*3.5mm*0.3mm
pro futro mosazne dutinky elektrikarske-musi se jen zkratit upilovanim trumpetky na konci
vymezovaci podlozky nepouzivam, neosvedcili se mi - mam rad utazene strenky, podle mne bezpecnejsi holeni
klinek lepim herkulesem/24h a vic
cena nula nula nic
nic profi, ale funguje a je to i hezke

PříspěvekNapsal: 07 bře 2019, 10:51 

Tak mám na SZ dotaz, zda bych nedal odkazy na ty šroubečky a matice. Zde jsou.
ŠROUBKY
Problém je nalézt vše na jedné položce vše pohromadě a zejména pak aby délka šroubku byla alespoň dostatečná. Pro M1,0 je nejdelší L= 6 mm (delší již vyprodány), je to patrné z nabídky.
Pro M1,0 je max L 6mm – použití jen pro stažení obou polovin střenek bez čepele
Pro M1,2 je max L 10mm – to je již OK..
Pro M1,4 je max L 8mm – na plnou kompletaci s čepelí je krátký, ale na stažení jen střenek je OK.
M1,6 není zde v nabídce
Pro M2,0 - 10 mm i více.
Vždy daný typ šroubku v paclu po 50 ks cca po $1,9
---
Zde (já zde bral jen šroubky M1,0 x6 + M1,2 x10, ALE delší M1,4 a M1,6 jsem bral jinde..)
https://www.aliexpress.com/item/50pcs-M ... 4c4dyn12Dh
-----
šroubek M1,4 x12.., pacl po 10 ks za $2 a také
šroubek M1,6 x14… pacl po 10 ks za $2
https://www.aliexpress.com/item/M1-4-M1 ... 4c4dGxCzRs

MATIČKY
matičky M1,6, 10ks za $1,9
https://www.aliexpress.com/item/Stainle ... 4c4dyn12Dh

a koupil jsem pacl 600 ks drobotin (pro brýle apod.), kvůli těmto matičkám matičky M1,2 a M1,4 po 50 ks. Celý set za $5,5. Pozn. Jsou zde různé šroubky i M1,0 + M1,2 + M1,4 – ale velmi krátké, vhodné např. do brýlí
https://www.aliexpress.com/item/600-100 ... 4c4dGxCzRs
--

A ty měkké PVC měkké podložky, velikost „M2“, d2mm, D4,9 mm. Zde https://www.aliexpress.com/item/100Pcs- ... 4c4dGxCzRs
F

[ 98 příspěvků ]  Přejít na stránku « 16 7 8 9 10

Všechny časy jsou v UTC+01:00