Nýtky do břitvy

Vše kol nýtkování
irenko
mistr brusič

Re: Nýtky do břitvy

Příspěvek od irenko »

to by šlo 8-) , len ešte podložky

Ivánek

Příspěvek od Ivánek »

Zipíno píše:
adrspach píše:No nevim. Prumer je 1/8 cca 3.2mm coz je 2x tolik co jsou normalni nytky.
Pozor! Udávaný průměr se týká hlavy nýtu, nikoli dříku!!! Dřík je 2mm!
Co já vím, průměr dříku nýtku je 1.6 mm (přesně 1.5875mm), což je 1/16". Pokud by je někdo chtěl použít, musel by v čepeli Břitvy převrtat dirku na 2mm. Vím jak na to, už jsem to někam psal, bude-li zájem, zopakuji. Ale je to opruz (gentlemeni prominou, ale vhodnější výraz mě nenapadá), jde to pouze elektrochemicky.

Zipíno

Příspěvek od Zipíno »

Originální nýtky mají skutečně jen 1,6 mm, ale málokterý otvor v krčku je přesný a těsný. Mnoho z nich je vypouzdřených nebu i šikmo proražených a tam by tyto nýtky našly uplatnění.

adrspach
mentor

Příspěvek od adrspach »

Omlouvam se za mystifikaci. Videl jsem prumer a dal jsem nepremyslel ze to nebude drik, ale hlava.
Jinak nytky, ktere se pouzivaji jsou 1/16 coz je zhruba 1,58mm.

frantisek4567

Příspěvek od frantisek4567 »

Dnes jsem si vyráběl střenku a také jsem nevěděl, z čeho udělat nýtky. Nakonec jsem vzal elektrikářský kabel 1.5 mm (měděný) a jelo se dál :D

adrspach
mentor

Příspěvek od adrspach »

Ten medeny drat bude moc mekky a bude se uhybat coz muze mit za nasledek ze se strenky prhnou a britva ti do nich muze seknout pri zavirani.

frantisek4567

Příspěvek od frantisek4567 »

Děkuji za radu ale nastesti vse dopadlo dobre. Na obrazku mam jednu podlozku provizorni, nez si vyrobim lepsi, tak se prosim nesmejte :D
Strenku jsem vyrabel z dubu. Mel jsem jenom kus desky od stolu, kterou vybrousit na dve desticky o tloustce 3mm dalo celkem praci :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

PetrS
mentor

Příspěvek od PetrS »

Gratuluji frantisek4567.
Kráska z lásky oblečená do pracně vrobených střenek z poctivého dřeva, zanýtovaná s pečlivostí a citem.
Taková Břitva je má pro majitele cenu vyšší nad zlato.
Neřeš zda je něco provizorně či prozatímně, důležitá je funkčnost a pokud ta je zachovaná, tak vše ostatní je nepodstatné. Krásu netřeba hledat v "dokonalosti", ale v samotné podstatě krasy vytvořené z lásky.
Přeji Ti stále dobré ostří a vždy pevnou ruku.
Petr.
8-)

adrspach
mentor

Příspěvek od adrspach »

Ti co uz pochopili co znamena sul nad zlato vedi co ta britva opravdu znamena pro tebe. Blahopreji.

relka
Donátor

Příspěvek od relka »

Gratuluji. Hezká práce