Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy holící se jediným ostřím
Poslední návštěva: 19 srp 2019, 07:31 Právě je 19 srp 2019, 07:31

Všechny časy jsou v UTC+02:00

[ 9 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Renovácia starej britvy
PříspěvekNapsal: 18 bře 2016, 11:20 

Dobrý deň. Po prastarom otcovi som našiel takúto britvu, je však v celkom zlom stave. Neviete mi poradiť niekoho (Najlepšie Brno a okolie) kto by ju dokázal zreštaurovať? Ďakujem

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Předmět příspěvku: Re: Renovácia starej britvy
PříspěvekNapsal: 18 bře 2016, 12:19 

H00N24:
Vítej na foru. Gratuluji ke krásné břitvě s rodinou historií. Má zajímavé střenky a je to magnetka. Vlastním jednu magnetku a je jednou z mých oblíbenkyň. Říkáš, že je ve zlém stavu, ale já to vidím jinak. Není probroušená, čepel se zdá být jen s povrchovou korozí, nenašel sem ani žádnou prasklinu. Čepel je široká 5 nebo 6/8. Po oživení ti bude sloužit léta.

PříspěvekNapsal: 18 bře 2016, 23:13 
Donátor

Pěkná a zajímavá břitva, zkus ji uvést znovu do života, udělá ještě spoustu práce.

PříspěvekNapsal: 18 bře 2016, 23:51 

Tak ako ona nie je poškodená, len je zlom stave(hlavne tá korózia). Vcelku potrebujem iba odstrániť nity vyčistiť rukoväť a čepeľ a zanitovať ju späť. Problém je, že tu nemám potrebné náradie a hlavne v dohľadnej dobe nebudem mať dosť času aby som to spravil. Preto zháňam niekoho kto by sa na to pozrel, aby zbytočne nestála a nehrdzavela ďalej.

PříspěvekNapsal: 19 bře 2016, 05:28 
Donátor

No rezavet dale rozhodne nemusi. Kup si nekde olej Ballistol /foto: http://www.bike24.de/i/p/0/7/35270_00_d.jpg - prodavaji jej tam kde zbrane, ale i jinde/ a namaz ji a uschovej nekde v suchu. Zadne dalsi reziveni nebude.
O nekom z Brna kdo by provadel renovace nevim, a to toho o Brne vim opravdu hodne :(
Zkusit vsak muzes jednoho z techto 3 Kolegu zde: viewforum.php?f=52 jsou to jedini 3 lide kterym muzes bez obav svoji Britvu sverit.

"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)

PříspěvekNapsal: 12 čer 2019, 23:24 

Ahoj mám otázku . Pouziva někdo dremelku na leštění zarezlych britev. Nepodelil by jste se o zkušenosti prosim?
Mam představu že by to mohlo jit pres flexibilni hřídel pod vodou.
Da se s citem použit nasucho mini hadrakovej kotouč ?
Dekuji za každou radu.

PříspěvekNapsal: 13 čer 2019, 07:35 

Dremel se dá použít. Nemusíš ani pod vodou, ale musíš neustále sledovat teplotu. Já používám filcove kotoučky, otáčky mám mám max na 15 tisících pro kotouček o průměru 12mm, teplotu sleduju prstem pod místem co lestim a dělám často prestavky.

PříspěvekNapsal: 22 črc 2019, 16:03 

Já stejně jako ater. I smirkove kotoučky a zejména 400, 600.. ty se rychle olíznou na hrubost nad 1000.. se mi to tak jeví.
Je to ten kotoček skládaný z platků do hvězdiček...stopka se zavitem pro kotouček.
A jen za sucha. Pokud citim na ruce že je již kov vlažný.. např ke 40 C pak prerušim. Takže Dremel apod je dobrý pomocnik. F

PříspěvekNapsal: 25 črc 2019, 08:17 

Doplňuji:
Do drill (mám miniDrill na USB) se mi osvědčil tento typ, smirkové skládané - kotoučky pr 12 nebo 15mm. Nějaké větší ohřívání kovu i při max otáčkách nenastává, to bych musel snad 5 minut čistit na jednom místě. Nejjemnější mají 600 (jemnější jsem nenašel), ale jak píši výše, na čepel používám 400 a 600 a ty se stejně "zahladí a sjedou" na zjevně jemnější gritt, (pokud hodně koroze tak zkraje 320).
Příloha:
209.jpg
---
Zjevně horší na jemnější práce je tento typ „navlékacích kotoučků“ - nedoporučuji na čepel. Použitelné např na první vyhrubování tvaru dřívek střenek.
Příloha:
210.jpg
F

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

[ 9 příspěvků ] 

Všechny časy jsou v UTC+02:00