Tečky na břitu

Vše o renovaci čepelí
Doktor15

Tečky na břitu

Příspěvek od Doktor15 »

Zdravím pánové.

Především vas chci ,jako nováček, pozdravit a požádat touto cestou o radu. Před časem jsem si pořídil břitvu, pak druhou, třetí,k tomu pár nutností k holení , tak říkajíc na vyzkoušenou a započal si drásati krk. Krk proto že i když si málokdy holím celý obličej a nosím kratší vous krk a části tváře holím teď již velmi často po počátečních nezdarech, poškrábaném a podrážděné krku. Jsem snad dospěl k tomu jak na to a baví to.
A teď prosím k mému problému. Po jednom použití břitvy viz.níže se mi na jejím ostří objevili malinké těžký a vůbec nevím jak je vyčistit. Můžete mi prosím poradit? Vřelé díky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

FerencH

Re: Tečky na břitu

Příspěvek od FerencH »

Ahoj a vítej na fóru.
**
Snad chápu Tvůj překlep „malinké těžký“, asi mělo být malinké tečky“.
**
Pokud na čepeli a na ostří ty „tečky“ nebyly dříve a jsou až nyní po holení, pak je to pozůstatek „zeškrábnutí DNA, pokožky… moc jsi tlačil, nebo je tupá Břitva a je z ní škrabka).
Ubrousek lze použít jen obezřetně a tak, aby ses vůbec neotíral o ostří. I jemné ubrousky poničí ostří.
Pod proudem vlažné vody a mýdla rukou otřít: mezi dvěma prsty, projet po vnitřku dlaně… ale vždy samozřejmě směrem od fazetky k hřbetu, to dá rozum.
**
Vždy po holení Břitvu řádně omýt, osušit a ihned konzervovat (Ballistol, pokud není pak WD40.. jiný olejík), uhlíkatá ocel Břitvy bez ošetření je schopna s vodou chytit rez i do pár minut. Dle fotky nelze toto posoudit.
**
Jinak by Břitva měla být fakt ostrá, aby splnila cíl holení a také si to člověk hezky užil, bez podráždění..
Závěr: vyzkoušej mýdlem a vodu otřít mezi prsty elespoň tu „střední a horní část“, zda je to jen mechanický nános či něco jiného. Pak napiš, zkus další fotky. F

PetrS
mentor

Příspěvek od PetrS »

Ahoj Doktor15 a vítej mezi námi.

Tečky jsou rez a velmi dobře se drží čepele a je problém je sundat bez následků pro čepel. Existují nejrůznější "návody" a "rady", ale vždy je riziko poškození povrchu čepele, nebo dokonce celé čepele a proto bych doporučoval přenechat obornému odstanění které by mělo zabránit rychlému znovuzrezivění.
8-)

Doktor15

Příspěvek od Doktor15 »

Ahoj Pánové
Předem vám díky za rady. Foto je výsledek po zkoušce odstranění mýdlem a zubním kartáčkem. Doufám že nebude následovat kamenování. ;) . Co obnáší přenechat to k odbornému odstranění? Víte o někom kdo by to mohl provést ?

Bob76

Příspěvek od Bob76 »

Jediný kdo tu dělá renovace, ti už odpověděl 😋.

Doktor15

Příspěvek od Doktor15 »

Že mě to hned netrklo..... pánové já jsem ale Osel......

ater
mistr brusič

Příspěvek od ater »

@Doktor: Amatérsky se dá rzy - teček zbavit brusnou pastou Puma (mají třeba tady https://www.trapper.cz/cistici-pasta-puma-318000/ ). Nesmí to být vyrezlé moc do hloubky. Použij vatu na párátku / špejli a trochu pasty a můžeš to odleštit. Pokud je to vyrezlé do hloubky tak černé tečky pastou taky odstraníš, ale vyrezlé prohlubně rychle zčernají znovu a to je možná tvůj případ. Prodejce břitvu přeleštil aby vypadala líp a po pár holení ti zčernala. Pokud ale budeš odlešťovat něco přímo na ostří břitvy a nebo se ho během operace špatně dotkneš např. párátkem atd. tak pak bude potřeba břitvu nabrousit. Zbytky pasty umyj jarem a teplou vodou, pak dobře utři vodu z břitvy, nech jí někde vyschnout a naolejuj.

Jako prevence po holení čepel umyj mýdlem na ruce nebo lépe jarem, opláchni teplou vodou, utři a nech otevřenou někde dovyschnout. Je dobré aby se ti nedostala voda do střenek, pokud dostane tak to vytři papírem, hadříkem ... nakonec břitvu naolejuj, stačí 1 až 2 kapky minerálního oleje (M22, čistý z lékárny atd.). Před dalším holením olej utřeš do hadru, obtáhneš a jdeš se holit.