Renovovat?

Vše o renovaci čepelí
borza

Renovovat?

Příspěvek od borza »

Dobry vecer vazeni kolegove britevnici,

ve starozitnictvi v nasem meste jsem narazil na tuto britvu. Jedine co jsem s ni udelal, ze jsem ji vydezinfikoval a trochu otrel jinak nic.

A muj dotaz zni: ma cenu ji renonovat pokud jsem to sam nikdy nedelal? Pripadne zaslat ji jednomu z mistru tu na foru aby se o ni postaral?

Ke stavu britvy: rezava cepel, ale ne na britu, vypada rovna, strenky nejspis na vyhozeni (u nytku praskle)

Predem dekuji za vas cas a hodnoceni, preji prijemny zbytek vecera.

Petr
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

borza

Re: Renovovat?

Příspěvek od borza »

Omlouvam se za fotky v prispevku pod, ale nejsem PC umelec a tak se snazim co to jde. Dekuji za pochopeni

borza

Příspěvek od borza »

Opět bohužel další... fotky :twisted:

Drvoštěp

Příspěvek od Drvoštěp »

Střenky jsou z rohoviny a pokud čepel neviklá a nehoupe, tak bych to tam nechal být.
Hlavně vyhnat lišku a to bude na několik večerů. Jemné smirky s vodou, režná nit, zelená pasta, křída, hadříky a hooodně trpělivosti.
Broušení až nakonec.
Ale je to relax... ;)
Osobně bych do toho šel. Ale to je jen můj názor. Nakonec rozhodnout si musí každý sám, jestli do té renovace půjde a nebo raději tu práci svěří mistrovi.
Ať se dílo zadaří! :D

PetrS
mentor

Příspěvek od PetrS »

V čase zakletá nádherná Kráska, jen je zapotřebí ji velmi opatrně probudit. Dají se zachránit jak střenky, tak čepel a nevěřil bys, jaká nádhera se z ní vyklube.

Musíš se rozhodnout, co je pro Tebe priorita...

Cesta nebo cíl.

Pokud cesta, tak vykroč, pokud cíl, tak pošli.

Jen ten čas než na ni dojde řada, je dlouhý. Dokončil jsem sérii renovací která už jde na broušení a kolegům se budou vracet jejich krásky k nepoznání změněné.
8-)

borza

Příspěvek od borza »

Děkuji za rady. Rozhodl jsem se pořídit si jinou "horší" na které si vyzkouším co a jak. Podle toho pak uvidim jestli renovaci přenechat zkušenějším ;)

PetrS
mentor

Příspěvek od PetrS »

Moudré rozhodnutí...

Drvoštěp

Příspěvek od Drvoštěp »

Jako plošnou deratizaci proti dalšímu přemnožení lišek bych doporučoval už teď namáznout břitvu šicoilem. Pomůže to...
Nebo vypůjčit lékařský stetoskop, přiložit k dotyčné břitvě a poslechnout si. Po chvilce uslyšíš takové tichoučké hryzz...hryzz....
Kdo tomu nevěří, ať to zkusí. :D
8-)

borza

Příspěvek od borza »

Napadlo me ji naolejovat a na to jsem se chtel i preptat. Poridil jsem si Balistol, ktery tu byl dobre hodnocen a doporucen. Mam ji tedy nasprejovat timto olejem aby liska zustala v Tabore? :)

PetrS
mentor

Příspěvek od PetrS »

Ballistol = nevysýchá = výborná volba.

Nejlépe je olejovat, olejovat a pokud je Břitva nerezová, tak olejovat...

Šicol = nevysýchá = též výborná volba, jen je to syntetika a tak opatrně před používáním na holení.

8-)