Prvá nerezová - obnova

Vše o renovaci čepelí
rudas

Prvá nerezová - obnova

Příspěvek od rudas »

Na začiatku bola poškodená cepeľ ROST FREI EMIL KRONENBERG SEN. Chcel som skúsiť, či dokážem túto nerezku zo Solingenu navrátiť k životu. Po hodinách ručného brúsenia na kameni som dosiahol stav na snímku "polčas". Mylne som predpokladal že tomu tak je, a že koniec je blízko. Čím ďalej od ostria, tým väčšia hrúbka...a ďalšie brúsenie. Podarilo sa to, čo je na snímkoch. Ostáva naostriť a samozrejme nové črienky.
Pripájam sa k skúsenosti tých, čo poznajú nerezové britvy - ohľadom korózie, zrejme až na výnimky - žiaden veľký zázrak. Po každom ďalšom brúsení som britvu hneď ošetril. Hneď po druhom stačilo ale raz zaváhať a tak rýchly nábeh korózie som teda nečakal.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

relka
Donátor

Re: Prvá nerezová - obnova

Příspěvek od relka »

Hezká práce. Myslím že ti to kráska po dokončení vrátí. K té korozi..většina "nerezů" je definována jako ocel se zvýšenou odolností proti korozi. Ale při těch správných podmínkách...korodují. A může stačit reakce mezi konkrétním kamenem a konkrétní broušenou ocelí.

PetrS
mentor

Příspěvek od PetrS »

Gratuluji Rudas ke krásnému výsledku a obrovské trpělivosti.

Je to přesně jak popisuje Relka. Občas tomu říkám svačinová rez. Stačí si odskočit do kuchyně na svačinu a po návratu je břit AntiOx zrzavý jak liška...
Někdy stačí čepel jen osušit do papíru a nestane se nic a jindy jsem marný už při práci. Dnes jsem jednu stranu leštil a zespod mi druhá zrezla a po vyčistění tam zbyly černé skvrny. Sice jsem to napravil, ale čas je fuč.
Někdy mi to připadá, že stará špína z pracovního hadru konzervuje při práci nejlépe.
8-)

rudas

Příspěvek od rudas »

Nevyzeralo to nádejne, ale som rád, že som vytrval. Podarilo sa zachrániť kúsok ktorý má podľa mňa veľmi vydarené tvary.

ater
mistr brusič

Příspěvek od ater »

Pokud břitva při odbrušování koroze rezne tak pomáhá jí celou natřít lihovým fixem (např. velký centropen permanent marker). Je pak vidět kde člověk ubírá materiál a navíc zbytek břitvy nerezne. Nátěru se pohodlně zbavíme lihem.

rudas

Příspěvek od rudas »

Dobrý tip. Je fajn, že existuje toto fórum a ochota nápaditých ľudí.

Mužbum

Příspěvek od Mužbum »

ater píše:Pokud břitva při odbrušování koroze rezne tak pomáhá jí celou natřít lihovým fixem ...
:shock: Tak to by ma v živote nenapadlo :shock:
Veľké díky ater ;)