Fórum Břitva CZ

Fórum pro muže oddané tradici mokrého holení
Právě je 19 srp 2018, 17:29

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 12 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Krabičky na břitvy
PříspěvekNapsal: 19 zář 2009, 18:41 

Zpevnění dle mého názoru není potřeba, teď když jsou obě krabičky dokonale suché jsou velice pevné

Předmět příspěvku: Re: Krabičky na břitvy
PříspěvekNapsal: 05 čer 2011, 00:18 

Díky Artifexi za inspiraci! Dnes jsem si také vyrobil prototyp krabičky na převoz břitvy.
K výrobě jsem použil starší lakovanou tapetu s motivem dřeva. Postup jsem kvůli dřevěné textuře zvolil trochu jiný. Nejprve jsem z polystyrenu vyřezal odporovým drátem kopyto o pár centimetrů delší, než celková délka krabičky. Na to jsem namotal několik vrstev papíru (nejprve bez lepidla a poté s lepidlem) a nechal důkladně zaschnout. Na celou tuto konstrukci jsem po zaschnutí lepidla namotal druhou (stejně tlustou) vrstvu papíru a opět nechal zaschnout. Poté jsem oddělil kopyto, první a druhou vrstvu a začal kompletovat krabičku. Tu tenkou vrstvu papíru jsem zkrátil, použil jako vnitřní "tunýlek" a následně ji vsunul do kratšího pláště krabičky z té druhé vrstvy. Tím vznikla spodní část krabičky, na kterou se dá nasadit víko. To jsem vyrobil opět z druhé vrstvy namotaného papíru. K řezání jsem také využil žiletku a k lepení něco jako Herkules. Řezané hrany jsem zapravil neředěným lepidlem, které jsem se snažil natlačit i mezi jednotlivé vrstvy papíru a vnitřní hrany jsem před touto úpravou navíc srazil, aby šla krabička lépe zavírat.
Zatím jsem spokojen a případné vady odstraním při výrobě první ostré verze.

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 12 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2

Všechny časy jsou v UTC+02:00