Fórum Břitva CZ & SK
https://forum.britva.cz/

KAMENÁŘSKÝ TMEL /na ukotvení kamene v krabičce/
https://forum.britva.cz/viewtopic.php?f=48&t=2939
Stránka 1 z 1

Autor:  Bob76 [ 17 lis 2017, 13:14 ]
Předmět příspěvku:  KAMENÁŘSKÝ TMEL /na ukotvení kamene v krabičce/

Rozhodl jsem se "uvařit" kamenářský tmel na ukotvení kamene v krabičce. Složení je drcená kalafuna 2 díly,šelak 6 dílů a pak práškový mastek /dá se koupit jako klouzek do latex.rukavic/. Důležité je kalafunu opravdu opatrně rozpustit,tak aby se nepřepalovala /ideální ve vodní lázni,zde však musíme mít těžší hrnec,aby nám ve vodní lázni neposkakoval jako mě :-) / ,dále pak opatrně po troškách přidávat šelak,také do rozpuštění a nakonec přidávat mastek,také opatrně a po troškách a míchat pro dobré spojení směsi. Už rozpouštění kalafuny je pořádně cítit a doporučuji dělat někde v dílně,nebo když nikdo není doma :-) Také hrnec doporučuji nějaký "erární" ,velmi špatně se to čistí a žena určitě nebude mít pochopení za zničení hrnce z kuchyně :-) No,u mě to nějak nedopadlo,myslel jsem si,že se mi povede vše rozmíchat /nečekal jsem na úplné rozpuštění,což byla chyba/ . Výslednou směs je potřeba zpracovat za tepla, výhodné jsou silnější gumové rukavice.Snad to někomu pomůže a třeba se pochlubí lepším výsledkem.

Autor:  Drvoštěp [ 17 lis 2017, 16:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: KAMENÁŘSKÝ TMEL /na ukotvení kamene v krabičce/

Tohle patří do vlákna - Dílny. https://forum.britva.cz/viewforum.php?f=48
Tady jsou samotné kameny.

Autor:  Bob76 [ 17 lis 2017, 18:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: KAMENÁŘSKÝ TMEL /na ukotvení kamene v krabičce/

Netušil jsem,že je tu na to vlákno,zkrátka mě to tématicky "pasovalo" jako příslušenství ke kamenům,pokud někdo z modů usoudí,že je vhodné to přesunout,směle do toho.Díky Tome ;)

Autor:  Bob76 [ 12 pro 2017, 19:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: KAMENÁŘSKÝ TMEL /na ukotvení kamene v krabičce/

Jelikož jsem doma neměl dostatek kalafuny, jsem chtěl zajít do nejbližší drogerie a zakoupit drcenou kalafunu.Bohužel dle složení jsem zjistil,že ta obsahuje sůl a tudíž je vhodná pouze pro odchlupení poraženého vepře :-( Takže jen nějaký hobby shop či domácí dílna či něco podobného a chtít kalafunu kusovou,to je jistota.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC+01:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/