První videonávod v českém jazyce jak se holit břitvou

Videa naše i cizí týkající se Břitvy
Zdeněk L.

Re: První videonávod v českém jazyce jak se holit břitvou

Příspěvek od Zdeněk L. »

Díky moc. Rád vidím, že jde oholit celou tvář pravou rukou. V levý není ta jistota.
Nevadí, že vlastně holím jen jednou stranou ostří?
Já otírám pěnu z břity o bříško palce a hlavně oplachuji pod tekoucí vodou. Utírat do utěrky bych měl strach, že zaříznu. Taky je tu někde psáno, během holení neobtahovat. Já se holím dvěma břitvami, taky aby jim to nebylo líto.

Radgost
admin

Příspěvek od Radgost »

To, že se holíš jen jednou stranou břitvy v zásadě nevadí.
Jako pravák se holím také jen pravou.
Co se týče oplachování břitvy, osobně to nedělám, břitva potom "linkuje" a je zde vyšší nebezpečí říznutí.

Zdeněk L.

Příspěvek od Zdeněk L. »

Co je "linkuje", nenašel jsem ve vyhledávači.
Dík.

Radgost
admin

Příspěvek od Radgost »

Při opláchnutí břitvy pod vodou zůstane na ostří voda, která po přiložení ostří na tvář vytvoří "linku".
Počáteční pohyb ostří při tahu takovouto linkou skýtá nebezpečí říznutí.
Především pak při zadržení ostří vousem hrozí smeknutí na stranu.

Proto se břitva při holení nesplachuje a nenamáčí, ale pouze otírá.

Artifex

Příspěvek od Artifex »

Děkuji za pozitivní i negativní komentáře, snažil jsem se ze všech sil. Překlepů už jsem si všiml ale bohužel už s tím nic nenadělám, titulky jsou natvrdo vypáleny do videa a nemám záložní kopii videa bez titulků. To že je k přečtení málo času je z podobného důvodu, občas titulky následují rychle po sobě tak jak předvádím úkony a přehrávač umožňuje vracení videa a pauzování takže jsem to nechtěl řešit zpomalováním videa kvůli titulkům.
Bohužel co jsem nemohl lépe pořešit je aby bylo na ruku/obličej v některých místech lépe vidět.
Při filmování se stativem totiž bylo potřeba splnit dvě podmínky:
a) abych mne viděla kamera
b) abych viděl sám sebe
Většinu času jsem spíše uskromňoval bod b na úkor a ale některé chvíle to prostě lépe nešlo a musel jsem natvrdo vlézt do záběru abych se nepořezal buď kvůli prostoru pro holení nebo kvůli tomu že bych neviděl co dělám. Sice jsem se už párkrát holil naslepo ale slušně řečeno kvalita oholení byla jak od elektrického strojku, za moc to nestálo.
Pokud bych v budoucnu nahrál nějaké další video, již vím o nápravách které by se jej týkaly:

a) Použil bych větší zrcadlo přičemž by kamera snímala spíše z nadhledu zboku odraz v něm, tak bych viděl sám na sebe a nemusel bych řešit kameru. Toto ale nebylo možné z důvodů omezení velikosti zrcadla a hlavně velikosti stativu který už tak stál na poměrně vratké konstrukci.
b) Asi bych použil kameramana/ku a natočil bych celý průběh od vyzvednutí Břitvy z jejího obalu po uložení té samé zpět, tedy souvislé video bez prostřihů které by zobrazovaly kompletní úkony ohledně práce s Břitvou
c) Na konec bych zařadil nějaké prostřihy s povídáním dle předem připraveného scénáře spolu s ukázkami některých tahů či grifů a to od přípravy Břitvy, pěny, samotného holení až po konzervaci a uložení břitvy ke spánku do dalšího jejího použití.

Toto jsem ochoten do budoucna zrealizovat pokud se najde čas a někdo mi pomůže s přípravou a realizací, není pro mne problém býti aktérem v této inovované verzi videa. Tuto pomoc bych ocenil ve spolupráci jak technické=(zajištění dostatečně vysokého stativu a konstrukce vozíku na něj (nic těžkého, dřevotřísková deska na čtyřech kolečkách)popřípadě zajištění nějaké kvalitnější kamery, moje zvládá dig.video pouze v rozlišeních 800/600 nebo 848/480pix, kdyby se zapůjčilo na jeden den něco lepšího, nezlobil bych se) kameraman/frau, scénáristické a režisérské, tedy v brainstormingu nad tím jak bude finální výtvor vypadat, střihačské (na původním videu je bohužel moc vidět neprofesionalita), osvětlení zajistím klidně sám a dalším úkonům se meze nekladou. Finální výrobek by měl být seriózně pojatý poloprofesionální dokument s přesně daným schématem který by mapoval současný stav břitevníků v Č/S/R, tedy kdyby se zadařilo kromě hlavního programu na úvod zařadit vysvětlení proč břitva, co to vlastně je, proč ji zvolit, co je k tomu vše potřeba a hlavně jak ji použít. Na závěr by mohl být rozhovor s některými méně stydlivými členy zdejší sešlosti(Radgoste? PetánkuS? Meliss2o? Radyxi? Adršpachu? (Hynku, Viléme,Jarmilo?)) jehož podoba by se opět vyjasnila v rámci předem zmíněného brainstormingu ze kterého by vyšel jasný scénář.

Jinak abych vybočil z tématu tak do hudby jsem se synchronizoval napůl náhodou a napůl záměrem, tedy při točení jsem si opravdu pouštěl Novosvětskou jelikož jsem ho nebral jako něco výjimečného ale jako relaxování s ostrou přítelkyní a při tom si mnohdy pouštím hudbu, tuto jsem ale nevnímal natolik aby bylo primárním cílem sladit herecké (ne)schopnosti s takty páně Dvořákovými.

Radgost
admin

Příspěvek od Radgost »

Já jsem stydlivý jaxviňa - to říkám rovnou, aby snad nevznikly nějaké nemravné návrhy na interview s mou osobou.

FulHD kameru bych na setkání ve Vsetíně snad sehnal.

Toulavej

Příspěvek od Toulavej »

Tak to s odpuštěním čumím a moc už se těším na další video. Podle tohoto záměru a dosavadního vývoje to nejspíš bude bomba :)
Jen pozor u kameramana/ky na třas rukou a trhaný nebo rozmávaný pohyby. Je to předpokládám úplně zbytečný psát, ale už jsem si párkrát chtěl napleskat po zhlídnutí toho co jsem pro zábavu zkoušel natočit.

Takže přeju pevný nervy i ruce a velkou bandu fajn spolupracovníků.

sparq
brusič

Příspěvek od sparq »

Zdeněk L. píše:Díky moc. Rád vidím, že jde oholit celou tvář pravou rukou. V levý není ta jistota.
Nevadí, že vlastně holím jen jednou stranou ostří?
Hmm, ja se take holim jen pravou, ale na 100% pouzivam obe strany ostri... jednou stranou ostri bych to rozhodne nedokazal.

Artifex

Příspěvek od Artifex »

Toulavej: Valit oči není potřeba, jen co skončí zkouškové se do toho vrhnu. S roztřepanýma rukama snad problém nebude, i proto jsem do požadavků napsal vysoký stativ a nějaký mobilní vozík na něj aby byly přechody záběrů plynulé. Navíc když už to bude alespoň poloprofi video tak se bude moci více zastříhat, tzn. dají se udělat prostřihy s komentáři atd.

marure1

Příspěvek od marure1 »

Artifex píše:304564-jak-se-spravne-holit-britvou
Vkládejte připomínky
Zujimavé holenie ked si kupim britvu vyskušam dufam,že to prežijem :lol: :lol:
Britva je nástroj Gentlemana

Odpovědět

Zpět na „Videa“